کد خبر: 73412
پایگاه آمریکایی بررسی کرد:

جنگ اتمی ایران و عربستان با روی کار آمدن ترامپ

اکنون کشور هایی که در جهان بمب اتمی دارند، 9 کشور هستند و در صورتی که رئیس جمهور ترامپ توافق برجام را پاره کند و یا توافق را متوقف کند، شاید شمار کشور های دارای بمب اتمی افزایش پیدا کند.
اتاق خبر 24

 نشریه آمریکایی "مک کلاچی دی سی" در گزارشی با عنوان "چه کشور هایی به کلوب هسته ای خواهند پیوست؟" نوشت: اکنون کشور هایی که در جهان بمب اتمی دارند، 9 کشور هستند و در صورتی که رئیس جمهور ترامپ توافق برجام را پاره کند و یا توافق را متوقف کند، شاید شمار کشور های دارای بمب اتمی افزایش پیدا کند.
 
این نشریه آمریکایی نوشت: پیش بینی اینکه با روی کار آمدن ترامپ در مورد برجام و توافق هسته ای چه اتفاقی خواهد افتاد، مشخص نیست و تاکنون ترامپ جملات بسیار متفاوتی در این باره اتخاذ کرده است. باید گفت ایران با انجام توافق هسته ای، تمام دست کش های خود را در زمینه هسته ای در آورده است. عربستان سعودی نیز که اصلی ترین مخالف ایران در منطقه است اکنون با توجه به حوادث سوریه و یمن، این اختلافات شدیدتر نیز شده است.
 
 
این نشریه آمریکایی افزود: با این اوصاف در صورت پاره شدن برجام و اینکه ایران نیز به توقفش در زمینه ساخت سلاح اتمی پایان دهد، عربستان فشار خواهد آورد و در این رابطه وارد بازی خطرناکی خواهد شد. ترکیه که منطقه را خطرناک می بیند نیز در این زمینه احساس خطر کرده و ترکیه نیز به دنبال بمب اتمی خواهد رفت.

منبع: جام نیوز