اقتصادی

رویترز: ایران ۲۰۰ میلیون بشکه نفت آماده برای صادرات دارد

 رویترز میزان نفت ذخیره شده ایران روی خشکی و دریا را ۲۰۰ میلیون بشکه تخمین زد و نوشت ایران در صورت رفع تحریم ها می تواند به سرعت تولید نفت خود را از ۲.۱ میلیون بشکه فعلی به ۳.۶ میلیون بشکه در روز برساند.

چالش جدید برای تأمین برق کشور

 خروج نیروگاه اتمی بوشهر از مدار بهره‌برداری به‌دلیل آنچه نقص فنی اعلام شده است، ۱۰۰۰ مگاوات از تولید عملی برق کشور را کاهش داد و این مسئله به چالش جدیدی در تأمین برق کشور تبدیل شده است.

قیمت نفت خام رشد کرد

قیمت نفت خام در معاملات امروز، دوشنبه، همچنان تحت تاثیر گزارش چند روز اخیر اوپک که پیش‌بینی کرده بود رشد تولید نفت آمریکا کند می‌شود، رشد کرد.

کاهش نرخ رسمی ۱۹ ارز امروز ۳۱ خرداد

بانک مرکزی امروز (دوشنبه، ۳۱ خردادماه) نرخ رسمی ۴۶ ارز عمده و اصلی کشورهای جهان را اعلام کرد که براساس آن بهای یورو و ۱۸ ارز نسبت به روز گذشته (دوشنبه) کاهش و نرخ ۱۴ ارز افزایش یافت.

واریز سهمیه بنزین تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ امشب

 کارت سوخت خودرو‌ها، ساعت ۲۴ امشب ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ شارژ می‌شود.

سقف وام ودیعه مسکن ۱۰ هزار میلیارد تومان تعیین شد

بر اساس آنچه ستاد ملی مقابله با کرونا به بانک مرکزی ابلاغ کرده، بانک ها تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مستأجران پرداخت می کنند.

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۹

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با ۴۳ سنت افزایش معادل ۰.۶درصد افزایش به ۷۳ دلار و ۵۱ سنت رسید.

قیمت دلار و یورو امروز ٢۶ خرداد

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس)، امروز چهارشنبه ٢۶ خرداد ١۴٠٠ در صرافی های بانکی برای خرید ٢٣ هزار و ١١٨ تومان و برای فروش ٢٣ هزار و ۵٧٨ تومان است.

سهام در قالب اختیار خرید و فروش چیست؟

کارشناس بازار سرمایه در رابطه با قراردادهای آتی سهام توضیحاتی ارائه داد.

قیمت جهانی طلا باز هم افت کرد

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، چهارشنبه، تحت تاثیر تقویت دلار و رسیدن آن به بالاترین سطح یک ماهه پیش از اجلاس فدرال‌رزرو، به افت دیروز خود ادامه داد.