کد خبر: 57283
گزارش اتاق خبر 24 از مثلث ملاقات عربستان، اسرائیل و منافقین/

ماموریت ابومازن در قبال دریافت شخصی دلارهای سعودی!

دیدار محمود عباس و مریم رجوی سرکرده منافقین یک نوع باج دادن به عربستان برای گرفتن کمک های مالی بیشتر تلقی می شود.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

چندی پیش نشست حامیان گروهک تروریستی منافقین در پاریس در حالی برگزار شد که تعدادی از حامیان عربی و غربی گروهک منافقین نیز حضور داشتند.

در میان تلاش منافقین برای گردآوری مخالفان ایران از سراسر جهان، عربستان سعودی نیز که برای نشان دادن خصومت با نظام جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند، در این نشست، ترکی الفیصل، رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان را به عنوان نماینده خود اعزام کرده بود.

فیصل که این روزها هیچ سمت رسمی در دربار پادشاهی سعودی ندارد ولی در عین حال پرونده‌های مهمی مانند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در دست دارد، در این نشست به تمجید از سران گروهک منافقین (مسعود و مریم رجوی) پرداخت و در بخشی از سخنان مداخله‌جویانه خود گفت: «من هم سقوط این نظام را می‌خواهم».

ادعای فیصل در نشست گروهک منافقین

 فيصل در اين نشست مدعي شد كه ايران از حماس و جهاد اسلامي با هدف ايجاد هرج و مرج در منطقه حمايت به عمل مي‌آورد، چيزي كه واكنش تند گروه‌هاي فلسطيني را در پي داشت

دیدار محمود عباس با سرکرده منافقین در پاریس

اکنون در شرایط منطقه ای که برخی کشورهای عربی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را مد نظر قرار داده اند و مقامات این کشورها با سفر به سرزمین های اشغالی، اتحاد علیه ایران را مستحکم تر کردند، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز که با هدف مذاکره با وزیران خارجه فرانسه و آمریکا به پاریس سفر کرده بود، در محل اقامت خود با مریم رجوی سرکرده گروهک منافقین گفتگو کرد.

منابع خبری گزارش دادند که محمود عباس معروف به ابومازن در اين ديدار رجوي را در جريان تحولات منطقه خاورميانه و مشخصاً قضيه فلسطين و طرح سازش فرانسه قرار داد و همچنين رجوي درباره كنفرانس اخير گروهك تروريستي منافقين در پاريس به محمود عباس گزارش ارائه کرده است. 

بررسی علل سفر محمود عباس

علل سفر «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به پاریس پایتخت فرانسه و دیدار با «مریم رجوی» سرکرده گروهک منافقین  نه در جایگاه اهمیت و وزانت دو طرف ملاقات بلکه به جهت افشاگری در مورد سابقه بهره برداری از سران سازشکار فلسطینی و نیز پیوند با رژیم آل سعود و پیاده سازی ماموریت محول شده از سوی آنان قابل بررسی است.

خائنان به آرمان های مقاومت و فلسطین

سابقه سازشکاری خائنان به آرمان های مقاومت و فلسطین به همین دیدار محمود عباس با نجس ترین موجودات هستی ختم نمی شود چنانچه یکی از بزرگترین خیانت ها را یاسر عرفات با به امضا رساندن قرارداد صلح بین سازمان آزادی بخش فلسطین و رژیم صهیونستی انجام داد.

یاسر عرفات و پیمان صلح اسلو

این "محمود عباس" بود که در دهه 80 میلادی به ارتباط گیری با سازمان‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی پرداخت و دردهه 90 نیز، یاسر عرفات را برای انعقاد پیمان صلح اسلو ترغیب کرد.

قراردادی که موجودیت رژیم صهیونیستی را پس از گذشت 45 سال از تأسیس آن، به رسمیت شناخت و اسرائیل نیز متعهد شد که اداره امور بخشی از مناطق اشغالی فلسطین را واگذار کند اما با وجود این توافق، اسرائیل به تعهدات خود عمل نکرد و در سال‏های بعد، همچنان تجاوزگری خود را ادامه داد هرچند که از ابتدای عقد قرارداد هم سازمان‏های مبارز فلسطینی به رسمیت شناختن موجودیت اسرائیل را در ازاء امتیازات ناچیزی که به فلسطینی‏ها داده شده بود، خیانت به آرمان فلسطین خواندند.

محمود عباس و اهداف وی از ریاست تشکیلات خودگردان

پس از آن محمود عباس در سال 2003، ریاست تشکیلات خودگردان را برعهده گرفت و جانشین "یاسرعرفات" شد؛ عمده هدف وی در این پست، تضعیف محور مقاومت و جنبش حماس بود؛ بسیاری در فلسطین، ابومازن را عامل اصلی تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در دوره های مختلف می‌دانند

پس از تهاجم صهیونیست‌ها به نوار غزه در سال 2009 و وقوع جنگ 22 روزه، که به کشتار چندین هزار فلسطینی توسط صهیونیست‌ها منجر شد، "محمود عباس" در راستای سیاست صهیونیست‌ها از انتشار گزارش کمیته حقیقت یاب سازمان ملل موسوم به "گلدستون" جلوگیری کرد.

در همان زمان وی بجای شکایت از صهیونیست‌ها در مجامع  بین المللی و احقاق حقوق تضییع شده فلسطینیان، ترجیح داد تا به مغازله با "ایهود اولمرت" نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی بپردازد و به او به سبب تبرئه از فساد مالی، تبریک بگوید

 زد و بندهای مالی ابومازن

در رابطه با فسادهای مالی ابومازن هم بحث‌های فراوانی مطرح می‌شود؛ زد و بندهای مالی او با تاجران فاسد زبانزد عام و خاص است؛ او از طریق همین زد و بندها توانسه است صاحب هتل‌های پنج ستاره شود؛ البته ابومازن در خارج از فلسطین نیز دارای ثروت کلانی است؛ وی سه کارخانه بزرگ در آمريکا و ميليون‌ها دلار دارايی در این کشور دارد.

محمود عباس یا همان "ابومازن"، از جمله سیاستمداران فلسطینی است که همواره با سازشکاری‌هایش به آرمان  قدس خیانت کرده است چراکه وی در بزنگاه‌های حساس با پشت پا زدن به منافع فلسطینیان در جهت اغراض پلید رژیم منحوس صهیونیستی قدم برداشته است.

اکنون هر چند مشخص نیست این دیدار به تصمیم خود «محمود عباس» صورت گرفته یا تنها پیاده سازی ماموریتی از جانب سعودی ها بوده است اما نکته مهم در این میان اقدام وی به دیدار با رجوی دقیقا بعد از سفر به عربستان است که همین فرضیه ی تطمیع محمود عباس به این دیدار از سوی سران سعودی را تایید می کند.

سعودی ها که چندی قبل «ترکی الفیصل» را به نشست معارضان ایرانی فرستادند و همراه با آنان فریاد سقوط نظام ایران را سر دادند، پس از آن نیز به لجن مال کردن وجهه محمود عباس و تشکیلاتش روی آورده و حتی از علنی کردن آن هم ابایی ندارند.

دیداری با بن مایه باج دهی به عربستان

برخی تحلیلگران معتقدند دیدار محمود عباس و مریم رجوی سرکرده منافقین یک نوع باج دادن به عربستان برای گرفتن کمک های مالی بیشتر تلقی می شود چراکه اساسا عربستان سعودی از این گونه رفتارها حمایت می کند و احتمال اینکه عربستان سعودی در این زمینه وعده کمک های مالی به محمود عباس را داده باشد نیز بسیار زیاد است.

به طور مثال "مهدی محمدی" کارشناس مسائل امنیت و استراتژیک در کانال تلگرامی خود نوشت:

دیدار محمود عباس با مریم رجوی را به‌هیچ‌وجه نباید دستکم گرفت. این دیدار محصول مستقیم اتحاد راهبردی سعودی و اسراییل علیه ایران است. هیچ امر تصادفی در این صحنه وجود ندارد. بنابراین است که مسئله فلسطین از پیش پا برداشته شود، اتحاد محور سعودی و اسراییل علنی گردد، داعش به‌عنوان جریان ضدشیعی تقویت و القاعده به‌عنوان جریان ضد غرب تضعیف گردد، گروه‌های اپوزیسیون علیه ایران متحد شوند و تعیین کننده ترین رویارویی در غرب آسیا شکل بگیرد...

حمایت شبکه سلطنت طلب از دیدار محمود عباس و رجوی

از سوی دیگر همین کافی بود تا خط خبری بخش فارسی شبکه وابسته به سلطنت انگلیس مانور خود را بر موضوع آغاز کند و با القای غلط و بی حاصل بودن حمایت های جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین، به حمایت از دیدار ابومازن با سرگرده گروهک تروریستی منافقین بپردازد.

پیوستگی و چسبندگی منافقین به هر کس که دشمن ایران و ایرانی است

اما در نهایت آنچه باید ذکر شود چسبندگی گروهک منافقین به دشمنان جمهوری اسلامی ایران است، چنانچه همکاری آنها با رژیم بعثی صدام به شهادت هزاران هم وطن انجامید و با حذف صدام از صحنه سیاسی عراق عملا این جریان نفاق خود را مستاصل دید و با توجه به دشمنی دولت امریکا و رژیم صهیونیستی با ایران، جاسوس رسمی این دولت های شیطانی شد و خصوصا در پرونده هسته ای ایران نقش آفرینی کرد و دستمزد آن هم مورد حمایت قرار گرفتن از سوی آمریکا بود.

در شرایط فعلی با بیرون آمدن دولت مردمی عراق از زیر سلطه آمریکا، گروهک منافقین به دنبال حامی جدیدی برای تحقق خواسته های خود می گردد لذا از این رو به دولت وهابی سعودی که به شدت مورد نفرت ملت ایران نیز است، روی آورده تا باتوجه به مستعد بودن این رژیم برای فشار به ایران، نیاز سران سعودی را در به کار بردن انواع ابزار جهت فشار به ایران تامین کند و در مقابل از حمایت های مالی آنان برخوردار شود.

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.