بین الملل

"ترکیه بار دیگر راس العین در شمال سوریه را هدف گرفت"

دیده بان حقوق بشر سوریه نهاد وابسته به مخالفان سوری اعلام کرد، نیروهای ترکیه‌ به رغم توافقنامه توقف عملیات نظامی (آتش‌بس) در شمال سوریه مجددا راس العین در شمال شرق سوریه را هدف گرفتند.

رابطه وکیل ترامپ و منافقین زیر ذره‌بین آمریکا

پایگاه اینترنتی شبکه ان‌بی‌سی نیوز گزارش داد رودی جولیانی به دلیل ارتباط با گروهک منافقین ممکن است به گرفتاری‌های حقوقی بیشتری دچار شود.

روایت نشریه فرانسوی از چگونگی بازداشت روح‌الله زم

نشریه فرانسوی لو فیگارو در مطلبی به نحوه دستگیری سرشبکه سایت معاند «آمدنیوز» پرداخت.  

ادعای حملات سایبری آمریکا به مراکز ایران

 رویترز طی گزارشی نوشت آمریکا حملات سایبری مخفیانه ای علیه ایران پس از حمله های چهاردهم سپتامبر به تاسیسات نفتی عربستان به راه انداخته است.

شرکت "آمازون" به بزرگترین پیمانکار نظامی آمریکا تبدیل می‌شود!

 پنتاگون برای توسعه زیرساخت‌های دفاعی آمریکا از تکنولوژی گسترده شرکت آمازون استفاده خواهد کرد و شرکت "آمازون" به بزرگترین پیمانکار نظامی آمریکا تبدیل می‌شود!

اسناد حمله به نفتکش ایرانی به سازمان ملل ارائه می‌شود

عضو کمیسیون امنیت گفت: اقدامات امنیتی برای بررسی حمله به نفتکش ایرانی توسط متخصصان در شورای عالی امنیت ملی و نهادهای امنیتی انجام شده و به وزارت خارجه ارائه شد تا به سازمان ملل ارسال شود.

پیروزی‌های ایران و متحدانش آمریکا را از منطقه بیرون کرد

 سردبیر روزنامه رای الیوم بازگشت تدریجی عرب‌ها به سمت ائتلاف مقاومت و عقب نشینی آمریکا از منطقه را نتیجه پیروزی‌های نظامی و اقتصادی ایران برابر محور آمریکایی در مقطع اخیر توصیف کرد.

انتقال 40 نظامی دیگر از تروریست‌های آمریکایی از سوریه

 خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که 40 سرباز نیروهای اشغالگر آمریکایی و خارجی به همراه چهار خودروی نظامی خود از سوریه خارج شدند.

نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!

رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای که ادبیاتی به شدت خلاف عرف دیپلماتیک دارد، به اردوغان نوشته است که نباید «احمق» باشد و در سوریه دست به کشتار بزند، چراکه در غیراینصورت آمریکا اقتصاد ترکیه را نابود می‌کند.

تاکید ایران و روسیه بر ضرورت حفظ وحدت و تمامیت ارضی

نمایندگان ایران و روسیه با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه، خواستار توقف فوری اقدامات نظامی اخیر و حل و فصل اختلافات از طریق سیاسی شدند.