کد خبر: 83490
آب و هوا

باران تا روز یکشنبه مهمان است/ هشدار درباره آبگرفتگی معابر

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز یکشنبه خبر داد.
اتاق خبر 24
احد وظیفه با بیان اینکه سامانه بارشی از روز گذشته در کشور فعال شده است، گفت: این سامانه از دیشب به طور کامل مناطق غربی، شمال غرب، مرکز و مناطق شمالی کشور را دربرگرفته است.
 
وی خاطرنشان کرد: از روز گذشته تاکنون استان های شمالی کشور (گلستان، مازندران، گیلان)، استان های غربی کشور (لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، ایلام)، استان های دامنه البرز (زنجان، البرز، تهران و قزوین) بارندگی داشته اند که این بارندگی در قسمت های مرکزی به شکل باران و در ارتفاعات زاگرس و البرز به صورت برف بوده است.
 
وظیفه گفت: شهرستان های هشتگرد، نهاوند، دماوند در استان تهران بارش برف را داشتند.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز در تهران میزان بارش باران قابل توجه است، خاطرنشان کرد: میزان بارش به اندازه ای است که احتمال آب گرفتگی در سطح شهر وجود دارد.
 
وی افزود: اخطاریه از سه روز گذشته درباره ابگرفتگی معابر داده شده است.
 
وظیفه با اشاره به اینکه این سامانه تا یکشنبه در کشور فعال است، تصریح کرد: این سامانه بارش برف سنگین را در چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات لرستان و در غرب کردستان و غرب آذربایجان غربی را به همراه دارد.
 
وی شدت بارش این سامانه را برای پایتخت امروز عنوان کرد و گفت: این سامانه تا صبح روز دوشنبه تداوم دارد و بارش ها برای تهران همچنان تا دوشنبه پیش بینی می شود.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش برف در ارتفاعات البرز نیز قابل توجه است به مسافران توصیه کرد: برای سفر به مناطق شمالی کشور حتما نیاز به زنجیر چرخ است. همچنین در گذرگاه های زاگرس مرکز و شمال غرب کشور هم بارش برف تداوم دارد پس استفاده از زنجیر چرخ برای عبور از این مناطق ضروری است.
 
وظیفه از تداوم این سامانه تا روز دوشنبه خبر داد و گفت: این سامانه دوشنبه از قسمت شرق کشور خارج می شود.
 
وی ادامه داد: عمده بارش این سامانه نیمه شمالی کشور است و نیمه جنوبی را تحت تاثیر قرار نمی دهد.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: هسته بارش در ارتفاعات زاگرس شامل استان های لرستان، ایلام، کردستان، چهارمحال و بختیاری پیش بینی می شود و هسته بارش در شمال کشور نیز در گیلان و ارتفاعات البرز خواهد بود.
 
وظیفه کمینه دمای هوای امروز تهران را سه درجه سانتیگراد عنوان کرد و افزود: بیشینه دمای هوای امروز تهران نیز 6 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.