کد خبر: 43863

هشدار درباره وقوع سیل در تهران

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت هوای پایتخت در روز شهرآورد، از تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور طی سه روز آینده خبر داد.
اتاق خبر 24

احد وظیفه  با بیان اینکه سامانه فعال بر کشور طی سه روز آینده نیز در غالب مناطق کشور به جز حاشیه جنوب شرق در سیستان و بلوچستان سبب رگبار، بارش باران، وزش باد، رعدوبرق و بارش تگرگ در نقاط مستعد خواهد شد، گفت: امروز شدت بارش در استانهای کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب و شمال هرمزگان، جنوب استان‌های همدان، مرکزی، فارس و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استانهای تهران، البرز و قزوین خواهد بود و در روز پنجشنبه نیز در استانهای کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب کردستان، همدان، مرکزی و برخی نقاط استان فارس و شمال بوشهر ادامه می‌یابد.

به گفته وی در سه روز آینده در برخی از نقاط شرق و جنوب شرق کشور وزش موقتی باد شدید سبب گرد و خاک خواهد شد. همچنین در روز چهارشنبه و پنجشنبه نیز غرب خلیج فارس و در روز جمعه مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوای پایتخت در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز گفت: در روز پنجشنبه آسمان تهران نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد خواهد بود و در روز جمعه نیز که روز برگزاری بازی دو تیم پرسیپولیس و استقلال است هم آسمان تهران نیمه ابری تا ابری و در پاره‌ای از نقاط همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است.

وظیفه در بخش دیگری از سخنانش به اخطاریه هواشناسی اشاره کرد و گفت: پیرو این اخطاریه به اطلاع می رساند که به سبب بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها در طی سه روز آینده پیش بینی می شود. بر این اساس عصر امروز امروز آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها در استان های خوزستان، ایلام، لرستان،کرمانشاه، جنوب همدان، جنوب مرکزی، کهگیلویه‌ وبویراحمد، چهارمحال ‌و بختیاری، جنوب فارس، غرب و شمال هرمزگان پیش بینی شده و در روز پنج شنبه نیز آبگرفتگی معابرعمومی و سیلابی شدن رودخانه ها درایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، جنوب کردستان،جنوب مرکزی، جنوب همدان،کهگیلویه‌ وبویراحمد، چهارمحال ‌و بختیاری، شمال بوشهر و برخی مناطق فارس دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: در روز جمعه نیز احتمال آبگرفتگی معابرعمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها در ایلام، خوزستان، شمال بوشهر، لرستان، جنوب مرکزی، جنوب همدان، کهگیلویه‌ وبویراحمد، چهارمحال ‌و بختیاری، نیمه غربی فارس و مناطق شمالی استان های قزوین، البرز و تهران در دامنه‌های جنوبی البرز و بعد از ظهر این روز در استانهای خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و شمال سمنان پیش بینی شده است.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: در مناطق یاد شده بارش شدید باران و در نواحی کوهستانی تشکیل مه غلیظ و در گردنه‌های مرتفع در جاده‌های کوهستانی البرز و زاگرس، موجب لغزندگی جاده و کاهش دید خواهد شد. بنابراین برای اجتناب از تصادفات و کاهش خسارات در تردد جاده‌ای، توصیه می شود احتیاط لازم به کار گرفته شود و ضروری است از تردد و رانندگی در جاده‌های آب گرفته و سیلابی خودداری شود. همچنین در حاشیه مسیلها و رودخانه‌ها از توقف طولانی و برپا کردن چادر اجتناب شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.