کد خبر: 60015

قطع پاهای پسر 4 ساله به خاطر اشتباه پزشکی+عکس

پزشکان که با تشخیص اشتباه در یک بیمار تصادفی موجب قطع پای پسر بچه ای شده بودند به پرداخت 5 میلیون پوند غرامت محکوم شده اند.
اتاق خبر 24

«روین» چهارساله چند ماه قبل، پس از تصادف و سوختگی درجه سه به بیمارستانی در منچستر منتقل شده بود. اما پزشکان به‌ دلیل تشخیص اشتباه و پس از درمان سطحی او را به خانه بازگرداندند. اما پسرک چند روز پس از بازگشت به خانه دچار سندرم شوک سمی شد. مادرش نیز بلافاصله «روبین» را بار دیگر به بیمارستان منتقل کرد. اما پزشکان پس از بررسی‌های لازم اعلام کردند به‌ دلیل گسترش بیماری، باید هر دو پای پسر کوچولو را قطع کنند چرا که او گرفتار سندرم شوک سمی - بیماری کشنده عفونی- شده است که از سم باکتری به وجود آمده و در صورت مقابله نکردن با آن هر لحظه وضعیت مریض بدتر شده و حتی جان بیمار را می‌گیرد.

قطع پاهای پسر 4 ساله به خاطر اشتباه پزشکی+عکس

قربانی حادثه پس از عمل جراحی و قطع هردو پایش از مرگ نجات یافت اما مجبور است تا آخر عمر از پاهای مصنوعی استفاده کند.

با این حال«روبن» که درد و رنج زیادی متحمل شده همواره لبخند می‌زند و به آینده امیدوار است. مادر روبن می‌گوید، پزشکان باید پاسخگوی اشتباه فجیع خود باشند. سرنوشت پسرم با این اشتباه تغییر کرد. او مجبور است از کودکی از پاهای مصنوعی استفاده کند. پسرم در یک تصادف در سال 2015 میلادی بشدت سوخته و مجروح شده بود اما عفونت شدید بدنش را فرا گرفته و اشتباه فاحش پزشکان برای همیشه معلولش کرد. هر بار با دیدن پاهای مصنوعی پسرکوچولویم زجر زیادی می‌کشم.

اکنون با شکایت از بیمارستان درخواست غرامت5 میلیون پوندی کرده‌ام. من و وکیلم باید مطمئن شویم که این اشتباه برای بچه دیگری اتفاق نیفتد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.