کد خبر: 84521

هوای کشور تا ۸ درجه سردتر می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به کاهش محسوس دما در غالب مناطق کشور طی دو روز آینده گفت: بخشهای قابل توجهی از مناطق غربی، شمالی، مرکزی و شرقی تا پایان هفته با کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دما مواجه خواهد شد.
اتاق خبر 24

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که از روز گذشته وارد کشور شده امروز نیز به فعالیت بارشی خود در غالب مناطق کشور ادامه خواهد داد و به غیر از بخشهایی از جنوب شرق کشور سایر نقاط تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار دارد.

وی افزود: شدت بارشها امروز در زاگرس مرکزی، زاگرس جنوبی، غرب سواحل خزر، شمال‌شرق کشور، استانهای فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و برخی از نقاط جنوبی کشور خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: همچنین امروز رعد و برق و وزش باد شدید در مناطق جنوبی کشور رخ خواهد داد که تمهیدات لازم در این مورد باید اندیشیده شود.

وظیفه با بیان اینکه بارشهای باران و برف در 48 ساعت آینده نیز ادامه می‌یابد، گفت: بارشهای باران و برف در روز پنجشنبه به طور قابل ملاحظه‌ای در استانهای حاشیه خزر تشدید می‌شود همچنین در این مدت زمان دامنه‌های البرز مرکزی هم دچار کولاک برف خواهد شد.

وی افزود: بارشهای باران در روز پنجشنبه  نیمه شرقی کشور را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و این بارشها در جنوب شرق کشور با شدت بیشتری دنبال خواهد شد و اطلاعیه‌های لازم در این باره صادر شده است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: روز جمعه از  فعالیت این سامانه بارشی نیمه غربی کشور کاسته می‌شود و بارشها بیشتر در شرق کشور همراه با وزش باد شدید ادامه پیدا می‌کند.

وظیفه گفت: بارشها در روز جمعه غالباً  شمال‌شرق و مناطق شرقی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و کولاک برف در استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات کرمان به وقوع می‌پیوندد.

وی تصریح کرد: این سامانه بارشی که غالب نقاط کشور را تحت تاثیر قرار داده است در روز شنبه از کشور خارج خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور به نفوذ هوای سرد در کشور نیز اشاره کرد و افزود: به دلیل نفوذ هوای سرد در طی ساعتهای آینده غالب مناطق کشور در روز پنجشنبه با کاهش دما مواجه خواهد شد و این روند در مناطق غربی، شمالی، مرکزی و رفته‌رفته نیمه شرقی به وجود می‌آید.

وظیفه تصریح کرد: این کاهش محسوس دمای هوا در روز پنجشنبه نیمه غربی، به‌تدریج شمال، مرکز  و نیمه شرقی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و دمای مناطق ذکر شده چهار تا هشت درجه سردتر خواهد شد؛ انتظار داریم ماندگاری هوای سرد تا اوایل هفته آینده وجود داشته باشد.

وی همچنین ارومیه با 10 درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس را با 25 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران نیز امروز به 7 درجه بالای صفر رسیده که در ساعتهای آتی با کاهش دما مواجه خواهیم شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.