سیاسی

رمزگشایی از یک دستور مهم فرمانده کل قوا

کانال تلگرامی ژئوپولیتیک رسانه درباره رقابت داغ اما خاموش ارتش‌های پیشرفته جهان برای سیادت در عرصه ماشین‌های هوشمند نوشت: یکی از مفاهیم علمی که در قرن بیست و یکم، به شکل بسیار پر رنگ وارد زندگی بشر شده، هوش مصنوعی نام دارد؛ فناوری جدیدی که در حال ورود به بسیاری از جنبه های زندگی انسانی بوده و هر چه ...

چرا ترامپ جرات کرد از برجام خارج شود؟

محمد ایمانی، فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: صاحب نظران می گویند روحانی چرا در برجام تضمین نگرفت تا دولت آمریکا زیر تعهداتش نزند. حرفی منطقی، اما توقع زیادی است! روحانی نه تنها تضمین نگرفت و اراده ای برای این کار نداشت، بلکه به مسئول وقت سیاست خارجی اتحادیه اروپا، تضمین هم داد! فدریکا...

رئیسی چرا به محله هرندی رفت؟ +عکس

سیدپویان حسین‌پور، فعال رسانه‌ای در توییتر نوشت: ‏از رییس‌جمهوری که نه تنها صبح جمعه‌ها نفهمید بلکه در کل ساعت‌ها و روزها و هفته‌ها و ماه‌ها و سال‌های ریاستش هم نفهمید که مردم درد دارند، رسیدیم به رییس‌جمهوری که صبح جمعه به محله هرندی(از مناطق محروم تهران و یکی از نقاط حاد آسیب‌های اجتماعی) رفته تا ...

روایتی از ۱۰۰ روز تلاش برای تامین واکسن و مبازره با کرونا

به یاد داریم روزهای دلهره آور و سخت کرونایی که با عناوین تلخ، روح و ذهمان را آزرده ساخته بود. از روزانه بیش از ۷۰۰ جان‌باخته تا وضع اسفناک بیمارستان‌ها، اما با تدابیر صحیح دولت سیزدهم ورق برگشت.

علی باقری: پیش‌نویسی که در مذاکرات وین ارائه کردیم مبتنی بر مبانی مشترک بود

معاون وزیر امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در مذاکرات وین تأکید کرد پیشنهادات ارائه شده از سوی هیأت ایرانی در مذاکرت وین مبتنی بر مبانی مشترک و دارای مبانی حقوقی و قانونی بود و طرف‌های اروپایی نیز به این واقعیت معترف بودند.

حجت الاسلام خاتمی: ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند

امام جمعه این هفته تهران گفت: این ملت به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نخواهد داد.

وزیر کشور در ایلام: دولت سیزدهم مختص به یک جناح سیاسی نیست

وزیر کشور با تاکید بر اینکه نباید وقت انقلاب، مردم و دولت را با حرف‌های حاشیه‌ای تلف کرد، گفت: دولت به شدت از ورود به مسایل حاشیه‌ای پرهیز می‌کند.

باقری: با اراده جدی برای لغو تحریم‌های غیرقانونی وارد مذاکرات وین شدیم

 مذاکره‌کننده ارشد ایران گفت که جمهوری اسلامی ایران با یک اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه وارد گفت‌وگوهای وین شده است.

ایران قربانی همیشگی تروریسم

یک سال پیش در چنین روزی غده سرطانی منطقه یکی از دانشمندان ایران را از ما گرفت.

رئیسی: ایران اولویت ویژه‌ای برای همکاری و مشارکت اقتصادی با همسایگان قائل است

 رئیس جمهور در اجلاس سران اکو تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اولویت ویژه‌ای برای همکاری و مشارکت اقتصادی با کشورهای آسیایی به خصوص همسایگان خود در آسیای جنوبی، آسیای غربی، آسیای میانه و قفقاز قائل است.  رئیس جمهور گفت: به دنبال توسعه روابط با همه کشورها به ویژه کشورهای همسایه و منطقه هستیم.