کد خبر: 55421

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت هر بشکه نفت در معاملات امروز با 51 سنت کاهش به 46 دلار و 86 سنت رسید.
اتاق خبر 24

به نقل از رویترز، تشدید نگرانی ها درباره مازاد عرضه جهانی نفت موجب شد قیمت نفت امروز در معاملات آسیایی کاهش یابد، اما با توجه به انتشار آمارهای اندکی قوی تر از حد انتظار از اقتصاد چین، افت قیمت ها محدود بود.
بر اساس این گزارش قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 51 سنت کاهش به 46 دلار و 86 سنت رسید. روز پنجشنبه قیمت نفت برنت در نتیجه پیش خریدها 2.4 درصد افزایش یافت در مسیر عدم افزایش و کاهش قیمت در هفته جاری قرار گرفت.
قیمت نفت خام آمریکا نیز که دیروز 2.1 درصد افزایش یافته بود، امروز 47 سنت کاهش یافت و به 45 دلار و 21 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در مسیر ثبت رشد قیمت هفتگی 0.4 درصدی قرار دارد.
پس از آنکه چین اعلام کرد که رشد اقتصادی اش در سه ماهه دوم امسال نسبت به یک سال قبل به 6.7 درصد رسیده، افت قیمت ها تا حدی ترمیم شد. اقتصاد چین نسبت به سه ماهه نخست سال افزایشی نداشت و رشد آن اندکی بهتر از حد انتظار بود. دولت چین تلاش ها برای تثبیت رشد اقتصادی این کشور را شتاب بخشیده است.
هرچند نگرانی ها از افت شدید رشد اقتصادی چین کاهش یافته، اما سرمایه گذاران نگران اند که رشد اقتصادی چین باز هم کاهش یابد. سرمایه گذاران همچنین نگران تبعات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند.
در عین حال، بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی و اندیشکده رسمی دولت آمریکا در حوزه انرژی، مازاد عرضه در بازار نفت، به آن زودی که بسیاری انتظار داشتند از بین نرفته است.
بانک بی ان پی پاریبا، در یادداشتی نوشت: «تغییرات در مفروضات ما از قیمت نفت و تولید نفت اوپک همچنان نشان می دهد که تغییرات بسیار کمی در حجم ذخایر نفت خام جهان از 3 ماهه سوم سال تا پایان 2017 اتفاق خواهد افتاد.»

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.