کد خبر: 51189

20 نقطه حادثه‌خیز محور کرج ـ چالوس

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستان کرج از ارسال گزارش 20 نقطه حادثه‌خیز محور کرج ـ چالوس به اداره ‌و راه و شهرسازی استان البرز خبر داد و گفت: در صورت عدم رفع ایرادات، آن اداره کل در سوانح مقصر خواهد بود.
اتاق خبر 24

به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری استان البرز، جواد یاوری  از ارسال گزارش 20 نقطه حادثه‌خیز محور کرج ـ چالوس به اداره ‌ل راه و شهرسازی استان البرز خبر داد.

وی افزود: از تاریخ اعلام این نقاط به اداره‌کل راه و شهرسازی استان، آنها موظف هستند ظرف مدت 6 ماه نسبت به رفع ایرادات و نواقص اقدام کنند؛ در غیر این صورت با بروز سانحه در این مناطق، این اداره‌کل جزء مقصران خواهد بود.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه نقاط حادثه‌خیز در جریان بازدید وی از جاده کرج ـ چالوس شناسایی شده‌اند، اظهار داشت: با رفع این ایرادها می‌توانیم شاهد کاهش سوانح باشیم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادسرای کرج با برشمردن ایرادهای ارسالی، اظهار داشت: سه‌راه کندر جدید، پیچ مجتمع یوسف، پیچ‌های خوزن، ورودی تونل شماره 2 از شمال به جنوب، پیچ تکاوران، انتهای سد کرج تا پل خواب، پیچ ری زمین، پیچ شاه غلام، پیچ در ده از جمله موارد اعلامی هستند.

وی همچنین با انتقاد از وضعیت گاردریل‌ها که عمدتاً پوسیده هستند یا فاصله بین پایه‌ها غیراستاندارد است دیگر نواقص اعلامی را نیز عنوان کرد و گفت: دیوارچینی مربوط به حاشیه سد، نصب حفاظ‌های توری، شیب نامناسب در برخی پیچ‌ها، آسفالت نامناسب جاده، تعمیر بهمن‌گیرها، نصب تابلوها و علائم هشداردهنده، جمع‌آوری زباله و نخاله‌های ساختمانی، تأمین نور کافی، رفع خطر ریزش سنگ در تونل‌ها و کوه دیگر موارد اعلامی را تشکیل می‌دهند که در نامه‌ای با ذکر جزئیات به اطلاع اداره کل راه و شهرسازی استان رسیده است.

منبع: خبرگزاری فارس

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.