کد خبر: 74493
اخبار حوادث

تهدید به اسیدپاشی در فضای مجازی

رییس پلیس فتای استان همدان از دستگیری فردی که یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی را در این فضا به اسیدپاشی تهدید کرده بود، خبر داد.
اتاق خبر 24

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ امینی دراین باره گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام شکایتی مبنی بر تهدید و اخاذی در فضای مجازی، شناسایی عامل یا عاملان این مزاحمت در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که شاکی که زنی جوان بود، حدود یکسال پیش با فرد ناشناسی برای ازدواج آشنا شده و از طریق شبکه های اجتماعی عکس های خود را برای او ارسال کرده است، اما متهم تقاضای عکس های بدون پوشش را مطرح و تهدید کرده در صورت عدم ارسال، به صورت وی اسید خواهد پاشید.

وی با بیان اینکه کارشناسان پلیس با انجام اقدامات فنی و به‌کار گیری شگردهای پلیسی مجرم را شناسایی کردند، گفت: در ادامه ماموران پلیس فتا با اخذ دستور مقام قضایی متهم را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

امینی با اشاره به انجام بازجویی از متهم اظهار کرد: این فرد در بازجویی‌های فنی اعتراف کرد که از اقوام شاکی بوده و به خاطر کینه‌ای که از پدر شاکی داشته از طریق شبکه‌های اجتماعی با وی ارتباط برقرار کرده و بعد از جلب اعتمادش از او چند عکس گرفته است.

رییس پلیس فتای استان همدان ادامه داد: متهم برای رسیدن به اهداف شوم خود باید از شاکی چند عکس بدون حجاب می‌گرفت که شاکی در مقابل دادن این عکس‌ها مقاومت کرده و متهم نیز وی را مورد تهدید به اسیدپاشی قرار داده است.