کد خبر: 78441

ادامه بارش باران و برف تا آخر هفته

بارشهای باران و برف تا صبح روز پنجشنبه ادامه می‌یابد و آخر هفته جوی نسبتا آرام در کشور حکمفرما خواهد شد.
اتاق خبر 24

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته غرب و مرکز کشور را دربر گرفته بود امروز از شمال شرق خارج شده است و سامانه جدیدی وارد کشور شد. 

وی افزود: دستاورد این سامانه بارشی که امروز از غرب وارد کشور شده، بارش باران برف و وزش باد در مناطق غربی، جنوبی غربی، شمال غربی، دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور است. 

وظیفه تصریح کرد: در ساعت‌های آتی، بارش‌های باران، برف و وزش باد جنوب غرب، بخشهایی از شمال غرب، غرب، مرکز دامنه‌های جنوب البرز و قسمتی از سواحل خزر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

وی عنوان کرد: از فردا چهارشنبه میزان بارش‌ها در غرب کشور کاسته خواهد شد و بر شدت بارش‌ها در دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور افزوده می‌شود.

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: از اواخر وقت فردا چهارشنبه این سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد و رفته‌رفته جوی نسبتا پایدار از صبح پنجشنبه در کشور ایجاد می‌شود. 

وظیفه از وزش باد شدید در طی 24 ساعت آینده خبر داد و گفت: فردا چهارشنبه  وزش باد شدید در مرکز، شمال شرق، به وقوع می‌پیوندد و این وزش باد در تهران نیز رخ خواهد داد. 

وی با اشاره به بارشهای باران و مه گرفتگی در تهران اظهار کرد: وضعیت جوی تهران در حال حاضر ابری و بارانی است و این بارشها تا 24 ساعت آینده به طور متناوب ادامه دارد. 

وظیفه با اشاره به سردترین و کمترین مرکز استانها گفت: تبریز با 16 درجه زیر صفر و بندرعباس با 28 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مراکز استان در ایران محسوب می‌شوند. 

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه کیفیت هوای استان تهران امروز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و بیماران قرار داشت، یادآور شد: تصور می‌کنیم با وزش باد شدیدی که فردا به وقوع می‌پیوندد شاهد بهبود کیفیت هوا در تهران باشیم. 

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.