کد خبر: 44698
کارشناس سازمان هواشناسی :

وزش شدید باد در 4 استان کشور / بارش ها در نیمه شمالی کشور ادامه دارد

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: وزش شدید باد در 4 استان کشور باعث ایجاد گرد و غبار و کاهش دید شد.
اتاق خبر 24

معصومه احمدی با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور گفت:بر اساس آخرین اطلاعات سازمان هواشناسی کشور، ‌بارش ها در نیمه شمالی کشور ادامه دارد. 

وی گفت:‌ در حال حاضر استان های آذربایجان غربی و شرقی،‌ اردبیل،‌ زنجان،‌ کردستان،‌ همدان،‌ کرمانشاه،‌ لرستان، ‌ایلام و ‌بخش هایی از مرکز و دامنه های جنوبی البرز مثل استانهای قزوین،‌تهران، البرز و بخش هایی از استانهای اصفهان و قم، بارش های پراکنده همراه با وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی می شود. 

احمدی افزود: شدت بارش ها برای امروز در شرق کشور پیش بینی می شود اما در گیلان و ارتفاعات استان مازندران هم شاهد بارندگی های خفیف خواهیم بود. 

وی تصریح کرد:‌ در استان خراسان رضوی هم شدت بارش ها برای امروز گزارش شده است اما در خراسان جنوبی و سمنان هم بارندگی خواهیم داشت. 

کارشناس هواشناسی در تشریح وضعیت آب و هوایی سایر نقاط کشور‌ گفت:‌ در نیمه شرقی کشور پدیده غالب افزایش سرعت وزش باد،‌گرد و خاک پیش بینی می شود که در استان های سیستان و بلوچستان،‌کرمان، ‌هرمزگان و یزد کاهش دید و پایین آمدن کیفیت هوا قابل پیش بینی است. 

احمدی تاکید کرد:‌ عمده بارش ها برای فردا به شرق کشور اختصاص دارد،‌ ضمن این که روز پنج شنبه هم در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می شود. 

کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: از فردا در بیشتر مناطق کشور روند افزایش دما خواهیم داشت.

منبع: میزان