کد خبر: 90285

خودرو با برند ملی تولید شود

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: خودروسازان در سال جدید باید بر طراحی و تولید خودروهای جدید با برند داخلی و ملی تمرکز کنند.
اتاق خبر 24

ابوالفضل خلخالی اظهار کرد: سال گذشته اتفاقات مثبتی در صنعت خودرو افتاد و دو خودرو با برند ملی که محصول مراکز تحقیق و توسعه داخلی است رونمایی شد.

خودرو با برند ملی تولید شود

وی با بیان اینکه تولید خودرو با برند ملی باعث افزایش قابل توجه اشتغال خواهد شد، خاطرنشان کرد: تولید خودرو با طراحی و برند ملی افزایش عمق داخلی‌سازی قطعات در این محصولات را به دنبال خواهد داشت.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: هر چه داخلی‌سازی قطعات خودروهای تولیدی افزایش یابد قیمت تمام شده تولید و در نتیجه قیمت فروش آنها کمتر شده و به نفع مصرف‌کنندگان داخلی خواهد بود.

وی افزود: البته خودروسازان باید در کنار طراحی و تولید خودرو با برند ملی تمرکز ویژه‌ای نیز بر کیفیت داشته باشند زیرا در حال حاضر تولید برخی خودروها با کیفیت پایین نقطه ضعف خودروسازان داخلی است.

خلخالی با بیان اینکه تولید خودروهای با کیفیت و جدید با برند داخلی باعث افزایش بازارهای صادراتی خودروسازان خواهد شد، تصریح کرد: با این روند تولید خودروهای قدیمی فعلی نیز متوقف شده و خودروهای جدید جایگزین آنها خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا