گزیده ای از مهمترین اخبار هفته ای که گذشت

نظر به اهمیت گزارشات اتاق خبر ۲۴، در هفته ای که گذشت مهم‌ترین آن‌ها را در این گزارش می‌خوانید.

ارتش و سپاه دوشادوش هم، مقابل آمریکا

فرمانده کل قوا اتحاد روزافزون نیروهای مسلح را لازم و موجب عصبانیت دشمن دانستند و گفتند: دست برادری دادن ارتش و سپاه، حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بود.

گربه رقصانی ترامپ و خوش رقصی اینستاگرام

وقتی ادعای فضای باز رسانه ای و اجتماعی در عرصه بین الملل، دستخوش سیاستگذاری های جانبدارانه می شود، چهره ارباب و رعیتی مدعیان آزادگی از پشت نقاب تزویرشان بیرون میزند و آنگاه است که باید فاتحه ی آزادی بیان در غرب را با صدای بلند تر خواند.

خیال خام در مورد آمریکایی ها

چه سنا، چه کنگره، چه ترامپ، چه اوباما، چه جمهوری خواه و چه دموکرات در آمریکا اساس مشترک با لباس های مختلف اند. کراوات آبی و قرمز در آمریکا تفاوتی با هم ندارند. پیام این واقعیت برای همه ما این است که امیدی به تغییر رویکرد آمریکایی ها با خودمان نداشته باشیم.

دردسر های سیل برای دانش آموزان و دانشجویان

در کنار همه ی اتفاقات خوبی که به واسطه ی همدلی مردم و یا پای کار آمدن واقعی مسئولین در مدیریت بحران بعد از وقوع سیل رقم خورد، تدابیر وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم برای حمایت از دانش آموزان و دانشجویان درگیر سیل جالب توجه بود که درگزارش زیر به مجموع این اقدامات اشاره خواهیم کرد.

فهرستی از جدیدترین ناکامی های ترامپ

رئیس جمهور آمریکا که بلد است که چگونه در اوج شکست مانند برنده های بلا معارض رفتار کند کاملا درگیر توهم پیروزی شده است. چرا که حقایق، چیزی جز شکست وی را در بزرگترین پروژه هایش بازگو نمی کنند.

سیلاب، آبگرفتگی و نکات ایمنی

با توجه به بارش‌های شدید طی روزهای شنبه،‌ یکشنبه و دوشنبه نسبت و احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی معابر، توصیه می شود جهت رعایت اصول ایمنی و آمادگی برای هرگونه اتفاقی نکات زیر را مطالعه کنید.

از رسوایی در سیل تا تروریست واقعی

نظر به اهمیت گزارشات اتاق خبر ۲۴، در هفته ای که گذشت مهم‌ترین آن‌ها را در این گزارش می‌خوانید.

آمادگی برای مواجهه با سیل احتمالی

سیل، علی رغم تمام مدیریت های بحرانی که تا به امروز صورت گرفته در برخی مناطق محتمل است. لازم است مردم بخش های سیل خیز کشورمان برای مواجهه با آن آماده باشند.
یادداشت

توهم آمریکایی

آمریکا و دشمنان نادان چهل سال است که هر چه در توان داشتند علیه جمهوری اسلامی به کار بستند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند و امروز دست انقلاب و نظام اسلامی در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است.
شورایعالی امنیت ملی سنتکام را در لیست تروریستی ایران قرار داد

"دوران بزن و در رو تمام شده است... "

اقدامه احمقانه وزارت خارجه ایالات متحده در قرار دادن سپاه پاسدارن ایران در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» واکنش هایی را در سراسر جهان به همراه داشته است. در گزارش زیر واکنش های قاطع مسئولین جمهوری اسلامی ایران در برابر این اقدام آمریکا را ملاحظه خواهید کرد.

سیل در ایران؛ رسوایی در آمریکا

بلایای طبیعی در همه جای جهان انسان و محیط زیست او را درگیر خود میکند و در اکثر مواقع از آن گریزی نیست. رعایت اصول ایمنی و آمادگی برای مواجهه با خطر یک بحث جدا از پذیرفتن احتمال رخ داد بلایای طبیعی است.

