کد خبر: 60778
اخبار حوادث

درخواست دختر 14 ساله برای اعدام عموی قاتل

پرونده پسر جوان که در اقدامی تلخ برادر افیونی اش را به قتل رسانده بود با درخواست قصاص خانواده اش به یک قدمی چوبه دار رسید.
اتاق خبر 24

رسیدگی به این پرونده از ششم اردیبهشت 92 به دنبال پیدا شدن جنازه یک مرد در محل بازیافت زباله ها در شورآباد در دستور کار پلیس قرار گرفت. شواهد نشان می داد این مرد در محل دیگری کشته شده است. تلاش برای افشای هویت وی آغاز شده بود که پلیس دریافت قربانی رسول نام دارد و از مجرمان سابقه دار است.

به این ترتیب پلیس خانواده رسول را شناسایی کرد. پدر رسول به پلیس گفت :مدتهاست از پسر معتادش بی خبر هستم و اگر او کشته شده باشد هم از قاتلانش هیچ شکایتی ندارد.
اظهارات پدر رسول موجب شک پلیس شد. به این ترتیب پلیس پدر و دو برادر رسول بازداشت شدند. برادر بزرگ رسول به نام اصغر قتل اعتراف کرد و گفت: رسول 10 سال بود که به دام اعتیاد افتاده بود. ما تلاش زیادی کردیم تا او را ترک دهیم اما موفق نشدیم. آن روز برادرم بار دیگر تحت تاثیر مصرف شیشه دچار توهم شده بود. او از پدرم می خواست تا ارثیه اش را به او بدهد که پدرم مخالفت کرد و آنها با هم درگیر شدند. من وارد دعوا شدم و برای آرام کردن برادرم گلویش را گرفتم اما یکباره صورت برادرم کبود شد. من با کمک پدر و برادرکوچکم جنازه رسول را داخل کارتن یخچال جاسازی کردیم و آن را با چرخ دستی به خیابان دامپزشکی بردیم و داخل سطل زباله انداختیم.
به دنبال اعتراف های این مرد پدر و برادر کوچکش نیز بازداشت شدند اما خود را بی گناه خواندند.
آنها در حالی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند که دختر 14 ساله قربانی برای آنها اشد مجازات خواست. درآن جلسه اصغر به قتل اعتراف کرد و گفت: برادر کوچکم و پدرم در این ماجرا دستی نداشتند.
بنا به این گزارش، در پایان جلسه هیات قضایی اصغر را به قصاص نفس – اعدام- محکوم کردند و با گذشت یک ماه این حکم در شعبه ششم دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.

منبع: رکنا


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.