فرهنگ و سینما

روایتی جانسوز از دیدار آخر "حضرت رقیه(س)" با پدر

 سخن از خدا گفتن در زندگی حضرت رقیه(س) با وجود سن اندکی که دارد انسان را به وجد می‌آورد و شوق خدایی شدن را در او افزون می‌کند.

روزگار تئاتر در نیمه اول سال کرونازده

هنوز تئاتری‌ها در اندیشه این بودند که تکلیف‌شان با این مهمان تازه‌وارد جهانی چه خواهد بود و به تعطیلات کرونایی عادت نکرده بودند که مدیر اداره کل هنرهای نمایشی هم رفتن را به ماندن ترجیح داد و استعفای خود را در آخرین روزهای اسفند مطرح کرد.

محرومیت نسل جدید از حقایق دفاع مقدس

حسین نخلی، فعال رسانه‌ای در توییتر نوشت: در ماجرای دفاع‌مقدس از کم‌روایت کردن ضربه خوردیم،‌ هزاران ساعت فیلم و صوت و هزاران برگ از اسناد قابل انتشار در انبارها خاک می‌خورن و نسل جدیدتر تقریبا محروم از این گنجینه‌هاست. حالا هم در ماجرای حضور نظامی ما در منطقه و مبارزه با تروریست کمتر روایت کردیم و بیشتر روایت شدیم.

«گرافیک» جزء گرانترین رشته‌های دانشگاهی است

داور جشنواره ملی عکس و پوستر «همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا» معتقد است: گرافیک رشته‌ کم‌هزینه‌ای نیست و اتفاقا آموزش آن جزء گران‌ترین رشته‌های دانشگاهی است. با این حال، ما با رشد فزاینده جمعیت طراحان گرافیک و علاقمندان و هنرجویان این رشته مواجه هستیم.

امام محمد باقر(ع)؛ مروج نهضت علمی شیعه

حضرت محمد باقر علیه السلام در سال ۵۷ هجری در «مدینه» چشم به جهان گشود. نامش محمد و کنیه اش ابوجعفر است و بسیاری از القاب وی اشاره به مقام علمی و معنوی ایشان دارد.

کتیبه سه زبانه داریوش در برزیل+ عکس

یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: نمادی از ستون تخت جمشید در میدانی در ریودوژانیرو برزیل در 2012 یکی از کتیبه های داریوش به زبان های فارسی، انگلیسی و پرتغالی در آن درج شده است از سوی ایران به این شهر اهداء شد.

شش ماه کرونا زده سینما چگونه گذشت؟

به چشم برهم زدنی سال کرونا زده‌ی ۱۳۹۹ به نیمه رسید و سینمای ایران اگرچه در این چند ماه دوران عجیبی را پشت سر گذاشته است، اما احتمالا پاییز و زمستان پرحادثه‌تری را هم پیش رو خواهد داشت.

وقتی یک بازیگر دستمزد ۳ میلیاردی می‌خواهد

امیرحسین ترابی کارگردان سینما که به‌تازگی مجوز ساخت فیلم سینمایی «فرار مغزها» را دریافت کرده است، عنوان کرد بازیگری برای حضور در این فیلم درخواست دستمزد سه میلیارد تومانی کرده‌است!

تلویزیون به بهانه کرونا فیلم‌هاراتبلیغ نمی‌کند

علی سرآهنگ کارگردان فیلم سینمایی «کاکا» ضمن انتقاد از تلویزیون به دلیل پخش نکردن تیزرهای تبلیغاتی فیلم‌های در حال اکران، عنوان کرد که در شرایط فعلی سالن‌های سینما از رستوران‌ها امن‌تر است.

شهادت چهارمین اختر تابناک آسمان امامت

یزید پس از واقعه کربلا درصدد شهادت ائمه معصوم (ع) از جمله امام سجاد (ع) بود که پس از سال‌ها ایشان را به شهادت رساند.