کد خبر: 48181
سید حسن نصرالله بیان کرد

سقوط پروژه "اسرائیل بزرگ"

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان طی پیامی به کنفرانس بین‌المللی "همصدا با اقصی" در تهران اظهار داشت: اسرائیل بزرگ سقوط کرد و دیگر نمی‌تواند مدعی اسرائیل بزرگ از "نیل تا فرات" باشد، این پروژه شکست خورده و سقوط کرده است.
اتاق خبر 24

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان طی پیامی به کنفرانس بین‌المللی هم‌صدا با اقصی، مسئله فلسطین را در وضعیت کنونی تبیین کرد.

وی در بخش اول پیام خود ضمن تشکر از اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین به‌ویژه رئیس اتحادیه خانم دکتر زهرا مصطفوی خواستار اولویت‌بخشی به مسئله فلسطین بین تمام مسلمانان و کشورهای اسلامی شد.

نصرالله در پیام خود مسئله فلسطین را این‌گونه عنوان کرد که "مسئله اساسی این است که بحرانی که از گذشته تا حال ادامه پیدا کرده تنها درگیری رژیم اسرائیل و پدیده صهیونیسم نیست، بلکه اینک اراده بین‌المللی به این تعلق گرفته تا این غده سرطانی در منطقه ما کاشته شود و همواره از سوی محافل بین‌المللی به‌ویژه آمریکا و غرب مورد حمایت فراگیر قرار گیرد".

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه با توصیف حقیقت درگیری کنونی، گفت: حقیقت درگیری چیز دیگری است؛ اینکه اسرائیل خط مقدم نیروهای استکبار و استعمار جدید و قدیم است. این رژیم نماینده طرح‌های استکباری و استعماری است و در تمام منطقه فرهنگ، تمدن، ثروت‌ها و امکانات جهان اسلام را هدف قرار داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: در حال حاضر فلسطینی‌ها در خط مقدم جبهه قرار دارند و از مقدسات این امت یعنی امت اسلام دفاع می‌کنند اما بر تمامی امت واجب است که با این تحلیل و رویکرد به این نبرد نگاه کند.

نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود تعامل امت اسلامی با مسئله فلسطین را تعاملی منفی برشمرد و گفت: تعامل امت حتی قبل از حوادث کنونی منطقه با مسئله فلسطین منفی بوده است. این موضوع نیاز به موضع‌گیری صحیح دارد و امیدوارم در برخی موارد موضع‌گیری صریح اتفاق بیفتد، این موارد از این قرار است: اول بیشتر کشورهای اسلامی و عربی می‌گویند "مسئولیتی در قبال مسجد‌الاقصی و بیت‌المقدس نداریم" و می‌بینیم که امروز رویکردی صورت نگرفته تا فتواهای فقهی را به‌سمت و سویی سوق دهد که هیچ پایه شرعی ندارد.

دوم خطر اسرائیل مثل قبل نیست، متأسفانه امروز این طرز تفکر وجود دارد که اسرائیل را خطری برای فلسطین فقط می‌دانند. سوم، اشتباه در شناسایی دوست از دشمن و پیروی کورکورانه از دولت‌ها در انتخاب دوست و دشمن صورت گرفته است. چهارم، اشتباه بر اولویت‌بندی و شناسایی آنهاست که اگر این تشخیص درست نباشد بسیاری از افراد و گروه‌ها سرگردان گشته و در پیچ و خم‌ها و درگیری‌ها گمراه می‌شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم