کد خبر: 84922

۱۳ دستاورد مهم نیروهای یمن

کمیته‌های مردمی یمن از آغاز تجاوز رژیم سعودی علیه این کشور در کنار ارتش یمن بودند و نقش دفاعی خود را به خوبی ایفا کردند تا جایی که اهداف مهم استعماری آمریکا در یمن ناکام مانده است.
اتاق خبر 24

کمیته های مردمی یمن در جریان مقابله با حملات مزدوران سعودی دستاوردهای مهمی محقق کرده‌اند که برخی از آنها به شکست طرح‌های استعماری آمریکا در منطقه مرتبط است.

وبگاه خبری «النجم الثاقب» یمن این دستاوردها را به شرح ذیل آورده و نوشته است که یکی از مهم‌ترین طرح‌های آمریکا تجزیه یمن بوده که شکست خورده و از طرفی قیمومیت چندین ساله عربستان بر این کشور کنار زده شده است.

دستاوردها:

نخست؛ کمیته های مردمی موفق شدند طرحهای تروریستی و حزبی را خنثی کنند که برآیند نقشه آمریکا و  عربستان برای تجزیه یمن و وارد کردن این کشور به گرداب درگیریهای فرقه ای و طایفه ای و مذهبی بود. این مسئله سبب شد که کمیته های مردمی به یک قدرت نظامی-امنیتی حقیقی مردمی یمنی بدل شوند که بتوانند در معادلات جنگ علیه یمن تأثیر بگذارد.

دوم؛ کمیته های مردمی یمن پیش از حمله سعودی موفق شده بودند هژمونی و قیمومیت بر یمن را از بین  ببرند و تروریسم را در شماری از استانهای این کشور به ویژه در «البیضاء، شبوة، لحج و تعز» نابود کنند. این مسئله نیز نقش مهمی در عملیات ارتش و کمیته های مردمی مانند عملیات «ابین و الجوف» داشت. این مسئله سبب شد که ریاض و واشنگتن سعی کنند که چهره این گروهها را مخدوش کنند.

سوم؛ کمیته های مردمی توانستند مأموریتهای نظامی-راهبردی منضبطی را انجام دهند که در صحنه نبرد از  همه نیروهای متجاوز برتر بود.

چهارم؛ کمیته‌های مردمی توانستند به افراد باقی مانده ارتش یمن کمک و با استفاده نیروی ضربتی نقش  دفاعی موازی را ایفا کنند.

پنجم؛ در نتیجه دستاوردهای فوق الذکر یمن تا کنون موفق شده است بدون اتکا بر احدی، از خود دفاع کند.

ششم؛ کمیته های مردمی ضمن ثابت کردن اقتدار خود، موفق شدند نبردهای دفاعی را با شیوه های جهادگرانه  و ملی گرایانه و با انضباط کامل انجام دهند.

هفتم؛ کمیته های مردمی موفق شدند سامانه های نظامی، دفاعی و تهاجمی پیشرفته زمینی، دریایی و هوایی  را منهدم کنند که ائتلاف متجاوز عربستان و آمریکا در اختیار دارد.

هشتم؛ کمیته های مردمی کاری کردند که ارتش یمن در جایگاه ارتش نخست و این کمیته ها در جایگاه دوم در  نهادهای دفاعی این کشور قرار گیرد.

نهم؛ کمیته های مردمی توانستند از زیرساختهای نظامی ارتش یمن حمایت کرده و آن را توسعه دهند و زندگی  را به روح این ارتش بازگرداند.

دهم؛ کمیته های مردمی موفق شدند در کنار ارتش یمن با ارتشهای متجاوز و مزدور و تروریستی مقابله کنند.

یازدهم؛ کمیته های مردمی همچنین توانسته اند در کنار ارتش یمن بزرگترین پیروزیهای نظامی را محقق کنند.

دوازهم؛ کمیته های مردمی نشان دادند که کمیته های دفاعی ملی برجسته هستند.

سیزدهم؛ کمیته های مردمی معانی روح جنگاوری، عزت، کرامت، اخلاق و ارزشهای اصیل را در عمل نشان  داده‌اند.

منبع: خبرگزاری فارس

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.