کد خبر: 77269

این مرد قوی هیکل "چاقو کش"را می شناسید؟ + عکس

جزییات حمله مرد چاقوکش به آرایشگاه های زنانه تهران در تجسس های پلیسی فاش شد.
اتاق خبر 24

ساعت 20:30 شامگاه 11 شهریور ماه امسال ماجرای زورگیر مردی خشن از یک آرایشگاه زنانه در خیابان سبلان شمالی به کلانتری 106 نامجو اعلام شد .با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد مردی تنومند با تهدید چاقو و اسپری اشک آور اقدام به سرقت اموال باارزش صاحب آرایشگاه کرده است .

در این مرحله با دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

صاحب آرایشگاه زنانه در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "داخل آرایشگاه بودم ؛ به دلیل نداشتن مشتری قصد تعطیلی آرایشگاه را داشتم که ناگهان یک مرد 35 ساله ، بلند قد و تنومند با چاقو داخل آرایشگاه شد و با تهدید چاقو اعلام داشت "هرچه پول داری بده" و در ادامه اقدام به گرفتن کیف دستی ام حاوی پول ، عابربانک و گوشی تلفن همراهم کرد ؛ پس از سرقت کیف دستی به سرعت از مغازه خارج و با یک موتورسیکلت از محل دور شد ".

همزمان با آغاز رسیدگی به زورگیری از آرایشگاه زنانه در خیابان سبلان شمالی ، شکایت های مشابه دیگری به پلیس آگاهی ارجاع شد که در همه آنها مردی تنومند با تهدید چاقو و افشانه وارد آرایشگاه های زنانه شده و حتی در چندین نوبت با ضرب و شتم زنان در داخل آرایشگاه ها اقدام به سرقت طلا و جواهرات ، وجوهات نقد ، گوشی های تلفن همراه و دیگر اموال همراه آنها کرده بود .

یکی از این زنان گفت : " ساعت 15:15 بعد از ظهر 17 شهریور ماه ، داخل آرایشگاه زنانهبودم که ناگهان مرد جوانی با چاقو و افشانه داخل آرایشگاه شد و با تهدید و فریاد زدن اقدام به سرقت زنجیر و پلاک طلا ، گوشی تلفن همراه ، کیف حاوی 600 هزار تومان کرد ؛ این مرد در حین ارتکاب سرقت و در حالیکه قصد کمک خواستن از مردم را داشتم ، اقدام به پاشیدن افشانه به صورت و دهانم کرد و پس از سرقت با یک د موتورسیکلت از محل دور شد " .

زن جوان دیگری نیز دن گفت : " به همراه دو دوستم داخل آرایشگاه زنانه ... در خیابان مهرآور بودیم که ناگهان یک مرد قوی هیکل وارد آرایشگاه شد و با تهدید چاقو و افشانه ، با پاشیدن افشانه به صورت ما اقدام به سرقت طلا و جواهرات همراهمان شامل گردنبند ، النگو و همچنین گوشی های تلفن همراه من و دوستانم کرد " .

با توجه به اهمیت موضوع ، تیم ویژه ای از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران مسئول رسیدگی به این پرونده شدند .

همزمان با آغاز اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری متهم ، طرح جداگانه ای جهت دستگیری فروشندگان اموال سرقتی در محدوده منطقه شوش تهران از سوی پلیس آگاهی تهران به مرحله اجرا گذاشته شد که طی دستگیری یک نفر از این افراد ، تعدادی گوشی تلفن همراه مسروقه کشف و توقیف شد ؛ در بررسی گوشی های سرقتی به دست آمده ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که گوشی ها متعلق به زنانی است که پرونده زورگیری آنها در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در حال رسیدگی است .

با انتقال فروشنده ی گوشی های تلفن همراه سرقتی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ، وی صراحتا در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که گوشی های سرقتی را از یکی از مجرمین سابقه دار به نام "امین" دریافت کرده است .

با بهره گیری از سوابق مجرمان سابقه دار پلیس آگاهی ، کارآگاهان موفق به شناسایی "امین . ش" 32 ساله به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در ارتکاب جرایم مختلف شدند که بارها به اتهام ایراد صدمه بدنی ، زورگیری ، نگهداری غیرمجاز سلاح ، تخریب و ... دستگیر و روانه زندان شده بود .

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تصویر "امین . ش" از سویهمه زنان دستگیری "امین" در دستور کار قرار گرفت .

سرانجام پس از شناسایی دقیق مخفیگاه "امین . ش" در محدوده میدان خراسان ، در ساعت 7:30 صبح 21 آذرماه عملیات دستگیری وی انجام شد ؛ امین با اطلاع از حضور کارآگاهان قصد داشت تا از طریق مسیری که برای فرار خود پیش بینی کرده بود ، از طبقه چهارم یک مجتمع مسکونی متواری شود که کارآگاهان در حالیکه وی قصد داشت تا با چاقوکشی از دست آنها متواری شود ، او را دستگیر کردند .

"امین . ش" که اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه دارد ، پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران به چندین زورگیری از آرایشگاه های زنانه اعتراف و در اظهارات اولیه عنوان داشت : "سرقت از آرایشگاه های زنانه را قبول دارم ؛ در ساعات خلوتی روز و پس از مصرف شیشه ، با چاقو و اسپری اشک آور وارد آرایشگاه های زنانه می شدم و با تهدید و زور اقدام به سرقت طلا ، پول ، گوشی تلفن همراه و هرآنچه به چشمم می خورد ، می کردم ؛ .... ؛ در محدوده شرق تهران ، آرایشگاه های زنانه را شناسایی و آنها را سرقت می کردم ؛ ... " .

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی ، با اعلام این خبر گفت : " در تحقیقات پلیسی تاکنون بیش از 15 محل سرقت به صورت دقیق شناسایی شدند که در مواجهه حضوری زنان با مرد زورگیر، همه شکات به صورت 100 درصدی موفق به شناسایی متهم پرونده شدند که بنا بر اظهارات تعدادی از شکات اخیر ، متهم در زمان سرقت علاوه بر تهدید آنها با سلاح سرد و افشانه اقدام به ضرب و شتم شدید آنها نیز داشته است " .سرهنگ محمد نادربیگی با اشاره به درخواست قضایی در انتشار تصویر مرد زورگیر عنوان داشت : "کلیه مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند می توانند به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند " .

برای مشاهده اخبار حوادث کلیک کنید.

منبع: جام جم آنلاین