کد خبر: 88532

حفظ ایران در لیست سیاه پولشویی

کارگروه اقدام مالی با حفظ ایران در لیست سیاه پولشویی اعلام کرد تا زمانی که کل برنامه اقدام تکمیل نشود، نام ایران همچنان در بیانیه عمومی کارگروه اقدام مالی باقی می‌ماند.
اتاق خبر 24

کارگروه اقدام مالی در جدیدترین گزارش خود که روی پایگاه اینترنتی این نهاد قرار گرفته است اعلام کرد ایران در ژوئن 2016 از تصویب و تعهد بالای ایران به برنامه اقدام جهت مقابله استراتژیک با پولشویی و تأمین مالی تروریزم و تصمیم این کشور برای بهره‌گیری از کمک‌های فنی در اجرای برنامه اقدام استقبال کرد.

این نهاد بین المللی افزود: بر این اساس، در ژوئن 2016 کارگروه اقدام مالی اقدامات متقابل علیه ایران را برای مدت 12 ماه تعلیق کرد تا پیشرفت ایران در اجرای برنامه اقدام را رصد نماید. اگر کارگروه اقدام مالی در پایان این بازه زمانی به این نتیجه برسد که ایران پیشرفت کافی در اجرای برنامه اقدام نداشته، درخواست این گروه برای اقدامات متقابل مجدداً برقرار خواهد شد. اگر ایران در بازه زمانی مذکور به تعهدات خود به‌موجب برنامه اقدام عمل نماید، کارگروه اقدام مالی گام‌های دیگر را در این باره مورد توجه قرار خواهد داد.

این گزارش در ادامه نوشته است: تا زمانی که کل برنامه اقدام تکمیل نشود، نام ایران همچنان در بیانیه عمومی کارگروه اقدام مالی باقی می‌ماند. تا زمانی که ایران اقدامات لازم برای مقابله با کوتاهی‌های اشاره شده در برنامه اقدام را اجرا نماید، کارگروه اقدام مالی همچنان نگران ریسک تأمین مالی تروریزم در ایران و تهدید ناشی از آن بر سیستم مالی بین المللی خواهد بود، بنابراین، کارگروه اقدام مالی از اعضای خود می‌خواهد و به همه کشورها توصیه می‌کند که بر اساس توصیه شماره 19 گروه مالی، همچنان به مؤسسات مالی‌شان توصیه کنند که در ارتباطات و تعاملات مالی‌شان با اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی میزان بالایی از احتیاط را رعایت نمایند. کارگروه اقدام مالی به ایران توصیه می‌کند که به‌طور کامل کوتاهی‌ها در زمینه مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریزم و به‌ویژه تأمین مالی تروریزم را برطرف سازد.

کارگروه اقدام مالی به تعامل نزدیک با ایران و رصد دقیق پیشرفت‌های صورت گرفته در اقدامات این کشور ادامه می‌دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.