بین الملل

سازمان ملل در سایه ناکامی‌ها و بحران‌ها، ۷۵ ساله شد

در حالی که جهان هم‌اکنون با بحران‌هایی مانند گسترش تروریسم، شیوع کرونا و مسئله مهاجران روبه‌روست، سازمان ملل تولد ۷۵ سالگی خود را جشن گرفت.

ظریف جواب بایدن را داد: برادری ات را ثابت کن

اکنون آنها نمی‌توانند بازگردند و بگویند من باید هرچه را که می‌خواهم به دست آورم چرا که نتوانستم آن را در دور نخست بگیرم. این حسن نیت نیست، حسن نیت اساس هر توافق بین‌المللی است. از این رو، آمریکا باید بپذیرد که به عنوان یک عضو قانونمند جامعه بین‌المللی بازگردد، تعهدات خود(تحت برجام) را آغاز کند و سپس درباره موضوعات دیگر توافق صحبت کند.

ترامپ فرمان اجرایی جدیدی علیه ایران صادر کرد

رئیس جمهور آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه این کشور علیه ایران از صدور دستور اجرایی خود در این خصوص خبر داد.

واشنگتن: از کشورهای اروپایی ناامید شدیم

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مصاحبه ای گفت که واشگتن از کشورهای اروپایی درباره اعمال تحریمهای تسلیحاتی علیه ایران ناامید شده است.

ونزوئلا: واشنگتن نمی‌تواند مانع برقراری روابط کاراکاس با تهران شود

 وزارت خارجه ونزوئلا در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا قادر به ممانعت از برقراری روابط کاراکاس با ایران نیست. جدید  

۴۲ سال شکست آمریکا در قبال ایران

آمریکا هر روز تنهاتر از قبل می‌شود و شاید هیچ وقت به اندازه یک ماه گذشته در مقابل اراده و قدرت ملی ایران در دنیا ذلیل نشده بود.

ادعاهای تکراری پمپئو علیه ایران

وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگویی ضمن دفاع از خروج کشورش از توافق هسته‌ای، ادعاهایی علیه نقش ایران در منطقه مطرح کرد.

رسانه‌ امارات و بحرین بوق تبلیغات انتخابات ترامپ و نتانیاهو

به دنبال توافق ننگین عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین، رسانه‌های این کشورها به جای واشنگتن و تل‌آویو، خود در پی تبرئه رژیم صهیونیستی هستند.

تمام ظرفیت برجام‌تان برای ملت ایران چه بود؟

دانیال معمار، فعال رسانه‌ای در توییتر نوشت:  پیروزی بزرگ چه بود؟ اینکه اروپایی‌ها با آمریکای خارج شده از برجام در اجرای مکانیسم ماشه همراهی نکردند. هرچند آمریکا از شب گذشته مدعی اجرای این مکانیسم و بازگشت تحریم‌های سازمان ملل شد

تلخ‌ترین روزهای آمریکا در حال رقم خوردن است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: پیام تهران به واشنگتن روشن است، به جامعه جهانی برگرد، به تعهدات خود عمل کن، دست از یاغی‌گری بردارد که در این صورت جامعه جهانی تو را خواهد پذیرفت.