کد خبر: 99299

شکارچی تصاویر دختران جوان در فضای مجازی دستگیر شد

رئیس پلیس فتای استان سمنان از دستگیری شکارچی تصاویر دختران جوان در فضای مجازی در این استان خبر داد.
اتاق خبر 24

حسین صادقی‌کاشان، از شناسایی و دستگیری عامل هتک‌حیثیت دختران جوان در فضای مجازی خبر داد و اظهار داشت: متهم با سوءاستفاده از تصاویر خصوصی شاکی، به ایجاد پروفایل‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی اقدام می‌‌کرد.

دستگیری

 وی اظهار کرد: در پی وصول یک فقره پرونده با موضوع انتشار تصاویر خصوصی و هتک حیثیت، اقدامات اولیه توسط کارشناسان این پلیس در دستور کار قرار گرفت.

 رئیس پلیس فتای استان سمنان افزود: با توجه به اظهارات شاکی و مستندات و ادله‌های جمع‌آوری‌شده، مشخص شد که متهم یا متهمان با هویت ناشناس و با استفاده از ترفند و شگردهای خاص به برقراری ارتباط با شاکی اقدام کرده و درنهایت سرقت هویت و تصاویر خصوصی وی را در دستور کار قرار داده‌اند.

 صادقی‌کاشان ادامه داد: در پیگیری‌های به‌عمل‌ آمده، مشخص شد که متهم با مطالب و اطلاعات سرقتی، به ایجاد پروفایل جعلی در یکی از شبکه‌های پیام‌رسان اقدام کرده و با درج مطالب غیراخلاقی سعی در افزایش بازدید از پروفایل مزبور را داشته است.

 وی گفت: با اقدامات فنی و ادله‌ جمع‌آوری‌شده، متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد؛ متهم پس از مواجه شدن با مستندات جمع‌آوری‌شده، صراحتاً به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد.

 رئیس پلیس فتای استان سمنان بیان کرد: کاربران فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی به هیچ عنوان اطلاعات مهم و شخصی خود اعم از عکس، فیلم، شماره حساب و ... را به اشتراک نگذارند و به هیچ عنوان به افراد غریبه در این فضا اعتماد نکنند.

 صادقی‌کاشان بیان داشت: کاربران روی لینک‌های ارسالی توسط افراد ناشناس کلیک نکنند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.

منبع: خبرگزاری فارس