فرهنگ و سینما

شب قدر؛ شب اجابت دعا

شب‌های قدر فرصتی است برای بازگشتن به سوی حضرت حق و توبه کردن از گناهان و پیمودن راه درست. شب قدر، فرصتی است برای پاک کردن ظاهر و باطن از هر آلودگی.

ولادت سبط اکبر خاتم الانبیا (ص)

حضرت امام حسن مجتبی (ع) در نیمه ماه رمضان سال سوم هجری قمری در مدینه منوره به دنیا آمد و در ۲۸ صفر سال ۵۰ هجری قمری و در سن ۴۷ سالگی به شهادت رسید.

نامه ۱۸۰ کتابفروش به وزیر ارشاد

 ۱۸۰ کتابفروشی با ارسال نامه‌ای خطاب به سیدعباس صالحی خواستار تجدید نظر در رابطه با تعطیلی کتابفروشی‌ها شده و نسبت به افزایش قاچاق کتاب در این شرایط هشدار دادند.

اهمیت استغفار در ماه رمضان به روایت آیت‌الله شب‌زنده‌دار

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: حضرت رسول ۵۴مطلب راجع به ماه رمضان بیان کردند، باید بدانیم خداوند چه فرصت استثنایی در اختیارمان قرار داده و ماه رمضان دارای چه خصوصیات بی‌نظیری است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در بیمارستان بستری شد

مرجع تقلید شیعیان به‌علت بروز کسالت در بیمارستان بستری شد.

کابوس تمام ناشدنی تعطیلی سینماها

هفته گذشته با تغییر رده شغلی سینما از رده سوم به رده دوم بسیاری از سینماگران خیالشان راحت بود که این هنر به این زودی‌ها رنگ تعطیلی را نمی‌بیند اما با اعلام وضعیت قرمز بار دیگر سالن‌های سینما تعطیل شد

در انتظار فرج امام زمان (عج)

ماه مبارک شعبان المعظّم به نیمه رسیده است. پانزدهمین روز از این ماه باعظمت مصادف با سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) است.

شیوه استقامت اعتقادی در دوران غیبت امام زمان (عج)

احادیث بسیاری درباره اهمیت صبر در دوران غیبت امام زمان (عج) عنوان شده و اهل بیت علیهم السلام مردم را بر استقامت در حفظ دین بخصوص در آخرالزمان دعوت کرده‌اند.

در انتظار فرج امام زمان (عج)

ماه مبارک شعبان المعظّم به نیمه رسیده است. پانزدهمین روز از این ماه باعظمت مصادف با سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) است.

تصاویر/ عمارت شهرداری تبریز

عمارت شهرداری تبریز در مرکزی‌ترین نقطه شهر و در میدان شهرداری (ساعت)، تقاطع خیابان امام خمینی و ارتش واقع است. این عمارت در زمینی به مساحت ۹۶۰۰ مترمربع و زیربنای ۶۵۰۰ مترمربع در فاصله سال‌های ۱۳۱۴ تا ۱۳۲۰ هجری شمسی در محل گورستان متروکه کوی نوبر (ابتدای محله مقصودیه) و در سه طبقه ساخته شده است.