کد خبر: 51046

روزه داری و سم زدایی بدن

یک کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اینکه هنگام روزه داری یک فرایند سم‌زدایی در بدن اتفاق می‌افتد، گفت:با گذشت چند روز از روزه داری و با افزایش سطح آندورفین‌ها درخون احساس آرامش ذهنی و هوشیاری بیشتر می‌کنیم.
اتاق خبر 24

زهرا غلامپور افزود:درشرایط عادی، بدن از گلوکز ذخیره شده در کبد و عضلات به عنوان منبع اصلی تامین انرژی استفاده می‌کند اما در طی روزه داری ابتدا از ذخیره گلوکز برای تامین انرژی استفاده می‌کند و در اواخر روزه داری وقتی گلوکز به پایان رسید، سوختن چربی‌ها آغاز می‌شود.

 

رمضان

 

وی در خصوص فواید روزه‌داری با بیان اینکه در دوران روزه داری دریافت متعادل غذا و مایعات بسیار مهم است، گفت:کلیه‌ها در حفظ وضعیت آب و املاح بدن مثل سدیم و پتاسیم بسیار کارآمد هستند. برای جلوگیری از تحلیل عضلات، وعده‌های غذایی باید حاوی غذاهای پر کالری مثل کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها باشد.

به گفته وی الگوی غذایی در ماه رمضان باید مشابه زمان‌های دیگر باشد و یک رژیم متعادل با همه گروه‌های غذایی را شامل شود.غلامپوربا اشاره به اینکه در ماه رمضان، تغییرات فیزیولوژیک زیادی در بدن اتفاق می‌افتد، اظهار کرد:افزایش گلبول‌های قرمز و سفید خون، افزایش پلاکت‌ها، افزایش کلسترول خوب خون (HDL)، کاهش تری گلیسیرید، کاهش کلسترول تام(کلی) و کاهش کلسترول بد خون (LDL) همچنین وزن، دور کمر، نمایه توده بدنی (BMI)، قند خون، چربی خون، فشار خون و همچنین سطح اضطراب نیز کاهش می‌یابند.

وی با بیان اینکه در افراد سالم هیچ عوارض جانبی ناشی از روزه داری بر روی مغز، قلب، ریه، کبد، کلیه و عملکرد غدد داخلی بدن مشاهده نشده است، گفت :روزه داری یک اقدام غیردارویی برای به حداقل رساندن عوامل خطرساز و بهبود سلامتی است.غلامپورتوصیه کرد :روزه داری برای همه بزرگسالان سالم می‌تواند ایمن باشد اما افراد دارای مشکلات جدی از قبیل دیابت، بیماری قلبی، بیماری کلیوی و چشمی‌باید قبل از اقدام به روزه گرفتن با پزشک خود مشورت کنند.کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی در باره اینکه برای شروع افطار چه ماده غذایی پیشنهاد می‌کند، توصیه کرد:به دلیل پایین بودن قند خون، وعده افطار باید با یک ماده قندی مناسب مثل خرما، عسل و غلات شروع شود تا میزان قند خون به تدریج به حد طبیعی خود برسد.

وی ادامه داد:مصرف بالای قندهای ساده و غذاهای چرب سبب افزایش بیش از حد ترشح انسولین شده و در نتیجه افت قند خون اتفاق می‌افتد که عوارضی چون افزایش ضربان قلب، تعریق، رنگ پریدگی، دو بینی و گاهی اختلال عصبی را به همراه خواهد داشت.غلامپور یادآور شد :مصرف مایعات، شیر گرم، چای و خرما برای افزایش فشار خون بدن ضروری است البته باید متذکر شد این مواد برای شروع عملکرد دستگاه گوارش مناسب هستند و نان، پنیر و سبزی نیز بهتر است در شروع افطار مصرف شود.

غلامپور در باره حذف وعده سحری و عوارض آن توضیح داد:برخی معتقدند که اگر سحری نخورند مشکلی نداشته و به راحتی روزهای ماه مبارک را سپری می‌کنند. این افراد بهتر است بدانند که ممکن است از نظر گوارشی نخوردن سحری برای برخی افراد مشکل ظاهری ایجاد نکند، اما از نظر علم تغذیه تنها سیری شکمی‌مهم نبوده، بلکه سیری سلولی بسیار اهمیت دارد.

وی اظهار کرد: فردی که سحری نمی‌خورد به بدن خود فشار بسیاری وارد می‌کند که در نهایت علاوه بر سوتغذیه، احتمال واکنش بدن برای مقابله با گرسنگی بسیار طولانی را به همراه دارد که این خود احتمالا منجر به کاهش انرژی مورد نیاز شده و افراد ممکن است دچار حالت چاقی ظاهری نیز شوند.در واقع حذف وعده غذایی سحری منجر به افزایش زمان گرسنگی بین وعده افطار و شام تا وعده بعدی شده و این امر به هیچ عنوان برای سلامتی مناسب نیست.

وی توضیح داد:دسترسی نداشتن به منبع انرژی کافی در طول روز موجب اختلال در فعل و انفعالات بدن، از جمله روند ترشح اسید و آنزیم‌های گوارشی و عوارض گوارشی مثل سوزش سر دل، التهاب یا زخم معده و یا دسترسی نداشتن به آب سبب تمرکز فکری نداشتن، سردرد، سرگیجه، ضعف عمومی‌و بی‌حالی، بی‌خوابی، عصبانیت، پرخاشگری و نهایتا افت در میزان و کیفیت فعالیت اندام‌ها و توان کلی فرد می‌شود.
 

وی با اشاره به اینکه روزه داری سلامتی افراد چاق را تهدید نخواهد کرد مگر این که یک کاهش وزن خیلی سریع و زیاد روی دهد، گفت:افراد چاق اگر رژیم کم کالری متعادلی داشته باشند، می‌توانند کاهش تدریجی بافت چربی را داشته باشند زیرا افراد دارای اضافه وزن عادت به ریزه خواری و خوردن غذاهای فوری دارای انرژی زیاد دارند.وی ادامه داد: هنگام روزه داری این ریزه خواری متوقف می‌شود و بدن فرد فرصتی پیدا می‌کند تا چربی‌های اضافه خود را آزاد سازد و بدین ترتیب وزن به خوبی کاهش می‌یابد .

غلامپور در مورد افراد خیلی لاغر نیز گفت :البته نمی‌توان به صراحت نظر داد که آیا روزه داری برای آنان ضرر دارد یا نه، زیرا یک فرد خیلی لاغر ممکن است دارای بیماری خاصی باشد که نیاز به بررسی داشته باشد .وی اضافه کرد: به طور کلی به فرد خیلی چاق می‌توان گفت که مشکلی پیش نخواهد آمد، ولی به فرد خیلی لاغر نمی‌توان چنین اطمینانی داد. افراد لاغر به علت کم اشتهایی، کاهش دریافت مواد غذایی و از دست دادن بیشتر توده عضلات، به تدریج ضعیف می‌شوند و در معرض آسیب قرار می‌گیرد.

غلامپور اظهار کرد: نکته مهم این است که افراد لاغر اغلب در خوردن و اشتها مشکل دارند و با روزه گرفتن ممکن است وضعیت تغذیه ای آنان بدتر بشود.افراد خیلی لاغر هرچه میزان چربی بدنشان کمتر باشد، از دست دادن پروتئین‌ها بیشتر است و در معرض آسیب بیشتری هستند.
 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.