کد خبر: 68783

عمل زشت پسر جوان با مهدی در یکی از پارک های تهران / پیرزن دستفروش به عنوان شاهد به دادگاه رفت

مرد جوان که به اتهام قتل از سوی قضات دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شده بود پس از تأیید حکم در دیوانعالی کشور، دو شاهد را به دادگاه معرفی و آنها تأیید کردند او روز حادثه قمه‌ای در دست نداشته است.
اتاق خبر 24

ساعت نه و نیم شب بیست و هشتم تیر سال 91 در جریان یک درگیری خیابانی در بوستان «نارون» واقع در جنوب تهران پسر 22 ساله‌ای به نام مهدی با ضربات چاقو به قتل رسید و قاتل از صحنه درگیری گریخت.

سپس به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران، تحقیقات کارآگاهان در این باره کلید خورد. چند تن از شاهدان به مأموران گفتند: جوانی به‌نام «بهزاد» - 26 ساله – به همراه عموی خود فاضل – 22 ساله – با مهدی (مقتول) و برادر وی درگیر شدند و در حین درگیری بهزاد (عامل جنایت) با یک قمه مهدی را هدف قرار داد و سپس پا به فرار گذاشت.

جنایت به خاطر انگشتری
برادر مقتول نیز در بازجویی‌ها به کارآگاهان گفت: چند روز پیش در بوستان «نارون» یک انگشتر پیدا کرده بودم که فاضل از من خواست انگشتر را به او نشان دهم اما زمانی که آن را گرفت و متوجه شد از طلا است دیگر آن را پس نداد و سر همین موضوع با هم درگیر شدیم. بهزاد که آن موقع در پارک بود سر و صدای ما را شنید و ناگهان با قمه‌ای به سمت برادرم که همراه من بود حمله‌ور شد و او را با ضربه قمه کشت.

پس از اظهارات برادر مقتول، بهزاد و عمویش از سوی پلیس دستگیر شدند.

بهزاد در نخستین بازجویی‌ها به قتل – مهدی – اعتراف کرد و در جریان محاکمه قضات با توجه به درخواست والدین مقتول، او را به قصاص محکوم کردند. این رأی از سوی قضات شعبه 35 دیوانعالی درحال بررسی بود که جوان محکوم ضمن تقاضای اعاده دادرسی منکر قتل شد و گفت: «من «مهدی» را نکشتم و اعتراف‌هایم در مراحل بازپرسی تحت فشار بوده! چرا که در جریان درگیری فقط با یک چاقوی کوچک جیبی ضربه‌ای به دست چپ مقتول زدم و خودم نیز بعد آن، با ضربه او روی زمین افتادم و...»

جوان محکوم اعلام کرده بود برای اثبات اظهاراتش شاهدانی دارد که حاضر هستند در دادگاه شهادت دهند. بنابراین قضات دیوانعالی با این درخواست موافقت کردند.

صبح دیروز  یکی از شاهدان که پیرزن دستفروشی بود شهادت داد که هنگام درگیری در پارک حضور داشته و در حال دستفروشی بوده است.

وی گفت: من قمه‌ای در دست متهم ندیدم. همچنین فرد دیگری با حضور در دادگاه گفت: شب حادثه من از آنجا عبور می‌کردم که متوجه درگیری شدم. اما قمه‌ای در دست متهم ندیدم. بلکه او چاقوی کوچکی داشت.

در پایان جلسه دادرسی، قاضی قربانزاده – رئیس دادگاه – گفت: بزودی رأی متهم به قتل پس از شور نهایی صادر خواهد شد.

منبع: روزنامه ایران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.