اقتصادی

رمزگشایی از جعبه سیاه خاموشی‌های زمستانی

در روزهای گذشته درحالی شاهد قطعی برق بوده‌ایم که تاثیر اجرای توافق پاریس، افت تولید گاز از میادین پارس جنوبی، استفاده از برق نیروگاه‌ها برای تولید بیت کوین و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی به عنوان دلایل این اتفاق مطرح شده است.

هشدار به قیمت گذاری دستوری ارز/ «ارزپاشی» دیگر؟!

روحانی می‌گوید دولت در واپسین ماههای عمرش نرخ دلار را به ۱۵تا۱۶هزار تومان ‌رسانده و این قابلیتی است که به گفته وی از آزادسازی منابع بلوکه‌ ایران حاصل می‌شود؛اما آیا یک ارزپاشی دیگر در راه است.

ماجرای ارز 17500 تومانی چیست؟

بررسی متن مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس درباره نرخ ارز در لایحه بودجه 1400 نشان می‌دهد که برخلاف تصور ایجاد شده برای برخی کارشناسان و رسانه ها، نرخ 17500 تومان صرفا نرخ ارز محاسباتی در لایحه بودجه سال آینده است و خبری از نرخ ارز ترجیحی در سال 1400 نیست.

۴۰ درصد متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن کارگر هستند

 معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار درباره ثبت نام کارگران برای طرح اقدام ملی مسکن گفت:کارگران۴۰درصد از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در جامعه هدف وزارت کار هستند.

دستور بازگشایی مدارس در اوج مصرف گاز و قطعی برق

 درحالی که مدارس کشور هنوز بازگشایی نشده و ادارات نیز با بخشی از ظرفیت خود کار می کنند، مصرف بالای گاز و محدودیت در تأمین سوخت نیروگاهی، در هفته جاری تأمین برق را با مشکل مواجه کرد؛ حال که دستور بازگشایی مدارس صادر شده آیا بهمن ماه خاموشی داریم؟

کاهش بی سابقه قیمت مسکن طی سالهای اخیر

به استناد گزارش اخیر مرکز آمار از تحولات بازار مسکن در شهر تهران، تورم ماهانه خرید و فروش ملک در پایتخت منفی ۵/ ۸ درصد بوده است که از یک افت بی‌سابقه حداقل طی سال‌های گذشته حکایت دارد.

قطع ناگهانی برق بلای جان تولیدکنندگان

قطعی برق این روزها به یکی از اصل ترین مشکلات در کشور تبدیل شده، مشکلاتی که به خصوص در بخش تولید به شکل پیچیده‌ای در حال نشان دادن تبعات خود است.

قیمت موبایل چقدر کاهش یافت؟

پس از کاهش نرخ ارز در بازار، قیمت موبایل هم روند صعودی خود را متوقف کرد. سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در این راستا می‌گوید قیمت گوشی همراه کاهش ۱۲ تا ۱۵ درصدی در بازار دارد.

پایان کار قرمز بورس با افت سنگین شاخص

شاخص بورس در پایان کار امروز بازار سهام با افت ۳۰هزار و ۸۴۷واحدی همراه شد.

پایان کار قرمز بورس با افت سنگین شاخص

شاخص بورس در پایان کار امروز بازار سهام با افت ۳۰هزار و ۸۴۷واحدی همراه شد.