کد خبر: 81932

رئیس سامسونگ در یک قدمی بازداشت

رئیس گروه تجاری سامسونگ کره جنوبی، امروز روز طولانی را در دادگاه پشت سر خواهد گذاشت، زیرا دادگاه باید تصمیم بگیرد که آیا وی باید به اتهام ارتشاء در پرونده رسوایی فسادی که دولت کره جنوبی را درگیر کرده بازداشت شود یا نه.
اتاق خبر 24

ماموران تعقیب هفته گذشته به مدت 22 ساعت از جی لی رئیس گروه تجاری سامسونگ کره جنوبی به عنوان یکی از مظنونان این رسوایی که دولت پارک گئون هی را با بحران مواجه کرده، بازجویی کردند.
رئیس جمهور پارک 64 ساله، هنوز از سمت خود برکنار نشده، اما قرار است دادگاه قانون اساسی کره جنوبی در خصوص برکناری یا ابقای وی در قدرت تصمیم گیری نماید.
دفتر مامور تعقیب ویژه پرونده رسوایی فساد کره جنوبی، مدیر شرکت سامسونگ را متهم به پرداخت رشوه 43 میلیارد وونی (36.55 میلیون دلاری) به سازمان های مرتبط با چوی سون سیل، یکی از دوستان رئیس جمهور و فرد محوری این رسوایی کرده است. گفته می شود این رشوه به منظور تضمین ادغام 2 شرکت تابعه در سال 2015 و تحکیم کنترل آقای لی بر کسب و کار خانوادگی اش پرداخت شده است.
رئیس گروه سامسونگ که ارتکاب هرگونه جرمی را رد کرده، همچنین متهم به اختلاس و سوگند دروغ است.
دادگاه منطقه مرکزی سئول امروز قرار است با برگزاری جلسه استماعی در ای زمینه تصمیم بگیرد که آیا حکم بازداشت رئیس گروه سامسونگ را صادر کند یا نه. به گفته سخنگوی تیم بررسی ویژه این پرونده، آقای لی پس از جلسه استماع در بازداشت خواهد بود تا زمانی که دادگاه حکم خود را صادر نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.