کد خبر: 4396

اعتراض مردم به تاخیر در تحویل خودرو

مردم دل پری دارند از تاخیر در تحویل خودروها ،از خدمات پس از فروش ضعیف و هزاران مشکل ریز و درشتی که باعث آزردگی هر خریداری می شود.
اتاق خبر 24

شرکت رامک خودرو سال هاست که در عرصه واردات خودرو فعالیت دارد؛ این شرکت در حال حاضر نماینده انحصاری سانگ یانگ کره جنوبی است؛ رامک خودرو علی رغم واردات خودروهای جوندار کره جنوبی، هنوز درعرصه بازاریابی چندان موفق عمل نکرده و خودروهای این شرکت نتوانسته اند آنطور که باید در بازار موفق باشند. اما شاید یکی از دلایل موفق نبودن این خودروها نیز عملکرد نامناسب این شرکت در انجام تعهداتش باشد.

به طوری که مخاطبان زیادی در خصوص عدم انجام درست تعهدات این شرکت گله کردند. برای مثال فردی در این مورد گفته است : خودروی کوراندو فول آپشن در مهر ماه 93 ثبت نام کردم قرار بود که بعد از 90 روز کاری تحویل شود که البته اینطور نشد و بعد از 157 روز تحویل داده شد. طبق قرارداد باید  2 درصد خسارت تحویل داده می شد که این خود یک پروسه جدا دارد. برای گرفتن خسارت تحویل ،مشتری باید تقاضا نامه پر کنند و بعد از سه ماه بررسی و پرداخت می شود این در حالیست که برخی از مشتریان نمی دانند که باید تقاضانامه پر کنند.

نکته دیگر اینکه این شرکت 3 میلیون و 500 هزار تومان  را تحت عنوان مابه التفاوت قیمت اقساط خودرو، قبل از تحویل خودرو ،علاوه بر قیمت قرار داد اخذ می کند که در نوع خود کمی عجیب به نظر می رسد.

شخص دیگری می نویسد آپشن هایی که قرار بود روی خودرو باشد حذف شده است؛ به طور مثال صندلی های جلویی می بایست برقی باشد که فقط صندلی راننده به صورت برقی بوده و سرنشین کناری به صورت دستی جابه جا می شود. شیشه های خودرو نیز قرار بود دودی و آنتی رفلکس باشد اما ساده است.

اینها برخی از مشکلات مشتریان این شرکت بود. البته ذره بین  بررسی و پیگیری مشکلات مشتریان خودرو در گزارش های بعدی جلوی درب بقیه شرکت های تولید کننده و وارد کننده ترمز خواهد کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران