کد خبر: 99332
ترمینولوژی «اجساد، سایه‌ها و روح الله زم»

ارتباط روح الله زم و بابک اجلالی با سرویس‌های جاسوسی میت و موساد

 روح الله زم با تحریف و پنهان کردن واقعیت، عزیمتش از ترکیه به پاریس را به خاطر احساس ناامنی و احتمال ترور خود عنوان کرده بود! 
اتاق خبر 24

اگرچه واکنش‌های چندگانه روح الله زم به اولین خبر پیرامون ارتباط او و بابک اجلالی با سرویس‌های جاسوسی میت و موساد بسیارعجولانه و ناشیانه بود، اما باید اذعان کرد که "اولین واکنش" به بخش اول گزارش فعلی تراز بالاتری داشت.

اما مشکل بزرگ روح الله زم آن است که به دلیل عدم تعادل روحی و بی ثباتی شخصیتی ناشی از بیماری روانی که ازکودکی گریبانگیرش بوده است، نمی‌تواند یک تصمیم، یک خطی مشی یا یک رویه ابلاغ شده را تا انتها دنبال کند و همواره پس از چند قدم دچار تردید در اصل و فرع، استراتژی وتاکتیک و صحت و سقم یک تصمیم می شود و مسیر خود را تغییر می‌دهد. لذا او در واکنش به بخش اول گزارش " ترمینولوژی اجساد، سایه‌ها و روح الله زم " پس از یک تحمل چند ساعته (که در ادامه به آن خواهیم پرداخت) بی اختیار به خود واقعی خویش بازگشت و در اولین واکنش مستقیم ناهماهنگ با آنچه به او ابلاغ شده بود، موضع گرفت و آن متن را "توهمی معرفی کرد که ناشی از مصرف همزمان مواد مخدر و الکل بوده است"!

نکته بسیار مهم آن است که در این واکنش ناهماهنگ نیز باید اذعان کرد که یک حس واقعی نهفته است؛ یک حس ناخودآگاه زائیده " مستی الکل و نشئگی شیشه و آثار قرص‌های آرام بخش متعددی که دائماَ مصرف می‌کند". همه دوستان و نزدیکان نیما (معروف به روح الله زم) از اعتیاد او آنهم به بدترین نوع مواد مخدر موسوم به "شیشه" مطلع هستند و تاکنون تلاش‌های متعددی برای رهاندن او از دام این ماده خطرناک به عمل آورده‌اند و چند نوبت وی را در کلینیک‌های ترک اعتیاد تهران، استانبول و پاریس بستری کرده‌اند و  او هر بار برای مدتی محدود مواد افیونی را ترک ( یاتظاهر به ترک) کرده و پس از چندی نه تنها به مصرف شیشه بازگشته، بلکه مقدار آن را افزایش داده و مصرفش را آشکارتر کرده، تا آنجا که اکنون تقریباَ همه بستگان و نزدیکان و حتی کسانی که با او یکبار ملاقات می‌کنند، از این اعتیاد خانمان برانداز مطلع هستند.

ترمینولوژی «اجساد، سایه‌ها و روح الله زم»

 

اعتیاد روح الله زم به مواد مخدر، از حدود 18 سالگی آغاز شده و ناشی از تلاقی دو عامل بود. از طرفی بالا گرفتن آثار بیماری روانی او در آن مقطع و از طرف دیگر پدیدآمدن تغییراتی در سبک زندگی وی وحرکت به سمت لاقیدی و مصرف مشروبات الکلی و روابط ناسالم اجتماعی و همنشینی با دوستان لاابالی و ...

در چنین شرایطی به اقامت درخارج ازایران علاقه نشان داده و نزدیکانش نیز برای پیشگیری از آبروریزی بیشتر، نه تنها مخالفت نکردند، بلکه او را تشویق به عزیمت کردند و در عین حال کوشیدند تا این رفتن را درلفّافه سیاسی بپیچند ونوعی "فرار سیاسی" وانمود کنند (همان تاکتیکی که عطاءالله مهاجرانی بکار برد یعنی فرار به خاطر مسائل اخلاقی و شخصی واقامت در خارج اما وانمود کردن آن بعنوان موضوعی سیاسی و جناحی.) اما آن اعتیاد و حمل ونقل ماده مخدر شیشه با مقادیری بیش از مصرف معمول و درنهایت اقدام به خرید و فروش شیشه و ماری جوانا در خارج از کشور برای روح‌الله زم دردسر ساز شد تا آنجا که در ترکیه، چند بار توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر بازداشت شد و تنها با پادرمیانی میت(سازمان جاسوسی ترکیه) از بازداشت رها شد.

همین مشکل در پاریس نیز موجب چندین برخورد پلیس مبارزه با مواد مخدر فرانسه شد تا آنجا که درلیست "متهمین مواد مخدر فرانسه" و تحت نظر دائمی پلیس آن کشور قرار گرفت که هر از چندی احضار شده و مورد بازپرسی قرار می‌گیرد.

اما روح الله زم با تحریف و پنهان کردن واقعیت، عزیمتش از ترکیه به پاریس را به خاطر احساس ناامنی و احتمال ترور خود عنوان کرده بود! و هم اکنون که با فشار پلیس مبارزه با مواد مخدر فرانسه مواجه شده، به نزدیکانش اظهار می دارد که پلیس ضدتروریزم فرانسه اعلام کرده که تامین امنیت او دشوار و پرهزینه است! و لذا در حال تدارک سفر و اقامت در کانادا است.

با توجه به اینکه روح الله زم پس از انتشار گزارش سایت روسی تهنووار اعلام کرده بود که حاضر است تصویری از کلیه صفحات گذرنامه خود را در حضور خبرنگاران منتشر کند، در همین جا پیشنهاد می‌شود همراه با آن،  گواهی تست عدم اعتیاد خود را نیز به نمایش بگذارد. البته به تاریخ روز واز یک آزمایشگاه معتبر که قابل ارزیابی باشد و درصورت عدم انتشار تصاویر پاسپورتش، شاید ما به کمک او بیاییم.

ترمینولوژی «اجساد، سایه‌ها و روح الله زم»

 

" ماجرای واکنش حرفه‌‌ای !؟"

در مقدمه این گزارش اشاره شد که اولین واکنش به شماره پیشین گزارش فعلی، حرفه‌ای تر از واکنشی بود که روح الله زم به گزارش سایت روسی تهنووار نشان داد. بسیار جالب توجه بود که به فاصله کمتر از چهار ساعت از انتشار "گزارش پیشگفته" سایت روح الله زم از قول روزنامه ملیت ترکیه اعلام کرد که پلیس صربستان، دو نفر ازنیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران را به جرم ترور "سعید کریمیان" ، سرپرست شبکه‌های تلویزیونی جم در استانبول، بازداشت کرده است! خبری که نه پیش و نه پس از اعلام روح الله زم هیچ سابقه یا خبر مکملی نداشت و ندارد! سپس و به فاصله چند دقیقه ازانتشار خبر روزنامه ملیت، سایت آمد نیوز عین آن خبر را بازنشرداد! برای اصحاب رسانه و حتی برای کسانی که صرفاً با رمانها و داستان‌های پلیسی سرو کار داشته‌اند، "سناریوی صربستان" کاملا مفهوم است. بخصوص که گزارش پیشین ما سرنخ‌هایی ارائه داده بود از رقابت شدید روح الله زم با سعید کریمیان برای گرفتن مسئولیت شبکه تلویزیونی جدید التأسیس فارسی زبان درلندن و نیز از تلاش‌های پیشین روح الله زم برای اعزام چند نفوذی از جمع زنان و دختران جوان و به قول خودش " گَلّه چندکاره‌ها" به تشکیلات سعید کریمیان و ... بنابراین اجزاء و مراحل سناریوی صربستان کاملاً آشکار می‌شود:

اول؛ باتوجه به واکنش ناشیانه روح الله زم به گزارش سایت روسی تهنووار و افشای هویت برخی از همکارانش، سرویس جاسوسی میت از او می‌خواهد در چنین مواردی با رابط خود در سرویس هماهنگ عمل کند.

دوم؛ پس از انتشار بخش اول گزارش حاضر، روح الله زم از رابط خود با میت (خانم : س- الف) درخواست کمک می‌نماید.

سوم؛ سرویس جاسوسی فوق الذکر، سناریوی صربستان را تولید و به فاصله کمتر از چهار ساعت و از طریق روزنامه همکارش (ملیت) آن را منتشر می نماید و دقیقا بر همان محور متمرکز می شود که ردّ میت و روح الله زم در آن قابل پیگیری بوده ( ترور سعید کریمیان)!

واقعیت آن است که در حال دریافت و جمع آوری و تنظیم شواهد و قرائن و مستندات ارتباط روح الله زم و بابک اجلالی با سرویس‌های جاسوسی میت و موساد بودیم که نامبردگان مستقیماَ یکی از قوی‌ترین مستندات را ارائه کردند؛ لذا مستندات جمع آوری شده را در گزارش‌های آتی مورد اشاره قرار خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری فارس