کد خبر: 66432
گزارش اتاق خبر 24 از مواضع و آرای اصحاب فتنه/

حنیف مزروعی، پرورش یافته مشارکتی ها و خودباخته ای غرب گرا!

حنیف مزروعی به صراحت از افرادی که دارای دیدگاه ها و مواضع ساختار شکن و ضد اسلامی هستند دفاع کرده و نظرات، گفته ها و نوشته های آنان را برای خود جذاب می داند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

مروری بر اظهارات اصحاب فتنه، جهت های فکری و خواسته های آشکار و پنهان آنها بهانه ای است برای هوشیاری بیشتر در این راستا که این جریان دست از مواضع و تلاش های خود برنداشته و شاید روزی در لباسی دیگر در مقطعی دیگر سر برآورد.

زندگینامه

حنیف مزروعی متولد 3 آذر 1358 در خرمشهر و فرزند رجبعلی مزروعی است.

وی سال های ابتدایی تحصیلش را در کشورهای نیجریه و پاکستان و در سال 1368 به تهران امد. در سال 1379 نیز به خدمت نظام وظیفه در نیروی انتظامی رفت و در شخرهای بیرجند و مشهد دوران سربازی خود را گذراند.

گفته شده است نام وی را پدرش (رجبعلی) به دلیل علاقه اش به یکی از بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق (حنیف نژاد) گذاشته است.

حنیف مزروعی در 17 مرداد سال 1383 با فرنوش معیری، فرزند دوم فرهنگ معیری که به پدر چهره پردازی نوین ایران شهره است ازدواج کرد و ما حصل این ازدواج یک دختر به نام فرنیک است که در 13 آبان 1388 در حالی که پدرش در پی اغتشاشات بعد از انتخابات 88 متواری شده و به خارج گریخته بود، در تهران به دنیا آمد.

عضویت در شبکه عنکبوت

در مقطعی وبلاگ ها و سایت های متعددی توسط افراد بدسابقه و خودباخته با پشتیبانی مالی پیچیده و گسترده دستگاه های اطلاعاتی غرب راه افتاد که هدف آنها اجرای عملیات انقلاب مخملی یا نرم در کشور بود که با افشای فعالیت این شبکه معروف به عنکبوت، نقشه های دشمن بر آب شد اما باید گفت حنیف مزروعی از جمله کسانی بود که دراین ماجرا دست داشت.

حنیف مزروعی به دلیل همکاری با شبکه مجازی ضد انقلاب (عنکبوت) در سال 1383 بازداشت اما پس از مدتی آزاد شد.

سردبیری سایت نوروز، ارگان جبهه مشارکت

وی همچنین همراه پدرش در تشکل مشارکت نیز فعالیت می‌کرد و سردبیری سایت نوروز ارگان جبهه مشاركت را هم بر عهده داشت. از همین جا بود که به فراهم آوردن زمینه برای انتخابات 88 پرداخت.

از آنجایی که وی کم سن و سال بود کمتر در جریان برنامه ها و اهداف اصلی سرمایه گذاری های جبهه مشارکت قرار می گرفت و می پنداشت که اینها فعالیت هایی معمول در تشکل سیاسی است. قرار دادن وی به عنوان مسئول سایت اطلاع رسانی جبهه مشارکت از یک سو به دلیل نقش رجبعلی مزروعی در این تشکل بود و از سوی دیگر به این دلیل که از طریق حنیف مزروعی توانایی های فنی گروهی از جوانان ب نفع مقاصد و اهداف پیش بینی شده برای انتخابات 88 استفاده شود.

تحریک افکار عمومی

پس از انتخابات 88 و آغاز علنی فتنه، این سایت یکی از رسانه هایی به شمار می رفت که به تحریک مخاطبان خود دست زد و خواستار تداوم فشار ه نظام برای پذیرش خواسته های غیر قانونی فتنه گران شد.

موضع گیری علیه دولت نهم

وی بعد از انتخابات ریاست جمهوری نهم علیه دولت جدید موضع گرفت و در نوشته های مختلف خود، آن را مورد حمله قرار داد که در واقع بهانه ای بود برای حمله به مبانی نظام.

حمایت از سران فتنه

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دهم به حمایت از سران فتنه پرداخت و پس از انتخابات و آغاز فتنه 88 هم در ستادهای انتخاباتی سران فتنه به فعالیت می پرداخت و به تهیه گزارش های خاص و با مضامین ضد نظامی ادامه داد. پس از این در سایت نوروز به ارائه داستان های مجعول درباره وقایع روز مبادرت ورزید که محافل غربی آن را تمام و کمال دستمایه حملات تبلیغاتی علیه نظام قرار دادند.

پس از این اقدامات بود که مزروعی متواری شد و سرانجام هم از کشور گریخت و به اروپا رفت.

حنیف مزروعی، بی‌بی‌سی فارسی و جاسوسی

حنیف نیز مانند پدر خود به اتاق فکر رسانه‌های بیگانه مانند بی‌بی‌سی فارسی پیوست، اما عمده فعالیت وی در حوزه مقالات مکتوب بوده و کمتر به عنوان کارشناس در تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی شرکت می‌کند.

