کد خبر: 89804
معاون وزیر کار اعلام کرد

ایجاد شغل برای یک میلیون فارغ التحصیل

معاون اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از پیش‌بینی ایجاد شغل برای یک میلیون جوان فارغ التحصیل در برنامه‌ ششم خبر داد.
اتاق خبر 24

عیسی منصوری اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی پیش‌بینی شده که از جهت اشتغالزایی برای تحصیلکردگان حایز اهمیت است و می‌تواند به لحاظ افزایش میزان اشتغال پذیری نیروی کار فارغ التحصیل دستاوردهای خوبی به دنبال داشته باشد.

فارغ‌التحصیلان حق‌الزحمه کارورزی می‌گیرند

وی با اشاره به پیش‌بینی معافیت بیمه‌ای برای کارفرمایان در این طرح افزود: کارفرمایانی که نیروهای جوان فارغ التحصیل را در واحدها و کارگاههای خود به کار بگیرند از مشوق‌ها و معافیتهای بیمه‌ای برخوردار می‌شوند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار درعین حال از ورود ۷۰ درصد مشارکت کنندگان طرح کارورزی به بازار کار خبرداد و گفت: خوشبختانه نتیجه طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی مثبت بوده به نحوی که برابر بررسی‌ها ۷۰ درصد کسانی که در این طرح شرکت کرده‌اند جذب بازار کار شده‌اند.

منصوری در پاسخ به این پرسش که فارغ التحصیلان تا چه مدت در این طرح کارورزی خواهند کرد؟ گفت: طول دوره این طرح یکسال است که افراد علاوه بر دریافت مبلغی به عنوان حق الزحمه کارورزی تحت پوشش بیمه حوداث هم قرار می‌گیرند.

به گفته وی ادارات کل کار در استانها در اجرای این طرح مشارکت دارند و بخشی از هزینه‌های نیروهای مشمول طرح کارورزی توسط دولت و بخش دیگر توسط کارفرمایان پرداخت می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا