کد خبر: 84406

واکاوی سهم و تبعات "خوراک صنعتی"

گذشته از ضرر های جسمانی کنسرو مسئله ی مهم دیگری وجود دارد که مربوط به سبک زندگی میشود. سنت طبخ غذا در آرامش و فلسفه هایی که پشت آشپزی در منزل و انداختن سفره و دور هم غذا خوردن وجود دارد با سبک زندگی کنسروی نقض میشود.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

شاید الزامات جنگهای دور و دراز ناپلئون باعث شده بود توجه شیمی دانها به راه حل هایی برای ماندگاری بیشتر غذا جلب شود. سربازان و بخصوص ملاحان همواره دچار مضیقه ی غذایی بودند. اینان غالباً مجبور می شدند که برای مسافرت های دور دست مقداری مواد غذایی همراه ببرند. از آنجا که ممکن نبود همواره گوشت تازه در اختیار داشته باشند، از قدیم رضا به آن داده بودند که بگوشت خشک و یا نمک سود و یا دودی قناعت کنند. گوشت نمک سود و مربا و پنیر تنها مواد غذایی بودند که ممکن بود مدت مدیدی نگاهداشت و برای مسافرتهای دور دست مناسب می نمود.

اگر از سیر تاریخی و تحولات پیش آمده در این مسیر صرف نظر کنیم باید بگوییم که: طریقه نگهداری اغذیه فاسد شدنی به صورت "كنسرو" توسط "آپر" مكتشف بزرگ كشف شد . آپر، پس از سالها مطالعه و آزمایش های مختلف در مورد نگهداری اغذیه مختلف به این نتیجه رسید كه تنها در صورت دور نگهداشتن این نوع اغذیه از جریان هوا میتوان آنها را سالم نگهداشت. اولین كارخانه كنسروسازی جهان را خود "آپر" تاسیس كرده بود.

 

البته قوطیهای کنسرو  اختراعی "آپر" در ابتدا محفظه های شیشه ای بودند و او تصور میکرد جوشاندن مواد باعث کشته شدن میکروب ها و عدم فساد غذاها میشود، اما بعدها سیستم کامل تری مورد استفاده قرار گرفت و با  سترون کردن مواد غذائی و قراردادن آنها در قوطی های بدون هوا ، موفق شدند آنها را برای مدت های طولانی از فساد حفظ کنند و بدینگونه صنعت جدید کنسرو غذائی در سراسر جهان گسترش یافت.

 

 

کنسرو

 

"نیکلا آپر" که می توان لقب "پدر کنسرو" به او داد، از ابتکار جالب خود بهره فراوان برد و ثروتی هنگفت به هم زد. مرگ او به سال 1841 در 89 سالگی اتفاق افتاد.

 

 

دنیای کنسروی

 

این روزها یکی از راه‌های آسان برای تهیه غذاها، استفاده از کنسرو آنهاست. کنسروها دارای طیف گسترده‌ای هستند که از قدیمی‌ترین آنها کنسرو ماهی تن و از جدیدترین آنها که نسل نویی از غذاهای کنسروی هستند می‌توان به کنسرو فسنجان، کله‌پاچه، سیرابی و شیردان و انواع دیگر غذاهای سنتی ایرانی اشاره کرد. نه تنها در ایران بلکه در نقاط بسیاری از جهان امروز کنسرو محوری سهم عمده ای در تامین سبد قضایی مردم دارد. مردمی که فرصت کمی برای درست کردن غذای سالم دارند به اجبار فست فود و کنسرو را به دلایل داشتن سرعت در طبخ و ماندگاری انتخاب میکنند.

اما آیا انتخاب کنسرو به عنوان یک سبک تغذیه در زندگی روزمره کار صحیحی محسوب میشود یا نیاز به تامل بیشتری دارد؟؟؟

 

ضررهای جسمانی

 

خطرات مصرف کنسرو به طور جدی سلامت بخش های مختلف داخلی بدن را تهدید می کند و حتی در برخی موارد منجر به مرگ می شود به همین دلیل اگر قصد مصرف این نوع غذاها را دارید باید بسیار با احتیاط عمل کنید و با دقت بیشتری از سلامت این دسته از غذاها مطمئن شوید.

اغلب غذاهای کنسروی را می توان بین 2 تا 7 روز پس از باز شدن مصرف کرد. کنسرو ماهی تنها تا 2 روز پس از باز شدن و کنسرو میوه تا یک هفته ماندگاری دارد.

