کد خبر: 78400
همزمان با گرانی دلار؛

طلا هم گران شد/ سکه ۱،۲۲۰،۰۰۰ تومان شد

همزمان با افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی و گرانی دلار، قیمت ها در بازار طلا و سکه هم صعودی و تا حدی "حبابی" شده است.
اتاق خبر 24

محمد کشتی آرای درباره میزان حباب موجود در قیمت های طلا و سکه، اظهار داشت: تا دیروز میزان حباب در بازار سکه بالا بود ولی امروز به دلیل افزایش قیمت جهانی طلا از حباب کاسته شده است.

وی با بیان اینکه امکان محاسبه حباب موجود در قیمت انواع سکه تا زمانی که قیمت‌ها به ثبات نرسد، وجود ندارد، افزود: به دلیل افزایش قیمت ارز و البته افزایش قیمت جهانی طلا، امروز شاهد رشد قیمت در بازار سکه و طلا بوده ایم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر نزدیک بودن به ژانویه را از جمله دلایل اصلی افزایش قیمت طلا دانست و گفت: حاشیه ریسک خریدار و فروشنده باعث ایجاد حباب در قیمت سکه شده است.

طلا هم گران شد/ سکه ۱،۲۲۰،۰۰۰ تومان شد

کشتی آرای حباب موجود در قیمت سکه تمام بهار آزادی را 50-60 هزار تومان اعلام کرد و گفت: از آنجایی که معلوم نیست قیمت سکه تا فردا چه تغییری کند، حاشیه ریسک در بازار افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، در بازار سبزه‌میدان نیز قیمت فروش سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید یک‌میلیون و 220 هزار تومان، سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم یک‌میلیون و 180 هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی 635 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 342 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 212 هزار تومان است.

هر گرم طلای 18عیار نیز در بازار داخلی با افزایش قیمت نسبت به دیروز به‌ارزش 116 هزار و 300 تومان مورد معامله قرار می‌گیرد، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار جهانی 1144.2 دلار قیمت خورده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم