کد خبر: 66376
رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت:

بنزین ۱۲۰۰ تومان می‌شود/ دست دولت برای افزایش قیمت‌ها باز است

پیش‌بینی می‌شود با توجه به ابلاغیه حذف کارت هوشمند بنزین، افزایش قیمت‌ها به‌ فاصله چند هفته پس از جمع‌آوری کارت‌های بنزین اتفاق بیفتد.
اتاق خبر 24

بیژن حاج‌محمدرضا در جمع خبرنگاران درباره تغییرات جدید قیمت فرآورده‌های نفتی، گفت: بر اساس قانون بودجه سال 95، دولت تا پیش از به پایان رسیدن سال، قیمت فرآورده‌های نفتی به‌ویژه بنزین و گازوئیل را افزایش می‌دهد.

بر اساس آنچه مهر نوشته، رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور با اعلام "امسال قطعاً شاهد افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در کشور خواهیم بود"، تصریح کرد: بر این اساس افزایش قیمت هر لیتر بنزین معمولی از 1000 تومان فعلی به لیتری 1200 تومان و بهای هر لیتر بنزین سوپر از 1200 تومان فعلی به 1500 تومان محتمل به نظر می‌رسد.

وی با تأکید بر اینکه قیمت هر لیتر گازوئیل هم به 500 تومان افزایش می‌یابد، اظهار داشت: بر اساس مصوبات ابلاغ شده قانون بودجه، دست دولت برای افزایش قیمت‌ها باز است.

حاج‌محمدرضا همچنین در خصوص زمان‌بندی افزایش قیمت بنزین هم بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به ابلاغیه حذف کارت هوشمند بنزین و توقف عرضه کارتی این فرآورده نفتی، افزایش قیمت‌ها به‌فاصله چند هفته پس از جمع‌آوری کارت‌های بنزین اتفاق بیفتد.

رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور همچنین در پاسخ به این پرسش خبرنگاران "آیا با توجه به سقوط آزاد قیمت نفت خام در بازار جهانی، افزایش قیمت بنزین در داخل کشور نوعی گران فروشی نیست؟" ابراز کرد: هم‌اکنون قیمت یک لیتر بنزین با اکتان بالا در بازار فوب خلیج فارس کمتر از 1000 تومان بوده و بهای یک لیتر بنزین در امارات حدود یک درهم است.

وی با یادآوری اینکه از ابتدای امسال تاکنون به‌طور متوسط 70 تا 71 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شده است، تأکید کرد: عملاً هم‌اکنون تقاضا برای مصرف بنزین در کشور با افزایش قابل توجهی همراه نیست.

حاج‌محمدرضا با بیان اینکه با توجه به ثابت ماندن تقاضا عملاً جایگاه‌داران سوخت مخالف افزایش دوباره قیمت بنزین در کشور هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه‌های بالای انتقال، ذخیره‌سازی و توزیع، عملاً قیمت تولید و عرضه یک لیتر بنزین در داخل کشور بالا است و از این رو دولت برای کاهش هزینه‌های خود اقدام به افزایش قیمت بنزین خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.