کد خبر: 99996

آمریکایی‌ها به موقع سر «گاو» را می‌بُرند

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها عربستان سعودی را می‌دوشند و به موقع هم سرش را می‌بُرند و از گوشت آن استفاده می‌کنند.
اتاق خبر 24

منصور حقیقت پور  با اشاره به خرید تسلیحات نظامی عربستان از آمریکا به ارزش ۱۱۰ میلیارد دلار در جریان سفر اخیر دونالد ترامپ به عربستان، اظهار کرد: محمدرضا پهلوی و صدام هم زرادخانه‌های مملو از سلاح‌های پیشرفته داشتند، اما آیا توانستند در برابر اراده مردم کاری از پیش ببرند؟ صدام برای اشغال خرمشهر بیش از هزار و 200 تانک را وارد عمل کرد درحالیکه اگر تمام توان دفاعی ما در آن زمان بسیج می‌شد نمی‌توانست این همه نیرو و امکانات را وارد میدان کند.

 

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم افزود: ما باید از این منظر خوشحال باشیم که عربستانی‌ها سلاح‌های پیشرفته خریداری می‌کنند چرا که اگر در آینده خطایی از سوی سعودی‌ها در مورد ایران سر بزند این سلاح‌ها به غنیمت ما در می‌آیند؛ مگر ما سلاح‌های زرهی صدام را نگرفتیم؟ مگر تیپ‌ها و لشکر‌های زرهی سپاه با زرادخانه‌های آقای صدام تجهیز نشد؟ ما آن زمان توپخانه‌های عراق را می‌گرفتیم، جهت آن‌ها را عوض می‌کردیم و خود بعثی‌ها را می‌زدیم.

 

حقیقت پور در ادامه با بیان اینکه عروس میدان نبرد، آن نیروی پیاده‌ای است که باید جانش را در دستش بگیرد، گفت: آیا با مزدور سودانی و پاکستانی و بنگلادشی که عربستانی‌ها در اختیار دارند، می‌توان کشور آزاد کرد؟

 

وی با بیان اینکه دوران لشکرکشی و توسعه کالبدی کشور‌ها با تکیه بر سلاح دیگر به اتمام رسیده است، یادآور شد: شوروی سابق و یوگسلاوی با آن همه تسلیحات و تجهیزات نظامی، سرانجام نتوانستند جلوی فروپاشی خود را بگیرند، اما رژیم حاکم بر حجاز به خاطر مرتجع بودنش، گمان می‌کند این سلاح است که برای آن‌ها خواهد جنگید.

 

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه آمریکایی‌ها در حال دوشیدن گاو هستند و همه می‌دانند که گاو یک حیوان جنگی نیست، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها عربستان سعودی را می‌دوشند و به موقع هم سرش را می‌بُرند و از گوشت آن استفاده می‌کنند.

منبع: میزان