کد خبر: 43184

بازتاب جهانی یک دستور رهبر انقلاب

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران گفت: دستور رهبر ایران مبنی بر سوادآموزی و آموزش اتباع خارجی از جمله اقدامات بسیار ارزنده این کشور در این حوزه بود که بازتاب بسیار مثبتی در مجامع جهانی داشته است.
اتاق خبر 24

«سیوانکا دانا پالا» در دیدار معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان اظهار کرد: طی مدتی که در ایران هستم شاهد برخورد خوب و انسان‎دوستانه ملت و دولت ایران با پناهندگان و اتباع خارجی بوده‎ام و اعتقاد دارم جمهوری اسلامی ایران اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه کمک به اتباع و پناهندگان انجام داده که در مجامع بین‎المللی کمتر به آن پرداخته شده است.

وی همچنین بحث پوشش بیمه همگانی برای پناهندگان و اتباع خارجی را از دیگر اقدامات ارزشمند دولت جمهوری اسلامی ایران در حوزه اتباع عنوان کرد.

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دلیل ظرفیت‎های موجود در جمهوری اسلامی ایران برنامه‎هایی که در حوزه پناهندگان اجرا شده کاملاً موفقیت‎آمیز بوده که این جای تقدیر و تشکر از همکاری دولتمردان و ملت عزیز دارد.

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان نیز در دیدار گفت: نگاه جمهوری اسلامی به پناهندگان و اتباع خارجی، انسانی و بر اساس آموزه‎های دین مبین اسلام است، از این‎رو اتباع و پناهندگان خارجی که در جمهوری اسلامی ایران اقامت دارند، از تمامی امتیازات شهروندان ایرانی برخوردار هستند.

علی‎اصغر طهماسبی اظهار کرد: بسیاری از کشورهای مدعی دموکراسی، پناهندگان و اتباع خارجی را به عنوان عناصر ضد امنیت خود قلمداد می‎کنند و عموماً در این کشورها، برخوردهای انسانی با پناهندگان صورت نمی‎گیرد.

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در کانون ناامنی و در فضایی که گروه‎های تروریستی و تکفیری در کشورهای پیرامون ما جولان داده و دست به جنایت می‎زنند، به عنوان محور امنیت، همواره مقصد پناهجویان کشورهای مسلمان و همسایه بوده و بر اساس وظایف انسانی و در چهارچوب قوانین بین‎المللی با روی باز پذیرای اتباع بوده است.

طهماسبی خاطرنشان کرد: ما در استان گلستان در راستای ایجاد اشتغال و توانمندسازی اتباع خارجی اقدامات خوبی را انجام داده و مباحث آموزشی و همچنین بحث سلامت و بهداشت اتباع برای ما در اولویت قرار داشته است.

وی گفت: ما در استان گلستان از تمام ظرفیت‎هایمان برای کمک به اتباع خارجی استفاده کرده و خواهیم کرد.   

منبع: خبرگزاری فارس

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.