در خرداد ماه سال 1390، تلویزیون فارسی bbc و صدای آمریکا خبری را مبنی بر هک شدن سایت وزارت خارجه کشورمان منتشر کردند و در پی آن صدای فرد هکر را منتشر کردند.

فرد مصاحبه شونده در تلویزیون‌های مورد اشاره كه سعی كرده بودند از طریق صدا، هویتش را پنهان نمایند، حنیف مزروعی بوده است.

این دو شبكه مدعی هك شدن یكی از سایت‌های فرعی وابسته به وزارت خارجه كشورمان بودند و بنا به گفته خود آنها برجسته ترین دستاورد این عملیات عظیم رایانه (؟!) دسترسی به بخشی از داده‌های آشكار كنسولی تعدادی از افراد عمدتاً غیر ایرانی بوده است(!!!)

به دنبال این عملیات مشمشع، شبكه‌های ضد ایرانی و در رأس آنها بی بی سی فارس و صدای آمریكا گفتگوهایی با یكی از عوامل هك كننده انجام داده و با دستكاری صدای فرد مصاحبه شونده و پوشاندن چهره اش سعی كردند هویت او افشا نشود.

حمایت از دیدگاه های ساختار شکن و موضع گیری به نفع متخلفین

حنیف مزروعی به صراحت از افرادی که دارای دیدگاه ها و مواضع ساختار شکن و ضد اسلامی هستند (مثل سروش، اکبر گنجی و ...) دفاع کرده و نظرات، گفته ها و نوشته های آنان را برای خود جذاب می داند. بر مبنای همین وابسنگی فکری و شیفتگی در برابر چهره های منحرف است که نام مزروعی پدر و پسر را پای بسیاری از اعلامیه ها و بیانیه ها و نامه های سرگشاده ای که حاوی اهانت های تند به امام خمینی و رهب یمعظم انقلاب و آرمان های شهدا بوده اند، می بینیم.

نفی دستاوردها و مشروعیت انقلاب و نظام

حنیف مزروعی هم درست مانند پدرش و سایر چهره های مورد ستایشش، این برداشت سخیف را تکرار کرده که وقوع انقلاب اسلامی نه تنها مطالبات آزادیخواهانه مردم ایران که از مشروطیت پیگیر آن بوده اند، محقق نساخت بلکه باعث سرخوردگی مردم در ادامه مبارزه شد.اینتحلیل گذشته از اهانت سنگین پنهان در آن به شعور اجتماعی مردم ایران، این هدف را دنبال می کند که اولا انقلاب اسلامی را بخشی از انقلاب مشروطه قلمداد کند(که برداشت و تحلیل اشتباه است) و در ثانی رفتارهای ضد انقلابی جریان های خاص و وابسته به بیگانه را به جریان مبارزاتی مردم ایران گره بزند و ریشه داشتن آن رفتارها در خارج کشور را لاپوشانی کند. این ادبیات و استدلال وارونه از ابداعات چهره های بدنام و بد سابقه ای است که اکنون در دامان غرب جا خوش کرده و از گوشه کافه ها و کاباره های اروپا و آمریکا خود را "مبارزان راه آزادی مردم ایران" می نامند.

دیدگاه درباره انقلاب اسلامی و شکست خورده دانستن آن در تامین آزادی و استقلال، حنیف مزروعی را به جایی رساند که با طرح اتهامات بی پایه و ساخته و پرداخته بی. بی. سی و صدای آمریکا، مدعی شد این نظام در حال سقوط است.

همچنین وی در لابه لای نوشته خود البته با اعتراف به اینکه مسئولین ارشد نظام برخاسته از دل انقلاب اسلامی هستند، نظام جمهوری اسلامی ایران را شبیه نظام پادشاهی قلمداد کرده است.

نفی توانایی حاکمیت در اداره کشور

مزروعی پس از فتنه 88 و متواری شدن و سپش خروج غیرقانونی از کشور، همراه با پدر و سایر گریختگان به غرب، تندتر و صریح تر از قبل علیه نظام موضع گرفت و مدعی شد نظام برای غلبه بر مسائل و اغتشاشات از سیاست النصر بالرعب بهره می برد واین بدان معنی است که دیگر توانایی اداره کشور را نداشته و تنها می خواهد اوضاع را کنترل کند. این دقیقا همان خط تبلیغاتی بود که رسانه هایی مانند بی بی سی و صدای آمریکا در جریان فتنه 88 به طرق مختلف و ازطریق ارائه گزارش های خاص و مهندسی شده و نیز با کمک عوامل خود فروخته ای مانند سازگارا و گنجی و ... در پیش گرفته بودند.

آنچه باید مطرح شود بر این اساس است که نشانه های تناقضات ذهنی و معرفتی حنیف مزروعی و به طریق اولی پدرش بسیار فراوان است و با نگاه و مرور نوشته های این دو می توان دریافت که چه قدر آنها بیراه رفته اند.

اکنون نیز بابت خوش خدمتی در تدارک تبلیغاتی فتنه مورد تفقد محافل غربی قرار گرفته است و حتی در این راستا به وی جایزه هم اعطا می شود.