بین الملل

ناامنی بیشتر ارمغان ۱۸ سال حضور آمریکا در افغانستان

۱۸ سال از حضور نظامیان آمریکا در افغانستان می‌گذرد و این حضور تاکنون نه تنها ثمری برای واشنگتن در پی نداشته بلکه به بن‌بستی تبدیل شده که دولتمردان آمریکا در آن گرفتار شده‎اند.

امارات باید زنگ خطر یمن را جدی بگیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: نفوذ پهپاد یمنی‌ها به عمق هزار و ۵۰۰ کیلومتری عربستان، زنگ خطری جدی برای امارات است و امارات باید زنگ خطر یمن را جدی بگیرد.    

آمریکا از متهم کردن ایران به نقض NPT در یک گزارش عقب نشست

وزارت خارجه آمریکا پس از کش و قوس‌های فراوان در گزارشی که برای کنگره ارسال کرده از ادعاهای اولیه خود مبنی بر اینکه ایران تعهدات هسته‌ای خود ذیل ان‌پی‌تی را نقض کرده عقب‌نشینی کرده است.

علت شکست ترامپ در رسیدن به توافق چیست؟

پایگاه اینترنتی نشریه آمریکایی فارن پالیسی در مقاله‌ای به بررسی پیشینه رفتاری و عملکرد رئیس‌جمهور آمریکا پرداخت.

ترامپ: رأی به یک دموکرات، رأی علیه اسرائیل است!

رئیس جمهور آمریکا با تکرار اتهامات خود علیه یهودیان آمریکایی و طرفدار حزب دموکرات مدعی شد که رأی موافق دادن به یک دموکرات به منزله رأی دادن علیه اسرائیل است!

ترامپ: من رهبر برگزیده برای مقابله با چین هستم

رییس جمهور آمریکا درباره جنگ تجاری با چین گفت:کاری که من باید انجام دهم، مقابله اقتصادی با چین است، چون سال‌های سال است که دارد کلاه ما را برمی‌دارد.

ظریف با وزیر صنعت نروژ ملاقات کرد

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارها با مقامات نروژی با وزیر صنعت، تجارت و شیلات این کشور ملاقات کرد.

حملات پهپادی یمن به پایگاهی هوایی در جنوب عربستان سعودی

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو عملیات تهاجمی علیه پایگاه هوایی «ملک خالد» در جنوب عربستان سعودی با استفاده از پهپادهای «قاصف K۲» انجام داد.

رکود اقتصادی در اروپا

یک اقتصاددان شانس وقوع رکود اقتصادی در منطقه یورو را ۷۰ درصد دانست.

تمایل آمریکا به توسعه موشک‌های مافوق صوت

به گفته مسئول غیرنظامی امور ارتش آمریکا، این کشور در نتیجه خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، به دنبال توسعه موشک‌های مافوق صوت با کلاهک‌ بالستیک است.