کد خبر: 49150

استفاده از تسلیحات غیرمجاز علیه یمن

سازمان عفو بین الملل در بیانیه‎ای مجددا درباره استفاده عربستان از تسلیحات غیرمجاز بین المللی مانند بمب‏‌های خوشه‎ای علیه یمن هشدار داد.
اتاق خبر 24

سازمان عفو بین الملل ضمن هشدار مجدد نسبت به کاربرد تسلیحات غیرمجاز بین المللی به یمن اعلام کرد که بسیاری از غیرنظامیان یمنی بر اثر اصابت بمب‎های خوشه‎ای عربستان «کشته و یا معلول» می شوند.

به گزارش شبکه خبری المسیره، سازمان عفو بین الملل در بیانیه‏‌ای اعلام کرد که کودکان و خانواده‎هایی که پس از یک سال به منازل خود در شمال یمن بازگشتند، همچنان در معرض خطر شدید ناشی از اصابت بمب‎های خوشه‎ای قرار دارند.

در عین حال، سازمان بین المللی خواستار اقدام بین المللی برای فشار به نظام سعودی و همپیمانان متجاوز آن در توقف استفاده از سلاح های غیر مجاز شده است.

سازمان عفو بین الملل پیش از نیز هشدار داده بود که بمب‎های خوشه‎ای منفجر نشده  ائتلاف ضد یمنی به سرکردگی عربستان در شمال یمن، برخی از مناطق آن را به «میدان های مین» تبدیل کرده است.

استفاده از بمب های خوشه ای بر اساس کنوانسیون مهمات خوشه‎ای مصوب سال 2008 ممنوع است و بیش از 100 کشور مختلف جهان این کنوانسیون را امضا کرده اند.

منبع: خبرگزاری فارس