فرهنگ و سینما

مهران مدیری به کرونا مبتلا و بستری شد

 مهران مدیرى که این روزها برنامه دورهمی را روی آنتن دارد به دلیل ابتلا به کرونا، در یکى از بیمارستانهاى تهران بسترى شد.

غدیر؛ عید نزول برکت

عیدِ غدیر ۱۸ ذوالحجه که توسط مسلمانان شیعه برای جانشینی صریح علی بن ابی طالب در مقام امامت پس از محمد پیامبر مسلمانان جشن گرفته می‌شود.

امام هادی؛ نقطه اتصال میان آسمان و زمین است

امام هادی (ع) در زیارت جامعه کبیره از یک‌سو به جایگاه خداوند متعال در نگاه اهل بیت(ع) اشاره می‌فرماید، از سوی دیگر رابطه ایشان با خداوند را تبیین کرده و شیوه مطلوب ارتباط شیعیان با امام را عنوان می‌کند.

غدیر در بیان آیت الله بهجت(ره)

 آیت الله بهجت(ره) می‌فرمودند: «عید غدیر بالاتر از همه اعیاد اسلامی است، به اعتبار اینکه کسی که قائل به ولایت است، قائل به اسلام است و لاعکس.»

چه زمانی برای انجام اعمال روز عرفه مناسب‌تر است؟

 روز عرفه از شریف‌ترین و پر برکت‌ترین ایام سال است که خداوند آن را فرصتی برای استغفار و توبه بندگان خویش قرار داده است.

عرفه، روز دعا و نیایش

 طی ایام سال، روزها و ساعاتی است که از فضیلت بیشتری نسبت به روزهای دیگر برخوردارند و خداوند آنها را بسیار گرامی داشته است.

ماجرای مردی شامی که با معجزه امام باقر زنده شد

 کارشناس دینی در شرح حدیثی از امام باقر می‌گوید چالش‌های جامعه ما از فاصله‌گیری نسبت به خاندان عترت ناشی می‌شود. اگر می‌بینیم در جامعه فقر و طلاق و چالش‌های روانی و اجتماعی موج می‌زند، به سبب عدم انس ما و مسئولان‌مان با حقایق وحی و سنت است.

امام محمد باقر(ع)؛ مروج نهضت علمی شیعه

حضرت محمد باقر علیه السلام در سال ۵۷ هجری در «مدینه» چشم به جهان گشود. نامش محمد و کنیه اش ابوجعفر است و بسیاری از القاب وی اشاره به مقام علمی و معنوی ایشان دارد.

امام جواد(ع)؛ الگوی سیاسی شیعیان

امام جواد (علیه‌السلام) دوران زندگان خود تلاش کرد به شیوه‌های مختلف با سیاست‌های خصمانه برخورد کنند؛ که از آن جمله می‌توان به تقیه، مناظره با علما، تربیت شاگردان، خطبه و دعا اشاره کرد.

امام جواد (ع)؛ الگوي دانشمندان جوان

۲۹ ذی‌القعده، مصادف است با شهادت مظلومانه امام جواد (ع)، امامی که در کودکی امامتِ شیعیان را بر عهده گرفتند.