کد خبر: 69560
بین الملل /

دروغ بزرگ ارتش سعودی درباره «انصارالله»

اخیرا پادشاهی عربستان سعودی ادعایی دروغین را درباره انصارالله مطرح کرده که با واکنش مقامات یمنی مواجه شده است.
اتاق خبر 24

 اخیرا در فضای مجازی و رسانه ای، سعودی ها دورغ بزرگ حمله موشکی انصارالله  را به  «مکه» مطرح کرده اند. 

**ادعای دروغین رژیم سعودی درباره انصار الله 

در این ادعاها مطرح شده که ارتش و انصار الله یمن با موشک های بالستیک شهر «مکه» را هدف قرار دادند ؛ اما ارتش سعودی موشک را در 65 کیلومتری مکه منهدم کرده است. 

این ادعا در حالی مطرح می شود که ارتش و  انصار الله یمن  هرگونه حمله موشکی به "مکه" را قویا تکذیب می کنند. 

 

دروغ بزرگ ارتش سعودی درباره «انصارالله» چه بود؟

 

یک مقام مسؤول در واحد موشکی ارتش یمن، ادعای سردمداران سعودی مبنی بر حمله موشکی نیروهای یمنی به مکه مکرمه را اخیرا تکذیب کرده است.  

این مقام مسؤول ضمن تکذیب ادعای مضحک مقامات سعودی، هدف از انتشار این قبیل شایعات را جلب حمایت کشورهای عربی و اسلامی و مشروع جلوه دادن تجاوز ناجوانمردانه به یمن دانست و تاکید کرد؛ مکه مکرمه که حرم امن الهی است و برای یمنی‌ها و همه مسلمانان مقدس است، هرگز هدف موشک های یمنی قرار نخواهد گرفت. 

"محمد عبد السلام"، سخنگوی جنبش "انصارالله"، گفت:  بهانه کردن اماکن مقدسه تنها نشان دهنده درماندگی متجاوزان سعودی و فرارشان از پلیدی جنایاتی است که در حق ملت یمن مرتکب شدند.

**هدف از رژیم سعودی از مطرح کردن دروغ بزرگ حمله به مکه چیست؟ 

رژیم سعودی تلاش می کند تا با ادعای دروغین حمله به اماکن مقدس، کشورهای منطقه را بیش از پیش برای  حمله به مناطق مختلف یمن با خود همراه کند و احساسات کشورهای اسلامی را علیه انصار الله برانگیزد. اما در مقابل این انصار الله است که با داشتن یک پایگاه مردمی از ملت یمن محافظت می کند. 

"حسین بخیطی" تحلیل گر و کار‌شناس سیاسی در این زمینه می گوید: جنوب کشور ناامن است و مردم هر روز کشته می‌شوند. مردم یمن نمی‌خواهند جنبش انصارالله از صنعا خارج شود زیرا آنان می‌دانند این خواسته رژیم سعودی و آمریکایی هاست. 

تحلیل گر و کار‌شناس سیاسی با اشاره به مقاومت هجده ماهه جنبش انصارالله در یمن گفت: «اگر جنبش پایگاه مردمی نداشت نمی‌توانست هیجده ماه در برابر کشوری ثروتمند که دارد از غربی‌ها از جمله آمریکا، فرانسه و انگلیس و ایتالیا سلاح می‌خرد و از حمایت دیگر کشورهای عربی نیز برخوردار است، دوام بیاورد. هم اکنون شاهد هستیم که جنبش انصارالله پابرجاست و موفق شد وارد مناطق جیزان و نجران و اسیر در عربستان شود. نیروهای جنبش با استفاده از شعله آتش با تانک‌هایی که چندین میلیون دلار بها دارند، روبرو می‌شوند. 

حسین بخیطی ادامه داد: آل سعود ادعا می‌کند غیرنظامیان را در یمن هدف قرار نمی‌دهد، اما جامعه بین‌المللی شاهد است که رژیم عربستان به عمد غیرنظامیان را بمباران می‌کند تا آنان را مجبور کند دست از حمایت از انصارالله بردارند. رژیم آل سعود تاکنون چهار بار ساختمان محل استقرار پزشکان بدون مرز را در صنعا بمباران کرده است. این رژیم ابتدا ادعا می‌کرد در حمله به مراسم تشییع جنازه در صنعا نقشی نداشته است، اما تنها چهار روز نگذشته بود که مسئولیت این اقدام خود را پذیرفت.

رسوایی بزرگ حمله رژیم سعودی به یک مراسم در یمن به اندازه ای بزرگ است که آن ها سعی دارند با طرح ادعاهای واهی ، جنبش انصار الله را متهم کنند. 

عبدالملک بدر الدین دبیر کل جنبش انصارالله در این زمینه می گوید: عربستان مرتکب جنایت بزرگی در "صنعا" شد و مراسم ختمی را در سالن بزرگی هدف قرار داد. این جنایت یک رسوایی بود، اذعان به آن نیز یک رسوایی بود. متأسفانه برخی می‌خواهند بر روی جنایت‌های عربستان سرپوش بگذارند.     

 

دروغ بزرگ ارتش سعودی درباره «انصارالله» چه بود؟

 

عبدالملک الحوثی گفت: متجاوزان مردم یمن را در مدارس، مساجد و گورستان‌ها هدف قرار دادند. عربستان با پول و زبان نرم وارد کشورها می‌شود تا به آن کشورها نفوذ کرده و آرامش و ثبات را از بین ببرد. نظام سعودی و مزدورانش خطری علیه صلح داخلی در هر کشوری هستند.

حمایت های لجستیکی و تسلیحاتی آمریکا از ارتش رژیم سعودی موجب شده تا  آن ها بدون واهمه از سازمان ملل متحد غیر نظامیان را در یمن به شهادت برسانند. 

البته شواهد و قرائن نشان می دهد که ارتش رژیم صهیونیستی هم در این کشتارها بی تقصیر نیست و  فرود هواپیماهای نظامی ارتش اسرائیل در فرودگاه خکیس مشیط گواهی بر این موضوع است که "تل آویو" در کشتار مردم یمن نقش مهمی را ایفا می کند. 

منبع: باشگاه خبرنگاران