 

images.jpg

 
عواملی که در رشد باکتری تاثیر می گذارد
کنسروهای خانگی و بازاری، هر دو می تواند حامل باکتری باشد که باعث بیماری مصرف کننده می شود. کنسروهای بازاری به طور کلی حاوی ماده نگه دارنده است که خطر رشد باکتری را کاهش می دهد، در حالی که کنسروهای خانگی این ماده را ندارد. در غذاهایی مانند گوشت، مرغ، غذاهای دریایی و سبزیجات نسبت به غذاهای با اسیدیته بالا مانند میوه، خطر رشد باکتری بیشتر است. دمایی که غذای کنسروی باز شده در آن قرار دارد، در رشد باکتری تاثیرگذار است. بنابراین، برای کاهش رشد باکتری، غذاهای کنسروی باز شده را در دمای کمتر از 4 درجه سلسیوس قرار دهید.
 

آلودگی باکتریایی
نحوه ی استریل کردن، طوری طراحی شده است که تمامی باکتری های موجود در روند تولید از بین برود اما باکتری می تواند روی وسایل آشپزخانه از جمله در بازکن رشد کند. هنگامی که با دست های نشسته به کناره قوطی دست می زنید، قوطی را با باکتری آلوده می کنید که خیلی سریع تکثیر می شود و غذا را آلوده می کند. قوطی یا شیشه غذاهای کنسروی خانگی که درست استریل نشده باشد، پس از کنسرو کردن می تواند حامل باکتری شود.
به محض باز کردن قوطی کنسرو و قرار دادن آن در معرض هوا، باکتری ها با سرعت تکثیر می شوند. اغلب باکتری ها برای تکثیر شدن به هوا نیاز دارند البته باکتری هایی که بوتولیسم و... ایجاد می کنند در محیط بدون اکسیژن تکثیر پیدا می کنند. باکتری هایی که باعث مسمومیت غذایی می شود شامل ای کولای، شیگلا، استافیلوکوکوس اورئوس، سالمونلا و... است.
 

 
علایم و شنانه های بیماری
علایم مسمومیت غذایی اغلب 2 تا 6 ساعت بعد از مصرف غذای آلوده ظاهر می شود. اغلب غذاهای آلوده علایم معده روده ای ایجاد می کند از جمله حالت تهوع، استفراغ، درد معده یا اسهال. برخی علایم می تواند تاثیر سیستماتیک مانند تب، لرز، سردرد و ضعف شدید ایجاد کند. حالت تهوع و اسهال شدید می تواند به کم آبی بدن منجر شود به ویژه در کودکان، بزرگسالان و افرادی که بیماری های خاص دارند.
 

 

کنسرو

 

کاهش خطر مصرف
در صورت کپک زدن غذا یا داشتن ظاهر و بوی نامطبوع، غذا را دور بیندازید. قبل از باز کردن قوطی، دست ها و در بازکن را با آب گرم و مایع شست وشو بشویید. با قاشق دهانی یا قاشقی که قبلا استفاده شده، مواد داخل قوطی را خالی نکنید. هرگز مستقیما از قوطی غذا نخورید مگر این که قصد داشته باشید تمام آن را بخورید. باقی مانده کنسرو باز شده را در یک ظرف دردار قرار دهید و در یخچال نگه دارید.
همانطور که می دانید باید همیشه به دستورات درج شده روی کنسرو به طور جدی توجه کرد و آنها را رعایت کرد.

 

 

ضررهای معنوی

 

فلسفه ی اختراع کنسرو و کشف راه حل ماندگاری مواد قضائی حربه ای بود برای زمانی که دسترسی به قضای سالم وجود ندارد. درواقع کنسرو راه حل اورژانسی تغذیه آن هم در شرایط اضطراری به شمار می آید. لذا نباید تبدیل به یک سبک دائم تغذیه و روز مره شود. به دلایلی که از نظر سلامت فیزیکی تغذیه در بالا به آن اشاره شد و احتمال ابتلا به بیماری های خطرناک در پس استفاده از کنسرو می شود نتیجه گرفت که استفاده از  کنسرو یک ریسک به شمار می آید.

 

گذشته از ضرر های جسمانی کنسرو مسئله ی مهم دیگری وجود دارد که مربوط به سبک زندگی میشود. سنت طبخ غذا در آرامش و فلسفه هایی که پشت آشپزی در منزل و انداختن سفره و دور هم غذا خوردن وجود دارد با سبک زندگی کنسروی نقض میشود.

فست فود، کنسرو، قرص، فشرده سازی و در کل همه ی چیزهایی که خلاف اصول انسانی است و انسان با وابستگی های خود ساخته را به وجود می آورد به نوعی یک تهدید محسوب میشود.

کنسروها لذت پختن غذا و روند پرورش زن ها و دخترها را در آشپزخانه ها از انسان امروزی دریغ میکند. به هر حال آشپزی هنری است که بر پیشانی زن ها حک شده است. هر چند مخالفان این نظریه کم هم نیستند.

 

به هر حال فارغ از اجبار در مصرف اینگونه مواد غذایی که از آن نام برده شد باید یاد آور شویم که در عصری زندگی میکنیم که آگاهانه و با دستان خود به سمت مرگ تدریجی می رویم...


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.