فرهنگ و سینما

نسخه‌ای برای مسیر روشن جوانان

امام حسن عسکری در روز هشتم ربیع‌الثانی سال ۲۳۲ هجری قمری در شهر مدینه به دنیا آمدند. پدر ایشان حضرت هادی بود. نام این بزرگوار حسن و کنیه وی ابو محمد همسر ایشان نرگس خاتون و فرزند او حضرت مهدی (عج) است.

شهره سلطانی: ناچاریم برای کسب درآمد، کار کنیم

شهره سلطانی که بعد از محدودیت‌های کرونایی در فیلم «طبقه یک و نیم» بازی خواهد کرد، درباره انجام کار هنری در دوران کرونا می‌گوید: امثال ما باید کار کنیم تا درآمد داشته باشیم.

چرا از کنسرت‌های آنلاین خبری نیست؟

آغاز دو هفته تعطیلی و محدودیت کرونایی و همچنین لغو طرح های پیشنهادی برای برگزاری کنسرت های حضوری در ایام کرونا، می توانست فرصتی مناسب برای ازسرگیری کنسرت های آنلاین تلقی شود؛ رویدادی فرهنگی ـ هنری که در صورت تحقق، روحی تاره را به فضای موسیقایی کشور، هنرمندان و مردم می بخشد.

چند سریال درباره شهدا در حال ساخت است؟

ساخت پروژه ای نمایشی درباره تاریخ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و زندگی قهرمانان آن، به دلیل حساسیت ها مانند راه رفتن بر روی لبه تیغ است. تجربه ساخت فیلم و سریال درباره این سرمایه های عظیم ملی و معنوی کشور، حاکی از آن است که هرکجا تولید پروژه ها با شناخت کافی از قهرمان اصلی آغاز شده و در ادامه انتخاب عوامل، چینش بازیگران، پرداخت فیلمنامه و در نهایت روند تولید، درست صورت گرفته است، استقبالی گسترده و فراتر از انتظار را از سوی مخاطبان شاهد بوده ایم و البته بالعکس در هر پروژه، اگر این حساب و کتاب ها آنطور که باید و شاید درست از آب درنیامده باشد، متاسفانه آسیبی بعضا جبران ناپذیر را متحمل شده ایم.

زنگ خطر تعطیلی تماشاخانه‌های خصوصی به صدا درآمد

دو تن از مدیران تماشاخانه‌های خصوصی از تعطیلی برخی تماشاخانه‌ها به دلیل بدهی بالا ابراز نگرانی کردند.

چرا دستمزدِِ بازیگران، نجومی شد؟

 یکی از موانعِ بر سر راه سریال‌سازان تلویزیون، دستمزدهای نجومی بازیگران است که الهام غفوری اعتقاد دارد به بالا رفتن نرخ بازیگران در نمایش‌خانگی، برمی‌گردد.

بازاری که با کرونا هم کساد نشد!

هرچند ویروس کرونا بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی را مختل کرد، اما تعداد تولیدات در حوزه موسیقی کاهش نیافت.

ارز ریخت، سفر هوایی ارزان نشد!

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی گفت: با جود ریزش نرخ ارز و اثرگذاری آن در برخی بازارها از جمله خودرو، اما قیمت بلیت هواپیما همچنان بدون تغییر مانده و کاهش نیافته است.

برخی هنرمندان تئاتر کارگر خانه‌ مردم شده‌اند

یک کارگردان تئاتر گفت: دولت خود را به کوچه علی چپ زده است و برایش اهمیت ندارد هنرمندان چگونه درآمد کسب می‌کنند.

چرا تعطیلی تئاتر و سینما مقطعی تمدید می‌شود؟

ایمان افشاریان از هنرمندان فعال حوزه تئاتر معتقد است تنها راه پیش‌رو برای نجات تئاتر از بحران کرونا، تعطیلی کامل آن و پرداخت سوبسید از طرف دولت به هنرمندان این حوزه است.