بین الملل

پایان «لحظه تک‌قطبی آمریکا»

«پپه اسکوبار» کارشناس برزیلی امور اوراسیا معتقد است ایران با عضویت کامل در سازمان همکاری شانگهای بالأخره در جایگاه اوراسیایی‌ای قرار گرفت که لیاقتش را دارد.

زنی که با شارلاتانی دم از نفی اعدام می‌زند

یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: ‏کسی که خود مسبب ترور هزاران ایرانی است و جوانان ایرانی را به جرم دگراندیشی و حمایت از ج.ا در کوچه و خیابان ترور می کرد و نام آنرا «اعدام انقلابی» میگذاشت، اکنون با شارلاتانیزم خاص خودش، در خیابانهای اروپا دم از «نفی اعدام» میزند. ...

انتخابات عراق؛ تعداد کرسی‌های ائتلاف «الفتح» و «دولة القانون» افزایش یافت

 رسانه‌های عراقی بامداد امروز نتایج اولیه جدید مربوط به انتخابات پارلمانی عراق را منتشر و اعلام کردند که پس از شمارش دستی آرای حوزه‌های انتخابی همه استان‌ها، تعداد کرسی‌های برخی از ائتلاف‌ها از جمله «الفتح» و «دولة القانون» افزایش یافته است.

بایدن هم یک دوره‌ای می‌شود؟

پایگاه گاردین در یادداشتی به بحران‌های دولت آمریکا و ناتوانی جو بایدن در حل و فصل آن‌ها اشاره کرد.

بیانیه مقاومت عراق در واکنش به نتایج انتخابات

 مقاومت عراق در بیانیه‌ای با تاکید بر آمادگی کامل خود برای حفظ کشور اعلام کرد که در مقابله با توطئه‌‌چینی‌ها برای انحلال حشد شعبی، هیچگونه سستی به خود راه نخواهد داد.

پلگزیت؛ تحولی جدید در مسیر فروپاشی اتحادیه اروپا

تحولات اخیر در لهستان، اتحادیه اروپا را یک گام دیگر به سمت فروپاشی سوق داد.

پروراندن مار در آستین، امنیت آفرین نیست

حسن عابدینی کارشناس مسائل سیاسی در توییتر نوشت: ‏همدستی تروریست های  ‎صهیونیستی و ‎تکفیری که در ویرانی سرزمین های اسلامی شهره آفاق اند ، اگر مهار نشوند در ‎قفقاز جنوبی فتنه به پا خواهند کرد.  پروراندن مار در آستین برای جاهلان متوهم امنیت آفرین نیست.

چرا رسانه‌ها در برابر بمب‌گذار مسجد قندوز سکوت کردند؟

کاربرفضای مجازی در توییتر نوشت: ‏حالا که مشخص شده بمب گذار در مسجد شیعیان در ‎قندوز افغانستان یک مسلمان ‎اویغور چینی است صدا از هیچ رسانه ای برای محکومیت اویغورهای افراطی چینی بلند نیست. این درحالی است که پمپاژ رسانه‌ای غرب بر مظلومیت‌شان! و ستم دولت چین به این مسلمانان افراطی، هفت آسمان است. ...

سیدحسن نصرالله: برخی به‌دنبال سیاسی‌کردن پرونده انفجار بیروت هستند

 دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی دوشنبه‌شب خود تأکید کرد ایران همه تلاش خود را برای کمک به حل بحران لبنان انجام داد.

علت تمایل کشورهای عربی برای احیای روابط با سوریه چیست؟

کشورهای عربی در پی بروز تحولات در غرب آسیا و تغییر دولت در آمریکا، خواهان تجدید روابط خود با دمشق هستند.