اقتصادی

وزیر نفت عربستان: کنار گذاشتن نفت و گاز غیر واقع بینانه است

عربستان و شرکت نفت آرامکو همچنان عقیده دارند تا رسیدن به اوج تقاضای نفت زمان زیادی باقی مانده و دنیا همچنان در آینده به نفت و گاز نیاز خواهد داشت.

بازاری پرسود تر از دلار و سکه

اگر چه همراه با تحولات سیاسی اخیر، تب و تاب برخی از بازارها کاهش یافته با این حال بازار خودرو همچنان برای بسیاری از سرمایه‌های سرگردان جذابیت دارد.

اجرا نشدن طرحی که قیمت خودرو را کاهش می داد!

اگر خودرویی در مراحل انجام معاینه فنی ۲ تا سه مورد را رد کند، شامل معاینه فنی نشده و باید به مراکز اسقاط مراجعه کند.

کارتن خواب‌های صادرکننده، چالش میان بانک مرکزی و اتاق بازرگانی

ثبت کارت بازرگانی به نام ۷۰ کارتن خواب مسئله‌ای است که از سوی رئیس کل بانک مرکزی بیان شده و مورد انتقاد متولیان صدور این کارت قرار گرفته است.

برای توقف سقوط بورس چه باید کرد؟

سلب اعتماد سرمایه‌گذاران از سیاست‌گذاران سبب شده تا از ۱۹ مرداد شاهد سرایت رفتار هیجانی سهامداران تازه‌وارد به سرمایه‌گذاران حقیقی و حتی حقوقی بازار باشیم.

افزایش ۲۵ درصدی صادرات نفت ایران به چین در شهریور امسال

بر اساس آمارهای گمرک چین، این کشور در ماه سپتامبر(شهریور) ۶۷۸ هزار و ۱۳۳ تن نفت خام از ایران وارد کرد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۵.۷ درصد افزایش نشان می دهد.

افزایش قیمت دلار دلایل اصلی کاهش سفر ایرانی‌

طبق آخرین آمارهای وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، در 8 ماهه سال 2018، حدود یک میلیون و 508 هزار نفر ایرانی به ترکیه سفر کرده اند و در 8 ماهه سال 2019، این تعداد کاهش کمی را تجربه کرد و به یک میلیون و 377 هزار نفر رسید. با این وجود، در ماه های پس از آن و از سر گرفتن برخی پروازهای بین‌المللی به صورت محدود، با وجود شیوع گسترده کووید-19 تعداد گردشگران ایرانی در ترکیه روند افزایشی را تجربه کرد و در ماه اوت 2020 به 16 هزار و 913 نفر رسید.

صادرات نفت افزایشی شد

رئیس‌کل بانک مرکزی نوشت: حجم تامین ارز توسط بانک مرکزی و بازار ثانویه در هفت ماهه سال رقمی در حدود ١٨.۵ میلیارد دلار بوده است.

دلار در سقوط مجدد

شاخص دلار مجددا در مدار نزولی قرار گرفت.

قیمت گازوئیل امسال و سال آینده افزایش نمی‌یابد

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با رد ادعای افزایش قیمت گازوئیل تا پایان امسال گفت: نه امسال و نه سال آینده به هیچ عنوان قیمت گازوئیل تغییر نخواهد کرد.