کد خبر: 59615
نشنال اینترست:

ایران در آرزوی تصاحب این 5 سلاح آمریکایی است + تصاویر

تا پیش از انقلاب، شاه ایران به شدت خواهان روابط با آمریکا بود، اما در حال حاضر اما دولت ایران به روسیه نزدیک شده است. اما اگر خوب است بدانیم که اگر ایران به زرادخانه بزرگ امریکا دست یابد چه سلاح‌هایی را انتخاب خواهد کرد؟
اتاق خبر 24

پایگاه اطلاع رسانی نشنال اینترست در گزارشی با عنوان "ایران در آرزوی کسب این 5 سلاح آمریکایی است" به برخی از هواپیماهای و ناو و موشک های آمریکایی اشاره کرد که می تواند به خوبی اوضاع استراتژیکی ایران را ارتقا بخشند.
 
این پایگاه خبری نوشت: تا پیش از انقلاب، شاه ایران به شدت خواهان روابط با آمریکا بود، اما در حال حاضر اما دولت ایران به روسیه نزدیک شده است. اما اگر خوب است بدانیم که اگر ایران به زرادخانه بزرگ امریکا دست یابد چه سلاح‌هایی را انتخاب خواهد کرد؟
 
1-ام کیو -9
 

011.png
 

این پهپاد می‌تواند به عنوان سلاحی موثر برای ایران مورد استفاده قرار گیرد. ایران کشوری با مرزهای زمینی و دریایی است که مناطق کوهستانی و دشواری برای دسترسی دارد. پهپادها برای گشت‌زنی به منظور رصد مواضع دریایی و پشتیبانی هوایی برای نیروهای ایرانی می‌تواند پر کاربرد باشند.
 
ایران همچنین با استفاده از این تجهیزات می‌تواند حمل و نقل در تنگه هرمز را رصد کرده و کمک‌رسانی‌های بیشتری به نیروهای حزب‌الله لبنان در سوریه داشته باشد.
 
 
 2. بالگردهای آپاچی ای اچ -64
 

022.jpg
 

 

 
این بالگردها برای عملیات تهاجمی مناسب هستند و دارای اسلحه 30 میلی‌متری می‌باشند. می‌توانند 16 موشک را حمل کند و 76 راکت 2.75 اینچی را با خود حمل نمایند. ترکیبی از پهپادها و بالگردهای اپاچی گزینه مورد حمایت نیروهای مسلح ایران خواهند بود. این اپاچی‌ها برای تخریب موضع گروه‌های چریکی مناسب هستند. همچنین ایران می‌توان از آن‌ها برای هدف قرار دادن هر موضعی در خلیج فارس استفاده کند.
 
 
3. ناوهای جنگی
 

 

033.jpg
 

 

در سال‌های اخیر ایران هرگز ناوهای جنگی نداشته است. تعداد انگشت‌شماری از این ناوها در مقیاس کوچک شاخته شده‌اند. حتی در زمان پهلوی نیز ایران این کارت برنده را نداشت. در نتیجه ایران برای ارعاب دشمنان در مناطق دریایی برای گشت‌زنی از قایق‌ها و ناوچه‌ها استفاده می‌کند. در اختیار داشتن ناو می‌تواند ایران را در برابر دشمن بزرگ خود در منطقه یعنی عربستان سعودی در موضع بهتری قرار دهد.
 
 
4.جنگنده اف-35
 

 

044.jpg
 

 

در هر مناقشه‌ای با غرب، مشکلاتی برای ایران به همراه خواهد داشت. نه تنها به دلیل کمبود تجهیزات بلکه از نظر نیروهای آموزش‌دیده نیز کشورهای غربی دارای نیروهایی هستند که در صربستان، کوزوو، عراق، لیبی و سوریه کار کرده و آموزش دیده‌اند. اف-35 بی امریکایی جنگنده مطلوب ایران خواهد بود که قادر به انجام ماموریت‌های هوا به هوا و هوا به زمین است و می‌تواند به طور عمودی از زمین بلند شود.
 
 
5. موشک‌های بین‌قاره‌ای بالستیک
 
ایران مانند عراق و کره‌شمالی دهه‌ها وقت صرف ساخت تسلیحات موشکی دوربرد کرده است تا بتواند توان بازدارندگی و تهاجمی خود در برابر آمریکا را افزایش دهد. تردیدی نیست که ایران برای محافظت از ابراهه‌های خود تمایل زیادی به موشک‌های بالستیک قاره پیما دارد.
 

055.jpg
 

 
 

منبع: جام نیوز