کد خبر: 41277

دهکده‌ای پیشرفته مخصوص زندگی انسان و روبات در فضا + تصاویر

در آینده نه چندان دور مقصد سفرهای سال نو و یا تابستانی انسان‌ها اقامت در پناهگاهی فوق پیشرفته در یکی از کرات منظومه شمسی خواهد بود.

 رئیس آژانس‌ فضایی اروپا، از طرح این سازمان برای ساخت یک دهکده در کره ماه خبر داد که در آن انسان‌ها و روبات‌ها در کنار یکدیگر زندگی خواهند کرد. 

 
گفتنی است،‌ این پایگاه که قرار است توسط پرینترهای 3 بعدی و با استفاده از خاک کره ماه ساخته شود می‌تواند به توقفگاهی برای فضانوردان در راه سیاره مریخ تبدیل شود که در آن فضانوردان به انجام کارهایی چون استخراج معادن و حتی صنعت گردشگری فضایی بپردازند.
 
دهکده‌ای مخصوص زندگی انسان و روبات
 
بررسی‌ها نشان می‌دهند، ژان woerner رئیس جدید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است آینده، عصر فضا است و ساخت دهکده در کره ماه اجتناب ناپذیر است. 
 
دهکده‌ای مخصوص زندگی انسان و روبات
 
کارشناسان ساخت دومین پایگاه مخصوص اقامت فضانوردان در فضا را با توجه به مهلت محدود باقی ماندن ایستگاه فضایی بین‌المللی ISS در فضا الزامی می‌دانند. پژوهشگران امیدوار هستند این پایگاه را در قسمت تاریک کره ماه بسازند. 
 
دهکده‌ای مخصوص زندگی انسان و روبات
 
پژوهشگران همچنین در طرحی مشترک در نظر دارند تلسکوپ‌های رادیویی برای تحقیق در خصوص فضا و کم کردن آلودگی امواج کره زمین در کره ماه را راه‌اندازی کنند. از جمله مهمترین چالش‌های فضانوردان برای ساخت پایگاه در کره ماه، تامین آب است که مجبور هستند آن را توسط سفینه‌های فضایی باری تامین کنند، کارشناسان اعتقاد دارند در آینده می‌توان در کره ماه با جذب سرمایه گذار به تجارت و استخراج فلزات گرانبها و حتی بسیار نادر در منظومه شمسی پرداخت. 
 
دهکده‌ای مخصوص زندگی انسان و روبات
 
در وهله اول متخصصان در نظر دارند پرینترهای سه بعدی ویژه کار در خلاء را تولید و به کره ماه ارسال کنند. 
 
دهکده‌ای مخصوص زندگی انسان و روبات
 
منبع: دیلی میل