کد خبر: 77659
فرمانده کل سپاه خبر داد

تماس میان عربستان و اسرائیل برای ناامن کردن ایران

امروز برخی تماس ها بین کسانی که هیچکس فکرش را نمی‌کند مثل عربستان و اسرائیل برقرار می‌شود تا در ایران ایجاد ناامنی کنند.  
اتاق خبر 24

سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسمی که به مناسبت 5 دی سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی برگزار شد با بیان اینکه در ابتدای انقلاب ایجاد ناامنی در بخش هوایی یکی از اهداف مهم دشمنان انقلاب اسلامی بود اظهار کرد: امنیت، شرط پیشرفت و رشد و تعالی هر جامعه ای است و مردم ما امروز در بخش هوایی و هواپیمایی از آرامش و امنیت خوب و مثال زدنی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب در اواخر دهه 50 و همچنین دهه 60 ایجاد ناامنی در زمین و آسمان ایران را دنبال می کردند گفت: آنها می خواستند اثبات کنند که جمهوری اسلامی قادر به تامین امنیت خودش نیست؛ در همین راستا جنگ را بر ما تحمیل کردند و همزمان با آن بحث هواپیما ربایی را دنبال کردند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سپاه توانسته است که در همه عرصه های امنیتی و دفاعی وظایف خطیر خود را به بهترین نحو اجرا کند عنوان کرد: ما باید از خودمان سوال کنیم که چگونه جامعه ما با وجود آنکه دشمنان منطقه ای و فرا منطقه ای با دلارها و ریال هایشان برای ناامنی در آن هزینه می کنند از این سبک بالای امنیت برخوردار است؛ به عنوان مثال عربستان و اسرائیل هماهنگی های زیادی را برای ایجاد ناامنی در ایران انجام می دهند اما باز هم امنیت کشور ما مثال زدنی است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه علت اصلی این امنیت را باید در ایمان مردم و همچنین ماهیت انقلاب اسلامی دانست اظهار کرد: ظلم ستیزی و ایستادگی در برابر استکبار بزرگترین اصل انقلاب اسلامی است؛ اکثریت مردم و مسئولین ما از قدرت نمایی دشمنان هراسی ندارند.

وی افزود: خیلی از کشورها به نسبت ایران هزینه های بسیار بیشتری را برای تامین امنیت می پردازند ولی ما به دلیل آنکه ایمان خود را به شرک آلوده نکرده ایم توانسته ایم در این مسیر از آنها بسیار جلوتر باشیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نباید تاثیر عوامل معنوی را بر تجزیه و تحلیل هایمان فراموش کنیم تصریح کرد: امنیت بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است و امروز دامنه این امنیت از مرزهای کشور ما خارج شده است.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود پیرامون آزاد سازی حلب در سوریه اظهار کرد: آزادی حلب ضربه بزرگی بود که جبهه مقاومت به دشمنان علی الخصوص آمریکا و اسرائیل وارد کرد.

سرلشکر جعفری با اشاره به یوم الله 9 دی عنوان کرد: فتنه 88 یکی دیگر از عرصه های ایجاد ناامنی توسط بیگانگان و برخی عناصر داخلی بود؛ 9 دی نیز حاصل ایستادگی،‌مقاومت و بصیرت مردم بود؛ خطر فتنه 88 برای انقلاب اسلامی به مراتب بیشتر از 8 سال جنگ تحمیلی بود چرا که هدف دشمنان در آن تضعیف جایگاه ولایت فقیه بود که در نهایت با ایمان مردم توانستیم از این فتنه عبور کنیم.

وی در بخش پایانی صحبتهای خود با بیان اینکه حفظ انقلاب اسلامی ارتباط مستقیم با رضایتمندی مردم دارد تاکید کرد: باید این رضایتمندی در همه عرصه ها ازجمله عرصه امنیتی جلب شود؛ باید مراقب باشیم که انجام ماموریت برای برقرار امنیت منجربه ایجاد نارضایتی در میان مردم نشود.

منبع: میزان