کد خبر: 65646

شمخانی: ادعای غرب در تامین امنیت منطقه‌ دروغ است

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ادعای مشارکت غرب در تامین امنیت منطقه‌ای دروغی بزرگ است که نتایج خونبار و پر هزینه آن در بسیاری از کشورهای منطقه قابل مشاهده است.
اتاق خبر 24

علی شمخانی امروز یکشنبه در دیدار «مصطفی کاظمی» رئیس سرویس اطلاعاتی عراق پیرامون همکاریهای دوجانبه و تحولات منطقه ای گفت وگو کرد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در این دیدار با اشاره به موفقیت های مستمر ارتش و نیروهای مردمی عراق در مقابله با تروریسم تکفیری و حذف فیزیکی داعش از مناطق مختلف این کشور اظهار داشت ؛ بهبود شرایط امنیتی در میدانهای نبرد موجب افزایش تحرکات امنیتی عوامل تروریست خواهد شد و از این رو نقش دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی برای مدیریت شرایط جدید بسیار مهم و سنگین است.

امنیت پایدار در عراق اولویت مهم ایران

شمخانی با اعلام آمادگی برای انتقال تجربیات اطلاعاتی و امنیتی کشورمان در زمینه مقابله و مهار تروریسم به دستگاههای ذیربط در عراق اظهار داشت: ایجاد امنیت پایدار در عراق از اولویتهای غیر قابل تغییر جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مقام معظم رهبری در این دیدار به تجربه موفق بهره گیری از ظرفیتهای بومی برای ایجاد امنیت در عراق که با شکست مفتضحانه عناصر تروریسم و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آنان همراه بود نیز اشاره کرد.

شمخانی بهره گیری ابزاری آمریکا از موضوع آتش بس و مذاکرات سیاسی در سوریه و بدعهدی در انجام توافقات با روسیه را نشان دهنده درک صحیح جمهوری اسلامی ایران از ماهیت غیر شفاف دولتمردان این کشور عنوان کرد و اظهار داشت: خارج کردن گروههای تروریستی همسو از تنگنا و بن بست و حفظ عناصر تروریست تحت عنوان معارضه معتدل برای اهداف سیاسی تنها رویکردی است که آمریکا در بحران سوریه دنبال می کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبیین ظرفیت های گسترده همکاری در ابعاد اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی میان ایران و عراق ،تداوم رایزنی مستمر میان مقامات عالی دو کشور را در ایجاد نقش مکمل منطقه ای و مقابله با طراحی دشمنان برای تجزیه وتضعیف کشورهای اسلامی مهم و تاثیر گذار عنوان کرد.

افزایش تبادل مستمر اطلاعات برای مبارزه با تروریستها رویکردی اجتناب ناپدیر است

«مصطفی کاظمی» رئیس سرویس اطلاعاتی عراق نیز در این ملاقات با ابراز خرسندی از نقش تاثیر گذار جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم و افزایش ثبات و امنیت در منطقه اظهار داشت :موفقیت ایران در مقابله با تروریسم و برقراری امنیت در داخل و پیرامون مرزهای خود دلیل روشنی بر کارکرد کم نظیر الگوی امنیتی جمهوری اسلامی است.
وی با قدردانی از کمک های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران به عراق در عرصه مبارزه با تروریسم و استقبال از تداوم همکاریهای نزدیک در این بخش گفت: افزایش تبادل مستمر اطلاعات و همکاری مشترک کشورهای منطقه برای ریشه کن کردن گروه های تروریستی رویکردی اجتناب ناپدیر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.