کد خبر: 59048

شلیک موشک زلزال ۲ به جنوب عربستان

ارتش یمن درپاسخ به جنایت‌های رژیم‌آل سعود با موشک‌های زلزال ۲ به محل تجمع نیروهای عربستان در استان عسیر شلیک کرد.
اتاق خبر 24

به نقل از شبکه خبری المسیره، نیروهای یمنی در ادامه حملات تلافی جویانه خود به مواضع نظامیان سعودی، با شلیک موشک زلزال 2 محل تجمع نیروهای عربستان را در استان عسیر هدف قرار دادند.

نیروهای ارتش و گروه‌های مردمی همچنین با شلیک موشک صرخه (فریاد) پایگاه نظامی المعزاب در استان جیزان در جنوب عربستان سعودی را هدف قرار دادند.

هنوز گزارشی از تلفات و خسارت‌های احتمالی این حملات موشکی به مواضع نیروهای سعودی منتشر نشده است.

نیروهای یمنی بارها به تلافی حملات مرگبار سعودی‌ها به مناطق عمدتا غیرنظامی، پایگاه‌های نظامی و محل تجمع مزدوران سعودی را با حملات موشکی هدف قرار داده‌اند.

سعودی‌ها در تازه‌ترین جنایات خود در یمن، روز دوشنبه یک بیمارستان را در منطقه عبس در استان حجه هدف قرار دادند که در این حمله بیش از 25 نفر کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

جنگنده‌های سعودی همچنین روز شنبه مدرسه‌ای را در حومه شهر حیدان در استان صعده در شمال یمن هدف قرار دادند؛ براساس اعلام سازمان پزشکان بدون مرز در این حمله مرگبار دستکم 10 دانش آموز کشته و 28 تن دیگر زخمی شدند.

همچنین شبکه خبری المسیره یمن گزارش داد، تک تیراندازان یمنی روز دوشنبه 2 نظامی سعودی را در منطقه بیت الرمادی در الخوبه در استان جیزان عربستان به هلاکت رساندند.

این شبکه خبری همچنین از کشته شدن دستکم 32 تن از مزدوران سعودی در حملات مبارزان انصارالله و نیروهای ارتش یمن خبر داده است.

این مزدوران سعودی در درگیری روز یکشنبه با مبارزان انصارالله در استان های مارب، جوف و بیضا کشته شدند.

این گزارش می‌افزاید در این درگیری همچنین 91 مزدور سعودی زخمی شدند.

ائتلاف سعودی حملات مرگبار خود به کشور فقیر یمن را با هدف بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی این کشور، از فروردین 1394 آغاز کرده است. عربستان در این جنگ از تسلیحات ممنوعه، ازجمله بمب‌های خوشه‌‎ایِ تولید امریکا و بریتانیا، استفاده کرده است که در اثر آن در حدود 10 هزار نفر تا کنون جان خود را از دست داده‌اند.

در این حملات علاوه بر مرگ هزاران نفر، بسیاری از زیرساخت‌های یمن، از جمله بیمارستان‌ها، مدارس و کارخانه‌ها، تخریب و زمینۀ گسترش گروه‌های تروریستی از جمله القاعده، در این کشور فراهم شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم