بین الملل

دلایل عربستان برای نزدیک شدن به ایران

گزارش یک رسانه آمریکایی درباره تلاش های عربستان سعودی برای نزدیک شدن به ایران حکایت از آن دارد که ریاض راهکار دعوا و پرخاش در ظاهر و التماس در خفا را برای حل تنش با تهران برگزیده است.

کاهش نفت خام ورودی به پالایشگاههای آمریکا

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که در هفته منتهی به ۶ دسامبر، میزان نفت خام ورودی به پالایشگاه‌های آمریکا کاهش یافته است. 

پارلمان رژیم صهیونیستی رسما منحل شد

 کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی انحلال خود را اعلام کرد و برگزاری سومین انتخابات پارلمانی در طول یک سال گذشته را خواستار شد.

نقش کاخ سفید در تشکیلات جاسوسی امارات

خبرگزاری رویترز در تحقیق و بررسی های اختصاصی خود به نقش آفرینی دولت ایالات متحده در طرح ریزی یک تشکیلات جاسوسی در امارات متحده عربی پی برد.

ترامپ خواستار حمایت روسیه مقابل ایران شد

سخنگوی کاخ سفید از درخواست رئیس‌جمهور آمریکا از مسکو برای حمایت از سیاست‌های واشنگتن در قبال برنامه هسته‌ای ایران و کره شمالی، خبر داد.

شیخ زکزاکی از ۷ بیماری رنج می‌بَرد

پزشک معالج رهبر نهضت اسلامی نیجریه در سخنانی تأکید کرد که شیخ زکزاکی از ۷ بیماری مختلف رنج می بَرد و گلوله های باقی مانده در سرش هر لحظه ممکن است به زندگی او پایان دهد.

طرح«معامله قرن» ساقط شد

مصر به اطلاع سران حماس رسانده طرح آمریکا موسوم به «معامله قرن» به آن شکلی که پیش‌تر مطرح شده بوده، ساقط شده و قرار است آتش‌بسی طولانی‌مدت جایگزین آن شود.

ناتو چگونه دچار «مرگ مغزی» شد؟

در حالی که ترامپ از هزینه‌های مالی ناتو شانه خالی کرده و تنش‌های تجاری بین اتحادیه اروپا و واشنگتن هم به اوج رسیده، آینده ناتو پرابهام به نظر می‌رسد.

روز بد ترامپ؛ استهزا در لندن، استیضاح در واشنگتن

رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در حالی لندن را پیش از موعد و بدون شرکت در نشست خبری ترک کرد که در واشنگتن اولین جلسه استیضاح او در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در جریان بود.

نتانیاهو و یک بحران بی سابقه در اسرائیل

مقامات رژیم صهیونیستی در حالی با بحران عدم تشکیل کابینه جدید دست و پنجه نرم می کنند که زنگ خطر احتمال برگزاری سومین انتخابات کنست در کمتر از یک سال در این رژیم به صدا درآمده است.