کد خبر: 4739

لاریجانی: اختلافاتمان را به نزاع و دشمنی نکشیم

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وحدت یکی از مولفه های اقتدار ملت ایران در دنیا محسوب می شود، گفت: ما باید قدر وحدت داخلی را بدانیم و گاهی بر سر هر موضوعی اختلافاتمان را به نزاع و دشمنی نکشیم.
اتاق خبر 24

علی لاریجانی عصر شنبه در آیین سالگرد شهدای 26 خرداد حزب موتلفه اسلامی با برشمردن مولفه های اقتدار ایران پرداخت و یکی از آنها را وحدت ملی دانست.

وی ادامه داد: وحدت ملی در داخل کشور و وحدت اسلامی برای کلیت مسلمانان مهم و حائز اهمیت است و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نیز بر آن تاکید داشت.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شاهدیم که برخی کشورها به دنبال فرقه فرقه کردن و کشتار مسلمانان بوده و هستند اما امام خمینی (ره) تنها دنبال وحدت مسلمین بودند.

لاریجانی با بیان اینکه باید قدر وحدت داخلی را بدانیم گفت: در کشوری که دموکراسی است اختلاف نظر نیز وجود دارد اما اختلاف نظر نباید تبدیل به دشمنی شود؛ البته این به معنای آن نیست که ساده اندیش باشیم.

مهم آن است که افراد راه امام (ره)، رهبری و اسلام ناب را قبول داشته باشند، خوب البته شاید در موضوع دیگر تشخیص دیگر داشته باشند ولیکن ارکان ملت را قبول دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما ظرفیت وحدت درونی را کم نگیریم؛ همین امروز که بحث هسته ای مطرح است چرا می گویند ایران قدرت مهمی است؟ باید گفت چون ایران در داخل و درون کشور آرام است و آرامش امنیتی و روانی دارد.

لاریجانی تاکید کرد: باید قدر وحدت درونی را دانست و برای آن هزینه کرد؛ باید تحمل ها بیشتر شود و این موضوع در سطح امت اسلامی هم چنین است.

وی با اشاره به برخی حرف های بعضی از کشورها نسبت به اختلاف افکنی و فرقه فرقه کردن مسلمانان گفت: درست است که راجع به ملت ما حرف هایی زده می شود و بعضی از همین کشورها که خود را مسلمان می دانند هیچ کمکی در گذشته به مقاومت لبنان، جنگ غزه و سایر مظلومان نکردند اما شاهدیم که هدف همین ها فرقه فرقه کردن بوده است ولی نظر امام (ره) و نظام اسلامی همیشه بر وحدت اسلامی و مسلمانان استوار است.

منبع: خبرگزاری ایرنا