کد خبر: 83796

افتخاری مقصر اصلی محرومیت استقلال است

مدیرعامل اسبق استقلال گفت: «بهتر است دوستان اشتباهات خود را بپذیرند و تلاش کنند تا همه مشکلات حل شود.»
اتاق خبر 24

کاظم اولیایی درباره محرومیت استقلال در پنجره نقل‌وانتقالات از سوی فیفا اظهار داشت: «بهتر است آنهایی که عادت دارند نامه‌های فیفا را جدی نگیرند حالا جوابگوی هواداران استقلال باشند. وقتی فیفا چندین بار اخطار داده و مدیرعامل توجهی نکرده، باید شاهد چنین اتفاقی باشیم. من به شخصه ترجیح می دهم اگر اشتباهی کردم، خودم مسئولیت آن را بپذیرم اما در استقلال شاهد چنین اتفاقی نیستیم.»

 

وی ادامه داد: «متاسفانه نه در باشگاه استقلال بلکه در کل مجموعه فوتبال ایران شاهد این هستیم که پس از هر اتفاق ناگواری که رخ می‌دهد، مدیران بلافاصله مدیران قبلی را مقصر می‌دانند و از خود رفع مسئولیت می کنند. باشگاه‌‌های ما وابسته به دولت هستند و مدیران نباید عادت کنند که هر اتفاقی را به گردن مدیر قبلی بیاندازند. هر کاری که روی زمین مانده باید به ثمر بنشیند. اگر مدیر جدید اعتقادی هم به کار نفر قبل ندارد در بسیاری موارد باید کارها را تمام کند چون باشگاه متضرر می شود. متاسفانه بسیاری دوستان نمی‌خواهند کمبود تخصص و تجربه خود را بپذیرند و برای همین هم ما با چنین اتفاقات عجیبی در فوتبال ایران مواجه می‌شویم.»

 

مدیرعامل سابق استقلال تاکید کرد: «الان استقلال را محروم کرده‌اند. ببینید پای چند مدیرعامل قبلی به میان آمده است. از فتح‌الله بگیرید تا واعظ آشتیانی و افشارزاده و ... . چرا برای بررسی یک ماجرا دوستان نمی‌خواهند اشتباه خود را بپذیرند. در پرداخت به‌موقع پول کوتاهی صورت گرفته و استقلال محروم شده است. الان چندین سال است که باشگاه استقلال بدهی بازیکنان خارجی را به دوش می‌کشد و هر مدیری هم که آمده موفق نشده این قائله را جمع کند. بهتر است دوستان اشتباهات خود را بپذیرند و تلاش کنند تا همه مشکلات حل شود.»

 

اولیایی در واکنش به این مسئله که با نیامدن بازیکنان جدید احتمال حذف استقلال از لیگ قهرمانان وجود دارد، تصریح کرد: «عدم مدیریت دردسر بزرگ فوتبال ماست. استقلالی که قرار است در آسیا بازی کند چرا نباید به طور دقیق به قوانین آشنا باشد که امروز با حکمی قطعی مواجه شود و راه فراری نداشته باشد. الان افتخاری که به نوعی مقصر اصلی این اتفاق است، چه آشنایی با مجموعه تیم داشته که نتوانسته این مشکل را حل کند. مدیر باید استعداد مدیریت داشته باشد و سابقه هم در شرایطی ارزش دارد که واقعی باشد. استقلال یک‌بار دیگر به‌دلیل اشتباه بخش بین الملل خود لطمه خورده و در این زمینه مدیران باشگاه مقصرند.»

برای مشاهده اخبار ورزشی کلیک کنید.

منبع: جام نیوز