کد خبر: 88153

رسیدگی به تخلفات مسئولان حتی پس از پایان مسئولیت

 رئیس مجلس گفت: به دیوان محاسبات دستور داده شد که پس از پایان دولت‌ها نیز به تخلفات مسئولان رسیدگی کند.
اتاق خبر 24

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز(یکشنبه 8 اسفند) خانه ملت و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 1396 کل کشور درباره بررسی اسناد نفتی در سال‌های 87 تا 91 و طبق بند (ز) تبصره یک این لایحه، گفت: تخلفات صورت گرفته غالباً و قریب به اتفاق پس از اینکه دوره آقایان تمام می‌شود، دیوان محاسبات فرصت می‌کند که تخلفات را به مجلس ارسال کند که مثلا فُلان رئیس‌جمهور یا فُلان وزیر در فلان جا تخلف کرده است.

وی افزود: زمانی گفته می‌شد که تخلف وزرا یا رئیس‌جمهور، به رئیس مجلس گزارش شود، یعنی زمانی که آنها حیات سیاسی دارند. باید گزارش تخلفات به رئیس مجلس ارائه شود تا اگر نیاز به استیضاح یا سوال داشت، در این باره اقدام شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: اشکالی در این خصوص وجود داشت که آیا پس از آنکه وزرا یا رئیس‌جمهور دوره خدمت آنها تمام شد، می‌توان به تخلفات آنها رسیدگی کرد یا خیر یا باید همانند سایر امور به وضعیت آنها رسیدگی شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: باید با متخلفان برخورد شود و این‌گونه نباشد که اگر کسی تخلف کرد، بتواند از تخلفاتش فرار کند؛ به دیوان محاسبات دستور داده شد که پس از پایان دولت‌ها نیز به تخلفات آنها رسیدگی کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم