کد خبر: 9115
لاریجانی در صحن علنی مجلس:

چطور می‌شود سگ یک نفر به یک مسلمان شرف داشته باشد؟!

رئیس مجلس گفت: گفته‌اند سگ احمدی نژاد و مشایی شرف دارد به لاریجانی؛ من که اشهد ان محمدا رسول الله(ص) را گفته‌ام، چطور می‌شود سگ یک نفر به یک مسلمان شرف داشته باشد.
اتاق خبر 24

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان به درگیری لفظی مهدی کوچک زاده و کاظم جلالی اشاره و در تذکری، اظهار داشت: چطور در موضوعی که در دستور هفتگی مجلس نیست برخی دوستانی که همیشه خود را علیه توافق هسته ای و مسائلی که مردم را امیدوار کرده شمشیر خود را از رو بسته‌اند، اجازه می‌یابند خلاف آیین نامه مجلس مکنونات قلبی خود را بی مهابا اعلام کنند.

وی افزود: درحالی که رئیس مجلس می‌تواند تذکر دهد و نطق ناطق را قطع کند، اما رئیس جلسه  پس از اتمام سخنان منتقدین توافق توضیحاتی ارائه داد که به درد نمی‌خورد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این اقلیت برای روحیه دادن به طرفداران خود که آنها نیز در جامعه در اقلیت هستند، از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا توافق را محکوم کنند در حالی که هر صدا و نوایی که از مجلس به تضعیف روحیه مردم بیانجامد و وحدت و انسجام مورد تأکید مقام معظم رهبری را مخدوش کند، محکوم است.

تابش در ادامه گفت: در حین سخنان یکی از ناطقان به نماینده دیگری توهین شد اما رئیس جلسه اجازه نداد که آن نماینده توضیح دهد. همچنین به حضرت عالی(علی لاریجانی) اهانت شد و خودتان دفاع می‌کنید، اما هیئت رئیسه باید به سوگندی که یاد کرده عمل کند.

وی خاطرنشان کرد: در مجلس هفتم زمانی که می‌خواستیم تذکری بدهیم، باید با رئیس مجلس وقت هماهنگ می‌کردیم اما حالا که این فضای باز هم در جامعه و هم در مجلس ایجاد شده حداقل اجازه حرف زدن به ما و کسانی که مورد اهانت قرار گرفتند داده شود.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده مجلس گفت: در مسئله مهمی مثل هسته ای آرا می‌تواند متفاوت باشد؛ این حسن جامعه ما است که همه دغدغه دارند و حساس هستند اما باید توجه کنیم که مقام معظم رهبری فرمودند این مسائل سبب انشقاق داخلی نشود.

وی ادامه داد: اظهار نظرها در این باره باید با رعایت احترام به دیگران باشد. کسی مانع اظهارنظر نیست و هیچ اشکالی ندارد که یک نفر موافق و مخالف توافق باشد اما باید رعایت شود که این موضوعات به اختلافات درونی تبدیل نشود.

رئیس مجلس با بیا اینکه نمایندگان باید با اخلاق و متانت کارها را انجام دهند، گفت: نباید نسبت به هم سوءظن داشته باشیم. این درحالی است که برخی گفتند چرا در ارائه متن ترچمه برجام تأخیر شد. ممکن است در آن دست برده شود. لذا این سوءظن است، چرا که ما اصرار کردیم وزیر خارجه در اسرع وقت به مجلس توضیح دهد لذا آنها متن ترجمه را کاملا منقح نکرده بودند و متن ایراد ترجمه‌ای داشت.

وی افزود: لذا ما گفتیم این متن ایراد دارد و آنها هم رفع کردند و دیروز متن جدید را برای بنده فرستادند و من دستور دادم که برای توزیع این متن بین نمایندگان تکثیر شود. لذا دلیلی نداشت که در این باره سوءظن ایجاد شود.

لاریجانی با اشاره به سخنان مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران گفت: ایرادی نمی‌بینم که آقای کوچک زاده بلند شود و چیزی بگوید اما واقعا متوجه نشدم که اینکه می‌گوید«سلطنت مآبانه» یعنی چه؟ کسی اینگونه عمل کرده یکی دیگر از برادارن نیز گفته بود که لاریجانی اجازه نمی دهد مسائل هسته ای مطرح شود زیرا هاشمی رفسنجانی و روحانی او را رئیس مجلس کرده اند. آیا این توهین به نمایندگان مجلس نیست؟

وی با تأکید براینکه چه دلیلی دارد اینگونه حرف بزنند، گفت: یا مثلا گفته‌اند سگ احمدی نژاد و مشایی به اینها شرف دارد. حداقل من شهادتین گفته‌ام. پس چطور ممکن است سگ یک نفر بر مسلمانی شرف داشته باشد؟ این روش اظهارنظر درست نیست.

رئیس مجلس تأکید کرد: من آن چه را که واقعا مصلحت مجلس است وباعث شرف مجلس می‌شود مطرح می‌کنم و موظفم از آنچه که در مجلس تصمیم گیری می‌شود حمایت کند البته مواردی بوده که مجلس در موضوعی اظهارنظر کرده و من از آن حمایت نکنم.

لاریجانی گفت: خواهش من این است که در بررسی این مسائل مهم و اساسی رعایت کنیم شکاف بلاوجه در کشور ایجاد نشود و اخلاقی عمل کنیم وگرنه آزاد هستید که حرف بزنید و اظهارنظر کنید. هیچ اشکالی ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.