کد خبر: 90786

جزئیات دیدار پسر شاه عربستان و ترامپ

کاخ سفید روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با ولیعهد عربستان درباره گسترش روابط اقتصادی-تجاری تاکید کردند.
اتاق خبر 24

به نقل از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، در بیانیه کاخ سفید آمده است، دونالد  ترامپ در دیدار با ملک سلمان جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشورگرفت: دولت ترامپ از گسترش یک برنامه جدید میان آمریکا و عربستان با تمرکز بر انرژی، صنعت، زیرساخت ها حمایت می کند. گسترش همکاری میان آمریکا و عربستان بالغ بر 200 میلیارد دلار ارزیابی می شود که فرصت این سرمایه گذاری تا چهار سال آینده فراهم خواهم شد.

 

بر اساس این بیانیه، مقامات دو کشور همچنین موافقت کردند به مشورت ها درباره انرژی به منظور تضمین رشد اقتصادی جهانی و محدود کردن اختلالات و نوسانات در حوزه عرضه انرژی ادامه دهند.

در این دیدار، دو طرف درخصوص تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفت وگو کرده اند.

مقابله با گسترش نفوذ ایران در منطقه، توافق هسته ای ایران، اوضاع سوریه و هم گرایی های امنیتی در منطقه و توسعه همکاری های اقتصادی میان آمریکا و عربستان، محور های اصلی گفت‌وگوها میان رئیس جمهوری آمریکا با جانشین ولیعهد عربستان اعلام شده است.

پس از این دیدار، مشاور اصلی محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان در بیانیه ای اعلام کرد: این دیدار نگاه مشترک دو کشور در باره مسائل سیاسی، نظامی، امنیتی و اقتصادی را نشان می دهد و بدین ترتیب تغییری عمده در مناسبات بین دو کشور آمریکا و عربستان سعودی است.

رئیس جمهوری آمریکا در ماه ژانویه با ملک سلمان پادشاه عربستان تلفنی گفت وگو کرده بود.

براساس بیانیه ای که کاخ سفید در ماه ژانویه منتشر کرد در نخستین تماس تلفنی ترامپ و سلمان در ماه ژانویه دو طرف بر سر ایجاد مناطق امن در سوریه و یمن موافقت کرده بودند.

منبع: خبرگزاری ایرنا