جهاد سراسری برای اصلاح امور سیل زدگان

در این گزارش مهمترین اقدامات جهادی از گوشه و کنار ایران در راستای اصلاح امور سیل زدگان را بررسی خواهیم کرد.

ننگ تحریم های آمریکاییِ صلیب سرخ بر پیشانی حقوق بشر دنیا

این روزها که بخش هایی از کشورمان و مردم شریف ایران درگیر پدیده سیل شده اند و نیاز به کمک های فوری داخلی و خارجی داشتند اتفاقی افتاد که بار دیگر فاتحه ی ادعای حقوق بشر از جانب غرب را در گوش جهانیان خواند.

خلاصه اخبار اتاق خبر24 در ایام نوروز

نظر به اهمیت گزارشات اتاق خبر ۲۴، در ایام نوروز، مهم‌ترین آن‌ها را در این گزارش می‌خوانید.

بایدها و نباید های جنگ اقتصادی

مقام معظم رهبری در سخنرانی اول فروردین در مشهد مقدس کدهای مختلفی درباره چگونگی عبور از بحران ها با تلاش و مدیریت جهادی عنوان نمودند.

دلایل بعثت آخرین رسول خدا

خداوند در قرآن هدف بعثت پیامبر(ص) را در سه امر خلاصه کرده که، یکى جنبه مقدماتى دارد و آن «تلاوت آیات الهى» است، و دو امر دیگر یعنى «تهذیب و تزکیه نفوس» و «تعلیم کتاب و حکمت» دو هدف بزرگ نهایى را تشکیل مى‌دهد.

جمهوری اسلامی، نه یک حرف زیادتر و نه یک حرف کمتر

هر سال در ایام تعطیلات نوروز کام ایرانیان با فرا رسیدن دوازدهم فروردین شیرین میشود. روز با شکوهی که اکثر مردم ایران با دستان خود دموکراسی واقعی را در اولین بهار انقلاب رقم زند.

مروری بر سینمای جهان در سالی که گذشت

در سالی که گذشت، سینمای جهان طی رقابت در جشنواره های مختلف بین المللی اتفاقات هنری زیادی را به خود دید. در این گزارش مروری چند بر سینمای جهان در سال 97 خواهیم داشت.

ارزیابی عیارِ عدالت در سال 97

اگر بنای نمره دادن به عملکرد قوه قضائیه در سال 97 باشیم باید کارنامه اش را در زمینه اجرای عدالت با مهمترین اقدامات در این زمینه مورد بررسی قرار دهیم.

اهم رویدادهای سیاسی جهان در سال97

سال 97 که مصادف با سال های 2018 و 2019 میلادی بود میزبان اتفاقات تلخ و شیرینی بود که آن ها را به مرور در رسانه ها دیده و شنیده ایم. در این گزارش به اهم آن ها نگاهی گذاری خواهیم داشت.

فراز و فرودهای ورزشی در سال 97

ورزش ایران در سال 97 فراز و فرود های فراوانی را به خود دید و در دل مهمترین رویداد های ورزشی مانند جام جهانی فوتبال، بازی های آسیایی و پاراآسیایی، المپیک جوانان و جام ملت های فوتبال آسیا خوش درخشید.

سینمای 240میلیاردی سال97

در این گزارش نگاهی گذرا به فعالیت یک سال گذشته سینماگران در ایران خواهیم داشت.

نگاهی به سال پر ماجرای نود و هفت

سال 97 از روز اول تا آخرش پر از اتفاقات تلخ و شیرینی بود که یاد آوری آن ها خالی از لطف نیست.

مراقب آنچه که در مسافرت میخورید باشید

ایام نوروز و سفرهای وقت و بی وقت و بعضا طولانی برنامه غذایی مارا به کلی بهم میریزد. برای داشتن یک سفر لذت بخشی لازم است حواسمان به آنچه در سفر میخوریم باشد.