کد خبر: 6469
تازه‌ترین جزئیات وام مسکن 80 میلیونی؛

میزان تسهیلات به قیمت "خرید مسکن" نیز خواهد رسید؟

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه اولین نشست علمی نقشه راه تأمین مالی مسکن درباره آخرین وضعیت وام مسکن 80 میلیون تومانی توضیح داد.
اتاق خبر 24

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در ۱۸ روز کاری گذشته از افتتاح صندوق پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن ۷۸ میلیارد تومان جذب پس‌انداز کرده است گفت: در حال حاضر بانک‌ها قدرت وام‌دهی بیش از ۸۰ میلیون تومان را در حوزه مسکن ندارند و در صورت بهبود شرایط اقتصادی کشور ما نیز پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن را ارائه می‌کنیم

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه اولین نشست علمی نقشه راه تأمین مالی مسکن که در دانشگاه علامه طباطبایی تهران برگزار شد با بیان این‌که بخش مسکن نیازمند سیاستی بلندمدت است تا بتوانیم در حوزه اقتصادی خانوارها برنامه‌ریزی کنیم گفت: در حوزه اقتصاد کلان دولت باید این توان را داشته باشد تا از خانه‌دار شدن مردم حمایت کند. برای رسیدن به این هدف باید ابزارهای متنوعی را به کار بگیریم که راه‌اندازی حساب پس‌انداز صندوق یکم یکی از این ابزارهاست.

آخوندی با یادآوری این نکته که از زمان آغاز افتتاح حساب پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن تاکنون  ۱۸ روز کاری گذشته است گفت: استقبال مردم از این صندوق بیش از انتظار ما بود و امیدواریم در آینده نیز از آن استقبال بیشتری بشود زیرا مردم برای این سپرده گذاری در این صندوق به زمان احتیاج دارند. بانک مسکن در این مدت ۷۸ میلیارد تومان جذب پس‌انداز کرده است و میزان پس‌اندازها روز به روز درحال افزایش است.

وی درباره احتمال افزایش سقف تسهیلات مسکن نیز گفت: افزایش دوباره وام مسکن که اکنون به ۸۰ میلیون تومان رسیده است در واقع آغاز روند افزایش میزان تسهیلات است و در صورت بهبود شرایط اقتصادی ایران، نسبت میزان تسهیلات به قیمت خرید مسکن نیز باید افزایش یابد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که بانک‌ها در حال حاضر توان پرداخت بیش از این مقدار تسهیلات مسکن را ندارند افزود: قدرت وام‌دهی بانک‌ها به شدت پایین است و حتی اگر پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن را  نیز بدهیم بانک‌ها توان پاسخگویی نخواهند داشت اما قطعا در صورت بهبود شرایط اقتصادی کشور ما نیز پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن را ارائه می‌کنیم.

آخوندی درباره سایر بانک‌های کشور که می‌توانند وام ۶۰ میلیونی مسکن به متقاضیان ارائه دهند توضیح داد: باید شرایطی را فراهم آوریم انواع تسهیلات برای انواع متقاضیان فراهم شود؛ چراکه تنوع تقاضا در بازار زیاد است. مطمئن هستم در حوزه پرداخت تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی نیز اتفاقات خوبی رخ داده است که مسئولان ذیربط می‌توانند در این زمینه اطلاعات دقیقی ارائه دهند.

منبع: خبرآنلاین

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.