فرهنگ و سینما

ایام فاطمیه هیئت کجا برویم؟

برنامه‌های هیئت‌های مذهبی در ایام فاطمیه را در اینجا دنبال کنید.

سخن امام رضا(ع) درباره ضرورت تشکیل حکومت قوی

امام هشتم حضرت امام رضا علیه‌السلام فرموده‌اند: هیچ فرقه و ملتی را نمی‌یابیم که پایدار مانده و زندگی کرده باشند مگر با داشتن فرمانروایی قوامبخش.

کمترین بی احترامی به پدر و مادر در کلام امام صادق(ع)

امام جعفر صادق علیه السلام در کلامی گران بها درباره احترام به پدر و مادر فرموده‌اند اگر چیزی کمتر از کلمه اف گفتن هم وجود داشت خداوند نهی از آن را دستور می‌فرمود.

توصیه رهبر انقلاب به کتابخوانی

صفحه ریحانه منتسب به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب پستی از فرمایشات معظم له درباره اهمیت ترویج کتابخوانی در خانواده‌ها منتشر کرده است.

امام علی(ع) و امامان پس از ایشان در کلام حضرت زهرا(س)

خدا را شاهد می گیرم که شنیدم رسول خدا صلی الله علیه‏ و ‏آله‏ فرمود: علی بهترین کسی است که او را جانشین خود در میان شما قرار می دهم.

فشار عربستان برای افزایش هزینه‌های حج ۹۸

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ایران‌ایر با جلوگیری از افزایش قیمت بلیت، توانمندی عرصه صنعت هوایی کشورمان را به نمایش گذاشت.

نسبت هنرمندان انقلابی با حراج تهران چیست؟

در آخرین دوره «حراج تهران» که اخیراً برگزار شد، کمتر از ۲ درصد میزان فروش به آثار هنرمندان متعهد اختصاص داشت، موضوعی که دلیلش تعداد اندک آثار اینچنینی در حراج است و ضرورت راه‌اندازی «حراج هنر متعهد» را اجتناب‌ناپذیر می‌کند.

«عقب‌نشینی خانه سینما» از بیانیه خود

پس از اعتراض صنوف سینمایی به بیانیه خانه سینما علیه صداوسیما، این تشکیلات با عقب‌نشینی از موضعش به ادامه همکاری با رسانه ملی تأکید کرد.

تحریمی که با شکست روبرو شد

بعد از انصراف مسعود کیمیایی از حضور در جشنواره فیلم فجر، جریانی شبه روشنفکری می‌خواهد با تحریک کارگردانان سینمایی و دیگر هنرمندان کشور، آنان را از حضور در جشنوراه فیلم فجر منصرف کند.

پشیمانی زودهنگام از تحریم جشنواره‌ها

احتمال قطع همکاری صداوسیما با انصرافی‌ها، باعث شد تا برخی از تحریم جشنواره‌های فجر پشیمان شوند!