کد خبر: 67132

آخرین فضاحت سعودی نقاب از چهره آمریکا در یمن کشید

کمی به نقشه نگاه کنیم اینجا ایران است کشوری در همسایگیِ همایسگانی که اکثرا درگیر و متحمل یک تجاوز نظامی آشکار هستند همانی که آمریکا خود آنرا در موارد غیرخودی جنایت جنگی می نامد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

بحران سوریه و یمن مهمترین ها هستند ، ایران در سوریه دست برتر را دارد ، بشار اسد از روز اول با اعتماد به حمایت مستشاری ایران  و باقی ماندن در حلقه پر قدرت مقاومت تا امروز علی رغم تمام فشارهای مستقیم و غیر مستقیم آمریکا و هم پیمانانش بطور واضح شرایط وخیم کشور  تحت حاکمیت اش را مدیریت کرده ودر حال غلبه بر بحران است از آنسو اما عربستان حامل مالی و تسلیحاتی  اول داعش تحت عروسک گردانی آمریکایی ها در منطقه  هر آنچه در کیسه داشت و نداشت به میان آورد تا بشار اسد را از قدرت به زیر بکشد.

جنگ سوریه
جنگ سوریه

این تلاش نافرجام اخیرا به یک رسوایی بزرگ هم مبدل شده چندی پیش این خبر آمد:

رئیس جمهور سوریه از پیشنهاد و شرط عربستان، برای کمک به او پرده برداشت!

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بشار اسد فاش کرد که عربستان سعودی به او وعده داده است که در صورت قطع کامل روابط با ایران، از این کشور حمایت کند.

بشار اسد در مصاحبه با روزنامه پراودا گفت: به من گفته‌اند که اگر از ایران دور شویم و اعلام کنیم که همه روابط خود را با این کشور قطع کرده‌ایم، در کمال سادگی و به صورت مستقیم به من کمک خواهند کرد.

پوتین و بشار اسد

عربستان با شرایط موجود امید چندانی برای تفوقی در سوریه ندارد، پس بیش از این پول حرام کردن و تسلیحت سوزاندن عقلایی نیست لذا در یک محاسبه غلط سال گذشته ماشه را به سمت یمن چکاند یک جنبش حق طلبانه مردمی با منشاء سرکوب شدن و نارضایتی از حاکمیت میتواند بهانه ای باشد تا مداخله نظامی مستقیم و حمله وحشیانه به یمن کلید بخورد شاید باخت های سیاسی و نظامی منطقه ای آنجا برای محور آمریکایی و سعودی جبران شود از شروع نزاع در یمن نیروهای بسیج مردمی موسوم حوثی های یمنی به پشتیبانی مردم و با کمک ارتش تا امروز مقاومت جانانه ای کردند عربستان هر آنچه خوی جنایت است بکار گرفته حملات بی تکرار علیه یمن آنهم لزوما زنان و کودکان و غیر نظامی ها همه موید آن است که صحبت از یک درگیری سیاسیِ نظامی شده نیست پروژه  قتل عام عمومی و جنایت بزرگ جنگی است .

یمن

هفته پیش – خبر اول رسانه های منطقه :

جنگنده‌های عربستان به محل برگزاری مراسم ختم پدر وزیر کشور یمن حمله کردند.

پایگاه خبری «پانوراما الشرق الاوسط»، گزارش داد در این حمله یکی از سالن‌های بزرگ برگزاری مراسم در صنعا هدف دو حمله جنگنده‌های سعودی قرار گرفت در حالی که مراسم ختم پدر «جلال الرویشان» وزیر کشور یمن و مدیر دفتر «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور پیشین یمن ، در این سالن در حال برگزاری بوده است.

بر اساس این خبر ده‌ها تن در این حمله کشته و زخمی شده‌اند و شماری از مسئولان بلندپایه یمنی نیز در میان قربانیان بوده‌اند، برخی منابع اعلام کرده‌اند «عبد القادر هلال» شهردار صنعا در میان کشته شده‌ها بوده است.

پایگاه خبری «عربی24»، که از حامیان عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن به شمار می‌رود گزارش داده تا کنون «علی الجائفی» فرمانده نظامی وابسته به انصار الله و «علی الحمزی» فرمانده گردان 63 انصار الله در این حمله کشته شده‌اند. بر اساس این خبر جلال الرویشان که جنگنده‌های سعودی به مراسم ختم پدرش حمله کرده بودند در این حادثه زخمی شده است.

شبکه خبری المسیره گزارش داد که بیمارستان‌های صنعا از مردم خواسته‌اند به دلیل شمار بالای قربانیان برای اهدای خون به بیمارستان‌ها مراجعه کنن.

تمیم الشامی سخنگوی وزارت بهداشت یمن گفت: حداقل 104 نفر کشته و بیش از 550 نفر نیز مجروح شدند.

وزارت بهداشت ضمن درخواست از مردم برای اهدای خون اعلام کرده که برخی قربانیان این جنایت در آتش سوخته‌اند و شمار زیادی از زخمی‌ها نیز با قطع عضو مواجه شده‌اند.

