فرهنگ و سینما

چهار کاری امام زمان(عج) پس از ظهور انجام می‌دهد

امیرالمومنین امام علی علیه السلام در کلامی گهربار بدعتهایی که امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف با آن مقابله می‌کند را بیان فرموده‌اند.

سه نشانه اسراف کنندگان در کلام امام صادق(ع)

امام جعفر صادق علیه السلام در کلامی ارزشمند سه نشانه شخص اسراف کننده را بیان فرموده‌اند.

روایت آخرالزمانی "نیویورک تایمز" از کرونا

 اخیراً نیویورک تایمز مقاله‌ای درباره نظرات اندیشمندان مسیحی و اسلامی در زمینه ارتباط بلایای انسانی به ویژه ویروس کرونا با پایان دنیا منتشر کرده است.

فضیلت و اعمال شب و روز نیمه شعبان

همزمان با فرا رسیدن پانزدهمین روز از ماه شعبان، اعمال مربوط به شب و روز نیمۀ شعبان منتشر شده است.

ولادت با سعادت منجي عالم بشريت

امروز میلاد امام زمان منجی عالم است که بیش از هروقت دیگر غیبت و نبود او آشکار است و حال که دنیا با ویروس کرونا فلج شده است بیش از هر وقت دیگری مومنان در انتظار ظهور او هستند.

شرایطی که ظهور مهدی (عج) را نزدیک‌‌‌تر می‌کند

حجت‌الاسلام مومنی کارشناس مذهبی از شرایطی گفت که زمینه ظهور امام زمان (عج) را تسهیل می‌کند.

چرا«پایتخت۶» تلویزیون را سردرگم کرده است؟

فارغ از انتقادات مطرح شده درباره محتوا و ساختار فصل ششم سریال «پایتخت» به نظر می‌رسد سازمان صداوسیما در مواجهه با حواشی این مهمترین برگ‌برنده نوروزی خود دچار سردرگمی شده است!

چگونگی نوشتن «دعای شرف شمس» و فواید آن

 یک کارشناس علوم قرآنی گفت: «دعای شرف شمس» در روز ۱۹ فروردین هر سال برای برآورده شدن حاجات نوشته می‌شود، از طلوع تا غروب آفتاب فرصت دارید «دعای شرف شمس» را بنویسید و در زیر آن حاجاتتان را بیان کنید و در میان صفحات قرآن کریم قرار دهید که انشاء الله حوائجتان برآورده خواهد شد.

سورپرایز جدید بازیگر نقش بهتاش فریبا

پدیدۀ پرطرفدار سریال پایتخت هوادار استقلال است.

نوروز رفت و روسیاهی به «دورهمی» ماند

این روزها کمتر کسی است که هنوز خطر جدی ویروسی به نام «کرونا» را درک نکرده باشد و برای رعایت اصول ایمنی و بهداشتی همچنان دلیل و برهان بتراشد. تئاترها، سینماها، کنسرت‌ها و بسیاری از اجتماع‌های فرهنگی هنری، هفته‌های متمادی است که تعطیل شدند اما تلویزیون و خصوصا برخی پروژه‌ها که همواره خود را تافته جدا بافته می‌دانند، روندی متفاوت را طی کردند.