کد خبر: 9497
لیگ برتر ایران

ترین های هفته اول لیگ برتر

هفته اول رقابت‌های لیگ برتر شب گذشته با برگزاری 4 دیدار و صدرنشینی استقلال به پایان رسید.
اتاق خبر 24

هفته اول رقابت‌های لیگ برتر شب گذشته با برگزاری 4 دیدار و صدرنشینی استقلال به پایان رسید.

در زیر نگاهی می‌اندازیم به نتایج و ترین‌های این رقابت‌ها در هفته اول:

نتایج هفته اول در یک نگاه:

سیاه جامگان یک - استقلال 2

سپاهان یک - استقلال خوزستان صفر

 صبای قم صفر - استقلال اهواز صفر

سایپا صفر - گسترش فولاد صفر

تراکتورسازی صفر - نفت تهران صفر

ملوان یک - ذوب آهن صفر

پرسپولیس 2 - پدیده 2

فولاد 2 - راه‌آهن 2

تعداد گل‌های هفته: 13 گل

میانگین گل در هر دیدار: 1،6 گل

پرگل‌ترین دیدار: 2 مسابقه با 4 دیدار

کم‌گل‌ترین دیدار: 3 دیدار بدون گل

بهترین تیم هفته: استقلال

در هفته اول رقابت‌ها تیم‌های مدعی قهرمانی مانند ذوب‌آهن، تراکتورسازی و نفت و حتی پرسپولیس در گام اول با شکست یا تساوی به کار خود پایان دادند و فقط تیم‌های استقلال و سپاهان موفق شدند حریفان خود را شکست دهند.

در این بین استقلال در مشهد و در خانه سیاه‌جامگان موفق شد طی یک دیدار امیدوارکننده حریفش را شکست داده تا نخستین گام را با کسب 3 امتیار به پایان برساند.

البته ملوان نیز در این بین در خانه مقابل تیم مدعی ذوب‌آهن به برتری رسید تا اولین برد این تیم با قلعه‌نویی به ثبت برسد تا به این ترتیب ملوان نیز از تیم‌های خوب هفته باشد.

بهترین بازیکن: سجاد شهباززاده

در نخستین هفته رقابت‌های لیگ برتر سجاد شهباززاده با درخشش خود موجبات نخستین برد استقلال را مقابل پدیده در مشهد فراهم آورد تا این بازیکن به عنوان بهترین بازیکن هفته انتخاب شود.

در همین هفته آرش برهانی نیز در ترکیب استقلال عملکردی بسیار خوب داشت و یکی از بازیکنان خوب هفته بود. همچنین رامین رضاییان و هادی نوروزی در ترکیب پرسپولیس، یونس شاکری و حسین بادامکی در ترکیب پدیده، مهدی شریفی در ترکیب سپاهان، میلاد محمدی در ترکیب راه‌آهن و مهدی بدرلو در فولاد نیز از بازیکنان خوب هفته بودند.

بهترین سرمربی هفته: امیر قلعه‌نویی

ملوان با اینکه برای آغاز لیگ برتر تمرینات خود را دیر آغاز کرده بود و حتی خیلی دیرتر از سایر تیم‌ها وضعیت سرمربی خود را مشخص کرد، اما با همین وضعیت هم موفق شد در گام نخست در خانه گریبان تیم مدعی ذوب‌آهن را بگیرد تا به این ترتیب امیر قلعه‌نویی که البته از روی سکوها هدایت انزلی‌چی را برعهده داشت به عنوان مربی هفته انتخاب شود.

مسابقه هفته : تراکتورسازی - نفت

فینال لیگ برتر در فصل گذشته این بار و در فصل جدید در هفته اول برگزار شد. البته این دیدار بدون گل به پایان رسید با این حال این رقابت به قدری لیگ برتر فصل گذشته را تحت‌الشعاع قرار داد که بتوان آن را بدون توجه به مسابقه دیگری به عنوان مسابقه هفته انتخاب کرد.

اتفاقات هفته:

*استقلال هیچگاه دیدارهای ابتدایی خود در فصل را واگذار نکرده است و از سوی دیگر پسپولیس نیز هیچگاه اولین دیدار خود در ورزشگاه آزادی را با شکست پشت سر نگذاشته است.

*قطع برق ورزشگاه دستگردی در جریان دیدار سایپا و گسترش فولاد نیز از دیگر اتفاقات خاص هفته اول لیگ برتر بود.

بهترین گلزنان در پایان هفته اول:

2 گل: سجاد شهباززاده از استقلال

منبع: خبرگزاری فارس