خبرگزاری «خبر» یمن، گزارش داد که بر اساس آخرین آمارها 700 نفر در حمله جنگنده‌های سعودی به صنعا کشته و زخمی شده‌اند.

تصاویر دلخراش از جنایت جدید سعودی‌ها در یمن

 

تصاویر دلخراش از جنایت جدید سعودی‌ها در یمن

کمتر مخاطب ساده اندیشی است که فکر کند این حمله یک یورش استراتژیک برای سعودی ها و یک برد میدانی در مقابل کشور و ارتش بی دفاعی مثل یمن است ، خیر در کشوری که منشاء اصلی مبارزه مقاوت وایستادگی بر پایه ایدئولوژی و اعتقادات معنوی است این حملات دقیقا به مثابه آتش در انبار باروت است بلافاصه چند روز بعد ،  ارتش یمن طی دو عملیات موفق بیش از 25 نظامی سعودی را به هلاکت رساند و این ماجرا قاعدتا ادامه خواهد داشت...

 

حملات عربستان به طور صریح مورد حمایت مالی ، تسلیحاتی و سیاسی آمریکا است یارکشی  در خاورمیانه دقیقا آمریکا را به (بازی رو ) واداشته است برخی محققان سیاسی و پژوهشگران بین المللی آمریکا را در حال یک جنگ نیابتی درمنطقه توصیف میکنند اعتلاف سعودی ها در چند جبهه درگیر است در عراق داعش را زیر پوستی مدیریت میکند در سوریه برای سقوط بشار همه کار میکند و یمن هم وسط میدان بر سر مرد و زن بی گناه بمب و آتش میریزد اما با همه اینها در واقعیت هنوز هیچ  منبع ارزشمندی را تصاحب نکرده نه در حوزه نظامی  و نه در کشور گشایی و نه در انتسابات سیاسی و میدان داری های آمریکایی مآبانه .

حالا نوبت به آمریکا میرسد ، خبری عجیب باز هم در مورد یمن :
پايگاه‌هاي انصارالله مورد حمله موشكي قرار گرفت

ورود مستقيم امريكا به جنگ يمن براي تحميل آتش‌بس سعودي

امريكا روز پنج‌شنبه با شليك پنج موشك تام هاوك به سه سايت راداري انصارالله در كرانه درياي سرخ، به طور مستقيم به جنگ يمن ورود كرد، جنگي كه برخلاف برآوردهاي اوليه عربستان، اكنون بعد از 19 ماه به سود سعودي‌ها پيش نمي‌رود...

 

هشدار به ناو آمریکایی

آمریکا مدعی است این حملات مستقیم پاسخی است که شلیک هایی غیر مستند به ناو جنگی یو اس اس میسون است حملاتی که البته از سوی انصار الله بطور کل تکذیب شده است.

عبدالمالک الحوثی میگوید :
امريكا به دنبال تجاوز به شهر ساحلي الحديده است و هشدار داده: «حق پاسخ به تجاوزات امريكا را محفوظ مي‌دانيم.» يك مقام مسئول در شوراي عالي سياسي يمن در گفت‌وگو با خبرگزاري يمن (سبأ) تأكيد كرد كه اين‌گونه اتهام‌ زني عليه نيروهاي انصارالله و ارتش يمن مقدمه‌اي براي دخالت مستقيم در جنوب اين كشور با هدف اشغال باب‌المندب است. صالح الصماد، رئيس شوراي عالي سياسي يمن نيز گفته كه امريكا سعي دارد با دروغ و بهانه‌تراشي به سواحل يمن حمله نظامي كند.

حالا همه دستهای منطقه رو شده است عربستان اول از همه و حالاهم نوبت به آمریکا رسیده است ، جان کری طی چند روز گذشته بشدت بدنبال رایزنی برای آتش بسی موقت با اغراضی مشخص در یمن است از سوی دیگر انگلیس برای آتش بس در یمن قطعنامه ای را به شورای امنتی برده است و...
 

جان کری

چیدن تکه های این پازل نسبتا ساده به روشنی بیانگر دو هدف مهم است اول اینکه آمریکا از ضعف و ناتوانی اقدامات نیابتی در منطقه توسط نوچه هایش  نا امیده شده است و کار آنطور که می خواست پیش نرفت لذا برای تجاوز و قتل عام بیشتر مستقیم وارد میدان شده است .

وهدف دوم هم ایجاد فشار نظامی بروی انصارالله با هدف پذیرفتن آتش بس آمریکایی پس از قتل عام هولناک هفته گذشته سعودی در یمن است.

اهدافی که البته با هوشیاری و مقاومت تمام عیار رهبران جنبش های مردمی یمن و در راس آنها انصارالله محقق نشده است اما  از سوی آمریکایی ها و متحدانش در اطراف خلیج فارس همچنان بعنوان یک هدف حیاتی تعقیب میشود.

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.